Про те, що Станції виїзної консультативної медичної допомоги у області більше немає в редакцію «20 хвилин» повідомив читач Володимир Дуда. Він працював у підрозділі водієм.
Як розповів пан Володимир, у підрозділі працювало 18 працівників. Через брак фінансування «санавіацію» закрили, а працівники написали заяви на звільнення.
- Це катастрофа для області, як то може бути, коли по всій Україні є такі підрозділи, а у нас закривають? – каже пан Володимир. – Нам ще з березня казали, що нас можуть закрити, бо грошей немає. Гаражі опечатали, нас змусили написати заяви на звільнення.
Як розповів чоловік, підрозділ надавав консультації медиків хворим по всій області. Зокрема медпрацівників возили в різні райони. В самому підрозділі Станції виїзної консультативної допомоги не працювали медики, які надавали консультації, а водії, диспетчери та керівник з заступником.
Раніше підрозділ належав до структури Центру екстренної медичної допомоги та медиини катастроф. Як розповіли працівники «санавіація» була в області майже 35 років. Раніше підрозділ мав і авіатехніку, однак через брак фінансів лишились лише автомобілі. Тепер підрозділа немає взагалі.
- Цей підрозділ дійсно був у нашому підпорядкуванні, але ще у квітні його передали Університетській лікарні, - розповів директор Центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф Михайло Джус. - Національна служба здоров’я не фінансує таку службу. Вона має бути при спеціалізованих закладах. Наразі, мені невідома ситуація з цим підрозділом.
Згодом, після передачі підрозділа, його закрили взагалі. Працівники сподіваються, що його роботу відновлять.
Ми звернулися з інформаційним запитом в Управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА. Там нам пояснили – проблема виникла через реформування системи охорони здоров’я.
- Станція виїзної екстреної спеціалізованої консультативної медичної допомоги раніше входила до складу комунального некомерційного підприємства «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Тернопільської обласної ради та утримувалась за рахунок коштів цього закладу, - пояснює начальник Управління охорони здоров’я ТОДА Володимир Богайчук. - До 1 квітня 2020 році Центр фінансувався за рахунок коштів медичної субвенції та обласного бюджету.
Як пояснює начальник Управління охорони здоров'я області, у зв’язку із реформуванням системи охорони здоров'я та переходом на нову модель фінансування надання екстреної консультативної медичної допомоги на госпітальному етапі не включено в перелік медичних послуг, оплата яких гарантується за кошти Державного бюджету України, тому не може фінансуватися через Національну службу здоров'я України. Відповідно до укладеного між Центром екстренної медичної допомоги та медицини катастроф та НСЗУ договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій не передбачено надання вищезазначеної медичної допомоги. Витрати на утримання цієї функції не включені в пакет вартості медичних послуг, які має право надавати Центр.
Через це підрозділ передали до Університетської лікарні. Однак в Управлінні охорони здоров’я запевнили – підрозділ припинив роботу тимчасово, оскільки є невирішені питання щодо фінансування. Раніше його фінансували за кошти з обласного бюджету.
Однак хоч підрозділ тимчасово припинив роботу, консультативну допомогу продовжують надавати в області.
- Спеціалізована консультативна медична допомога надається за допомогою телемедицини та дистанційного консультування, - пояснив Володимир Богайчук. - При отриманні фінансування відділення екстреної спеціалізованої консультативної медичної допомоги лікарні відновить свою роботу.
Однак коли підрозділ отримає фінансування та чи отримає він ці гроші взагалі – лишається під питанням. Журналісти «20 хвилин» продовжать стажити за ситуацією. Більше про це читайте згодом.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 40 від 2 жовтня 2024
Читати номер
Pavlo Orestovich
ігор reply Pavlo Orestovich
Світлана Петрук
ігор