Скільки коштують «народні противірусні» в магазинах. Чи допоможуть зміцнити імунітет?

Скільки коштують «народні противірусні» в магазинах. Чи допоможуть зміцнити імунітет?

Перед початком осінньо-зимового періоду ГВРІ, грипу та можливого сплеску захворюваності на коронавірус багато тернополян почали готуватися та зміцнювати імунітет. Скільки коштують продукти, які в народні називають «противірусними» - дізнавався журналіст «20 хвилин».

На початку коронавірусної пандемії у Тернополі та по всій Україні збільшилася вартість цілого ряду товарів.  Окрім зростання цін на антисептики, медичні маски, рукавички та лікарські засоби, вони почали рости і на деякі овочі та фрукти. За кілька днів у всіх магазинах, супермаркетах та на ринку ціни на цибулю, часник, лимони та імбир збільшились у кілька разів.

І хоча медики та лікарі радили не створювати ажіотаж та не скуповувати ці продукти, адже від коронавірусу вони захистити не зможуть, люди продовжували їх купувати.

Як змінилися ціни?

Як зараз? На цибулю та часник починається сезон, тому ціни на них знизились. Ріпчаста цибуля коштує у супермаркетах приблизно однаково. Різниця всього - у 30 копійок. На часник ціни відрізняються більше – він коштує від 48 до 67 гривень за кілограм.

Відео дня

Лимони подешевшали. Тепер вони вартують трохи дешевше, ніж до початку карантину – близько 35 – 41 грн. До початку карантину вони коштували по 45 гривень за кілограм.

Імбир також став дешевший, однак ціна на нього не стала такою ж, як до початку карантину. До ажіотажу з «протикоронавірусною» властивістю імбиря він коштував 90 – 100 гривень за кілограм. Хоч медики спростовували інформацію, що імбир захищає від коронавірусу, людей це не зупиняло. Ціни на імбир піднялись до 350 гривень, а в деяких магазинах він коштував і всі 500. Навіть з такою ціною його розкуповували і знайти його було важко. Тепер він вартує 130 – 145 гривень за кілограм.

Ми порівняли ціни на ці товари товари під час ажіотажу та станом на 5 жовтня 2020 року.

 

Ціна станом на квітень 2020:

Ціна станом на жовтень 2020:

Сільпо

NOVUS

АТБ

Цибуля

20 – 25 грн

4,6 грн

4,8 грн

4,7 грн

Часник

150 – 160 грн

64,9 грн

65,5 грн

48,3 грн

Лимони

80 – 130 грн

39 грн

41 грн

35 грн

Імбир

350 – 500 грн

-

129 грн

145 грн

Чи допоможе захиститись від вірусів?

Хоча багато людей з дитинства має думку, що цибуля, часник та лимони допомагають не заразитись респіраторними хворобами або швидше вилікуватися – медики мають інакшу думку.

У ВООЗ наголошують – ні імбир, ні лимони, ні мед, ні інші народні «противірусні» не  є ліками. Вони не допоможуть не захворіти чи швидше вилікуватися, хоча різноманітний та правильний раціон харчування напряму впливає на імунітет.

Ці продукти справді корисні для здоров’я. Головне – в міру.

- Вітамін С, як і багато інших вітамінів, є невід’ємною складовою, яка має бути присутньою в добовому раціоні людини, - пояснює епідеміолог Володимир Паничев. - Добова потреба для кожної людини, в залежності від віку, роду діяльності, особливостів організму, також різна. У середньому, на добу потрібно 80 мг. вітаміну С. Надії людей на вітамін С пов’язаний з тим, що він є індуктором ендогенного інтерферон. - Інтерферон є неспецифічним фактором, який володіє антивірусною активністю. Чи буде вітамін сприяти підвищенню імунітету людини – інше питання. Ніхто не буде заперечувати, якщо у раціоні будуть присутні лимони. Але чи убезпечить це від захворювання та розвитку хвороби – дуже дискусійне питання. Лимони містять вітамін С, але в нашій ситуації вони не є основним продуктом, на який потрібно орієнтуватися, щоб забезпечити свій організм.

Як пояснює лікар, хоч вітаміну С у лимонах багато, ми його отримуємо переважно з картоплею. Хоч концентрація вітаміну в картоплі не така, як у цитрусових, але ми споживаємо картоплі значно більше і отримуємо свою норму вітаміну.

Також медики кажуть, що найкращий та найефективніший спосіб захистити себе від грипу – зробити щеплення. Про це читайте за посиланням.

А ви зміцнюєте імунітет лимонами з часником? Як готуєтесь до сезону ГРВІ? Пишіть у коментарях?

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
09:00 29 березня без світла буде одна вулиця в Тернополі 08:00 У Тернополі відновлюють футбольні матчі з вболівальниками 22:20 Поліція розшукує 15-річного хлопця з Чорткова Олександра Мороза 22:00 Дитячу травматологію змінив на артбригаду: історія молодого лікаря-науковця Від читача 12:17 Пів мільйона грн компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців 21:00 У Тернополі прощатимуться із військовослужбовцем Іваном Грицком 20:00 Перетворили пустир на модульне містечко: як переселенці стали стимулом для відбудови Малашівців play_circle_filled 19:00 «На щиті» повернувся додому сапер із Теребовлянської громади 18:00 У замку на Тернопільщині організовують толоку 17:00 26-річний тернополянин за 4500 доларів став «батьком» трьох литовських дітей 15:30 Причетному до організації вибухів у Тернополі повідомили про ще одну підозру 15:07 «Афілійований міні-EdCamp Ternopil»: що зібрало у 19 школі майже дві сотні освітян? 14:00 На Тернопільщині мотоцикліст врізався в кам'яну огорожу — є постраждалі 13:30 Патріотична організація «Центурія» проводить набір активної молоді 13:00 На п’ятьох вулицях Тернополя триває поточний ремонт дорожнього покриття 12:33 Кременчанину, який торгував зброєю, повідомили підозру 12:00 На дорогах Тернопільщини вітер повалив понад 20 дерев 11:35 На Тернопільському ставі починається сезон водних прогулянок 11:15 Що таке шале? Про затишні будиночки на природі та хто їх будує (новини компаній) 10:45 1 квітня розпочинається нерестова заборона на вилов риби
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up