Кримінальне провадження, порушене за сніговий колапс, який стався у Тернополі в листопаді 2016-го, коли сніг фактично паралізував життя міста, - закрите. «Криміналу» у діях ані посадовців, ані переможців тендеру, які мали б прибирати зимовий Тернопіль, не знайшли. Про це повідомив начальник головного управління нацполіції в області Олександр Богомол.
- Кримінальне провадження було порушене скоріше для того, щоб розібратись, в чому проблема, - каже Олександр Богомол. – Проведеним розслідуванням не встановлено спричинення матеріальних збитків для громади Тернополя. Хоча були незручності. І фірма, яка тоді виграла тендер, не виконала свої зобов’язання, не ліквідувавши вчасно і якісно наслідки стихії.
Кримінальне провадження закрито у зв’язку з тим, що не було спричинено збитків. Це питання, скоріше, політичне. І стосується більше виконання своїх зобов’язань комунальними підприємствами і переможцями тендеру, каже очільник поліції.
- Інформацію про розслідування ми можемо надати будь-яким зацікавленим особам, - запевнив Олександр Богомол. - Ми вже передали її до міської ради і, думаю, в подальшому посадовці враховуватимуть те, що ми здобули в ході розслідування, аби ситуація не повторилась.
Умови тендеру були дотримані, з’ясувалось під час слідства. Але випадок із листопадовим колапсом-2016 має підказати посадовцям міськради, якими мають бути умови тендеру в майбутньому, каже головний поліцейський краю.
- Підприємство, яке не мало власної техніки, а мало договори з іншими підприємствами, що таку техніку їм буде надано – цього недостатньо для перемоги у тендері, - переконаний Олександр Богомол. - Це більше стосується господарської діяльності. І інформація (зібрана за час кримінального розслідування – прим. авт.) має бути корисною посадовцям міськради.
Матеріальних збитків не виявили, бо роботи з прибирання засипаного снігом Тернополя проведені не були. І міськрада не оплачувала «Теркомуналсервіс» за не проведені роботи.
Нагадаємо, кримінальне провадження порушували за статтею 367 Кримінального кодексу України відносно посадових осіб того підприємства, яке надавало послуги з прибирання снігу. Фігурантами були і посадові особи міськради. Відкрито воно було після висновків комісії та вивчення причини снігового колапсу. Йдеться, зокрема, про ч. 2 ст. 367 ККУ - службова халатність. Санкція статті - до 5 років позбавлення волі.
«Теркомуналсервіс» орендувало комунальну техніку. Зокрема й ту, яку свого часу вилучили у комунального підприємства МШЕД після його ліквідації. Більше того, орендувало її на безоплатній основі. Питання дещо в іншому – яким чином підприємство, не маючи жодної (!) одиниці техніки примудрилось виграти тендер. А на нього й досі відповіді ніхто не дав.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер
Ідіоти! Справа не оплаті за послуги, а в життєдіяльності міста! В нашій безпеці і комфорті! От скоти...