Сальмонельоз у працівниці садка і кишкова паличка у фарші – вже відомо, чому в лікарні опинились діти

Сальмонельоз у працівниці садка і кишкова паличка у фарші – вже відомо, чому в лікарні опинились діти
  • Дослідження виявили джерело інфекції: носія сальмонельозу, який при порушенні санітарного законодавства у дитячому закладі і став причиною спалаху серед дітей.
  • Результати лабораторних досліджень показали відхилення за мікробіологічними показниками - бактерії групи кишкової палички виявлені у зразку «фаршу свинного».

Стали відомими причини отруєння вихованців Кременецького садочку.

Нагадаємо, зранку 14 червня до інфекційного відділення Кременецької райлікарні госпіталізували п’ятьох діток. Невдовзі їх вже було десятеро. Дев’ятеро перебували у лікарні, одна дитина – на амбулаторному.  У всіх дітлахів була висока температура та ознаки шлункових розладів. Місцеві мешканці пов’язували причини недуги з діяльністю місцевого фермера, який напередодні кропив поля хімікатами. Про це детальніше читайте На Кременеччині отруїлись діти. Люди нарікають на фермера, який над дитсадком і школою кропив поля
- Усі діти захворіли 13 червня, у ДНЗ функціонує одна різновікова група, в якій, згідно зі списком, перебуває 24 дитини, - повідомили в головному управлінні Держпродспоживслужби в області. - Страви готувалися на харчоблоці ДНЗ. Закупівля продуктів - централізована.

За даними ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» від 18 червня, щодо обстеження хворих та контактних, в тому числі персоналу даного дитячого закладу, у двох хворих та працівника кухні виділений патогенний збудник Salmonella ententidis.

  • Сьогодні можна говорити, що дані дослідження виявили джерело інфекції – носія сальмонельозу, який при порушенні санітарного законодавства у дитячому закладі і став причиною спалаху серед дітей, - кажуть в головному управлінні  Держпродспоживслужби в області. - Епідрозслідування триває.

Вже є результати лабораторних досліджень Тернопільської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби. Вони показали відхилення за мікробіологічними показниками -  бактерії групи кишкової палички виявлені у зразку «фаршу свинного». У добових пробах, змивах і взірцях харчових продуктів, які були відібрані 14 червня, порушень не виявили. Перевіряли яйця, рибу хек заморожений, масло солодко-вершкове.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
14:00 «Школу – правовий ліцей №2» у Тернополі поділять на два заклади 13:30 У Тернопільській міській раді нова депутатка 13:03 «Подарували другий день народження». У Горинці 9-класник врятував хлопчика, який пішов під воду 12:30 Ще 18 захисникам України посмертно присвоїли звання «Почесний громадянин Тернопільської громади» Від читача 10:50 Викрили шахрайський кол-центр, учасники якого ошукали громадян США на понад 500 тисяч доларів. 11:53 Пошкоджені будинки, затопило частину села і зняло дах: що відомо про наслідки негоди на Кременеччині 11:45 На Тернопільщині ліквідували пожежу на полі зернових, яку спричинив удар блискавки 11:24 На 4 липня в Тернопільській області оголосили штормове попередження 10:51 У Києві тривають роботи з ліквідації наслідків російської атаки photo_camera 10:31 Галину Ніроду переобрали директоркою тернопільської школи №26 10:07 У Тернополі видалять шість сухостійних дерев 09:35 Затримання у Тернополі: за 17 тисяч доларів обіцяли переправити до Польщі поза пунктами пропуску play_circle_filled photo_camera 09:00 Тернопільщина втратила Героїв Ярослава Стеця, Дмитра Петручока та Олександра Прунова 08:55 На Кременеччині рятувальники визволили сімох людей із зони підтоплення photo_camera 08:00 На Тернопільщині планують запровадити єдиний церемоніальний стандарт поховання Героїв 22:00 Люди реанімували посеред вулиці: у Тернополі медики та очевидці врятували чоловіка після клінічної смерті 21:40 Злива підтопила ділянку траси М-19 у Горинці: рух транспорту змінили 21:00 У парку Шевченка квітне лавандова клумба photo_camera 20:05 Писали про переміщення ТЦК — залишилися без телефонів. Як карають суди на Тернопільщині 19:06 Замах на дев’ятикласницю школи №5: що з’ясували слідство, школа та адвокати
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up