Штучний інтелект спробував повторити стиль генія сучасності з Тернопільщини художника Івана Марчука

Штучний інтелект спробував повторити стиль генія сучасності з Тернопільщини художника Івана Марчука

Всесвітньо відомий художник з Тернопільщини Іван Марчук поділився результатом експерименту на своїй сторінці у соцмережі.

— Витівки штучного інтелекту. Шанувальник мистецтва з Каліфорнії Ормонде Батлер провів експеримент. У програму штучного інтелекту з мистецтва він заклав алгоритм: зображення мною створеної картини «Безкінечність» (перше зображення) й власноруч намальований петрогліф (друге зображення). Самі судіть, що з цього вийшло (третє зображення), — йдеться у дописі.

Нагадаємо, що Іван Марчук є засновником нових стилів у мистецтві, зокрема «пльонтанізму» (таку назву митець жартома дав своєму стилю — від слів «плести», «пльонтати»: картини ніби створені з клубочків чудернацьких ниток). Авторська техніка передачі зображення — пльонтанізм (від діалектизму «пльонтати» — плести, заплітати, переплітати): нанесення фарби тонкими кольоровими лініями, їх переплетення під різними кутами, чим досягається ефект об'ємності й світіння. Таке зображення, балансуючи на межі рукотворного і технологічного, через складність філігранного виконання і трудомісткість практично не підлягає повторенню.

Відео дня

А як вам такий експеримент? Пишіть у коментарях.

Картина Івана Марчука «Безкінечність»
Петрогліф Ормонде Батлера
Витівки штучного інтелекту

 

Хто такий Іван Марчук

Марчук Іван Степанович народився 12 травня 1936 року в селі Москалівка на території сучасної Тернопільської області. Український художник, володар звання Народного художника України, лауреат Національної премії України імені Шевченка.

Для українців Марчук є однією з відомих творчих особистостей сучасності, йдеться на сайті Герої України. Його ім'я внесено до списку сотні видатних людей нашого часу, складеного міжнародною консалтинговою компанією Creator Synectics. Хоча для самого живописця рейтинги мають далеко не найбільше значення, набагато важливішими є гармонія і творчість у всіх її проявах. Проте Марчук є найтитулованішим українським художником сучасності.

Своїм головним досягненням геніальний художник вважає визнання громадськості. Його полотнами щиро захоплюються сотні тисяч людей в Україні і далеко за її межами. Не захоплюються геніальними творами, напевно, тільки люди, які з творчістю Марчука не знайомі, а таких людей дійсно багато навіть серед сучасних співвітчизників.

Один з найвидатніших сучасних художників не тільки України, але і в світовому масштабі залишається вірним рідному корінню. Генетичний код і голос душі творця пов'язані з Україною, хоча в інтерв'ю він нерідко заявляє про те, що за кордоном йому жилося набагато краще. За матеріальним достатком живописець не женеться, але більшої уваги і визнання з боку можновладців все ж хотів би.

У творчому доробку невтомного майстра понад 5 тисяч полотен, кількість їх постійно зростає, оскільки працездатності Марчука можуть позаздрити не тільки художники, що чекають натхнення, але і багато працівників «нетворчих» професій. Майстер працює без вихідних, як він сам каже, «за чорним календарем», без червоних днів. Велика частина полотен, до яких Марчук ставиться, як до своїх дітей, знаходиться в музеях і приватних колекціях в країнах на 5 континентах.

Довідка

28 жовтня 2007 року газета Телеграф опублікувала британський рейтинг «100 геніїв сучасності» (англ. «Top 100 living geniuses»), складеного міжнародною консалтинговою компанією Creators Synectics. Єдиний українець у списку Іван Марчук (72-ге місце). Українське походження мають Стівен Спілберг (26-е місце), Ноам Чомскі (32-ге місце), Стів Возняк і Мартін Купер (поділяють 67-е місце).

Читайте також

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up