Що з повітрям у Тернополі після нічної пожежі на Микулинецькій 20 вересня: ми запитали

Що з повітрям у Тернополі після нічної пожежі на Микулинецькій 20 вересня: ми запитали
  • Вдруге за 10 днів на Микулинецькій загорілося підприємство, де виготовляли пінопласт.
  • Чи безпечно зараз перебувати на вулицях Тернополя і яких правил варто дотримуватися, дізнавалися журналісти «20 хвилин».

Зранку 20 вересня речник Головного управління ДСНС у Тернопільській області Сергій Данілін повідомив: інформація про пожежу на підприємстві до Оперативно-координаційного центру надійшла о 04.26. Після чого на місце події виїхали два відділення частини спеціальної пожежної техніки головного управління, а також працівники Оперативного командного центру.

За інформацією начальника Державної служби з надзвичайних ситуацій в Тернопільській області Віктора Маслея, під час гасіння пожежі рятувальники у вогні виявили балони з киснем, які могли вибухнути та забрати життя вогнеборців.

О 05.06 рятувальникам вдалося ліквідувати пожежу.

Відео дня

Натомість у соціальних мережах тернополяни знову обговорюють, чи можна після другої пожежі виходити на вулиці, чи варто зачиняти вікна, як 10 вересня і чи не перевищує позначку концентрація небезпечних речовин у повітрі.

Аби дізнатися відповіді на ці питання та проінформувати людей, журналісти «20 хвилин» звернулися до гендиректорки Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб Оксани Чайчук.

Фахівці вже досліджують

Під час розмови з журналістами «20 хвилин» Оксана Чайчук наголосила, що фахівці Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб відреагували оперативно і вже від ранку відправилися для визначення та проведення відбору проб атмосферного повітря.

— Повідомлення про повторну пожежу на підприємстві за адресою: вулиця Микулинецька ми отримали о 08.00, а вже о 08.30 працівники лабораторії вже виїхали, щоб провести відповідні заміри, — розповіла пані Чайчук. — 20 вересня пожежа була не настільки масштабною, як 10 вересня. Наскільки мені відомо, то пожежа тривала менше однієї години, а отже в повітря не має бути такого потужного викиду.

Де саме працівники проводять заміри повітря і коли будуть результати, у Тернопільському обласному центрі контролю та профілактики хвороб журналістам не відповіли.

— Від міської ради ми отримали інформацію щодо напрямку вітру і швидкості руху повітря. Вона невелика – 8 м/с. Тому цього разу немає такої потреби, щоб проводити заміри повітря на 11 локаціях, як це робили 10 вересня. Поки що наші працівники працюють, а ось безпосередньо локації забору повітря я не можу вам назвати. Як тільки фахівці матимуть вже результати замірів, то ми одразу повідомимо про це представників Тернопільської міської ради для кращого інформування населення, — каже Оксана Чайчук.

Чи варто закривати вікна?

Також ми поцікавилися, чи варто тернополянам вже вживати певних дій, аби запобігти отруєння чи поганого самопочуття.

— Поки ми не побачимо результати від лабораторії, то жодних рекомендації населенню не можемо надавати. Скажу тільки одне – цього разу дим пішов не на місто, а в сторону Великих Гаїв та Березовиці. Тому тернополяни, які живуть в Центрі на масиві Дружба цього разу не спостерігати стовпи диму та запах гарі. І масштаби пожежі значно менші, — додала Оксана Чайчук.

Нагадаємо, зі слів імунолога Ігоря Господарського, із будь-яким димом тернополянам варто бути обережними. Адже спалення навіть звичайної сухої трави чи соломи може зашкодити людському організму.

— Навіть, коли спалюєте звичайну газету, то дим містить велику кількість канцерогенів, а також як токсичних, так і подразнюючих речовин. Вони згубно впливають на здоров’я людини, а саме дихальні шляхи. Найбільше страждають люди, у яких дихальні шляхи уражені хронічними процесами: запальними чи алергічними. Зокрема, мова йде про осіб з астмою, хронічним обструктивним захворюванням легень, — каже лікар.

Також Ігор Господарський пропонує тернополянам два варіанти, які дозволять убезпечити свій організм від небажаних токсинів.

— Перший варіант – залишаєтеся вдома, закриваєте всі вікна і вимикайте кондиціонування. Другий варіант – зібратися і виїхати на кілька кілометрів від центру займання, тоді не буде настільки висока концентрація небезпечних речовин у повітрі. Без сумніву ці речовини з теплим повітрям, яке утворюється при займанні, підіймаються догори. Але на відстані один кілометр від осередку займання концентрація речовин суттєво зменшується. І тоді вашому організму вже нічого не загрожує, — розповідає лікар.

Читайте також:

То в 3 чи в 30 разів вище за норму? Чому змінювали показники якості повітря і чи безпечно у Тернополі

На Микулинецькій знову пожежа! Друга за 10 днів

Масштабна пожежа на Микулинецькій: чи небезпечний дим для тернополян і як запобігти отруєнню

«Несуть загрозу життю»: як підприємство на Микулинецькій працювало попри заборони судів

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (9)
  • Петро Кравчук
    Хто власник того підприємства?
  • Ганна Тимофеєвич
    Знову  замилення   очей   людям.   Вони   думають   всі   дурні. Та   любий  дим   шкідливий,,а  це   стільки   всього   згоріло.
  • Василь Киращук
    А кому будуть потрібні аналізи повітря через 3 дні після пожежі.
  • vadim sailor
    цю фірму тупо палять

keyboard_arrow_up