Собор Пресвятої Богородиці відзначають 8 січня

Собор Пресвятої Богородиці відзначають 8 січня

Собор Пресвятої Бородиці - важливе релігійне свято, яке відзначають наступного дня після Різдва. 

8 січня сталась низка важливих історичних подій:

1198 — початок понтифікату Інокентія ІІІ (Лотаріо, граф Сеньї), 176-го Папи римського (1198—1216).
1297 — Франсуа Грімальді захопив Монако. 
1570 — Іван Грозний з військом увійшов у Новгород і почав винищення населення міста.
1654 — у Переяславі генеральна військова рада, яку скликав гетьман Богдан Хмельницький, вирішила створити військово-політичний союз двох держав — України та Росії.
1656 — у голландському місті Гарлем вийшов перший номер газети «Гарлемський вісник», яка видається і досі. Це найстаріше з періодичних видань, що існують сьогодні.
1851 — французький фізик Леон Фуко завдяки сконструйованому ним апарату продемонстрував обертання Землі.
1861 — вийшов перший номер російського журналу «Вокруг света».
1889 — учений Герман Голлеріт із Нью-Йорка запатентував табулюючу машину, яка була використана під час перепису населення в країні.
1912 — засновано Африканський національний конгрес, який майже через 90 років прийшов до влади в Південній Африці. Основна мета організації — захист прав чорношкірої більшості.
1918 — виступаючи перед членами Конгресу, Президент США Вудро Вільсон запропонував мирну програму з 14 пунктів, що мала сприяти закінченню І Світової війни.
1919 — в с. Ясіня теперішньої Закарпатської Гуцульщини провідна коляда місцевих гуцулів «завершилася» роззброєнням угорської залоги та встановленням української Гуцульської республіки.
1959 — французький генерал Шарль де Голль став першим Президентом П'ятої республіки (1958—1969).
1961 — французи на референдумі проголосували за надання Алжиру незалежності.

8 січня народились:

1824 — Вілкі Коллінз, англійський письменник («Місячний камінь», «Жінка в білому»).
1879 — Степан Васильченко , український письменник («Мужицька арихметика», «Окопний щоденник», «Чарівниця», «Минають дні», «В бур'янах»).
1888 — Гнат Юра, український актор і режисер
1922 — Осип Величко, український різьбяр і педагог.
1935 — Василь Симоненко , український поет («Лебеді материнства», «Ти знаєш, що ти людина?», «Україні»), журналіст, один з активістів руху «шістдесятників».
1935 — Елвіс Преслі, визначний американський співак (That's All Right, Mystery Train, All Shook Up, Love Me Tender, Suspicious Minds) і актор («Блакитні Гаваї»).
1975 — Олена Грушина , українська фігуристка.
1988 — Ярослав Джусь, український бандурист, композитор, аранжувальник, ді-джей, лауреат багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів[, півфіналіст та володар призу глядацьких симпатій головного шоу країни «Україна має талант-2», засновник гурту «Шпилясті кобзарі».

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
18:00 В Україні стартував Національний тиждень читання 17:20 У Чортківській лікарні запрацював новий цифровий рентген 16:40 Тернополянам затопило квартири й знищило майно, а в міськраді кажуть: «Пишіть запит» 16:26 Аварія на Будного: є травмований, рух ускладнений photo_camera Від читача 15:52 Жінки у підготовці до миру: що стримує та що посилює їхню роль, дослідження 16:12 Штормове попередження через вітри оголосили на Тернопільщині 15:50 На ринку в Тернополі в жінки вкрали косметичку з грошима 15:25 У Шумську буревій зірвав дах стадіону та пошкодив щонайменше 53 будівлі 14:40 Житель Тернопільщини намагався ввезти з Польщі незадекларовані товари на пів мільйона гривень 14:00 На Стадникової підтопило дитсадок play_circle_filled photo_camera 13:30 Після підтоплення очищають Пантеон Героїв та територію Микулинецького кладовища 12:50 У Кременці зіткнулися дві легківки — серед постраждалих дитина 12:15 Як планове технічне обслуговування допомагає заощадити тисячі гривень (новини компаній) 12:10 На Микулинецькій і Коновальця продовжують відкачувати воду після сильної зливи play_circle_filled 11:56 У селі на Чортківщині неповнолітній мотоцикліст зіткнувся з 62-річним велосипедистом: чоловік загинув 11:30 У Тернополі відкрили ігровий простір для ветеранів та їхніх родин photo_camera 11:00 У Тернополі на ремонт зупинять дві котельні 10:30 Судитимуть водія екскаватора, дії якого призвели до загибелі чоловіка 10:12 Через негоду знеструмлені 3213 побутових абонентів у 37 населених пунктах Тернопільщини 09:40 «Пів літа гнула спину, пропало за пів години»: градом вибило городи на Шумщині
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up