Сьогодні, 21 травня: День захисту від безробіття і День культурного різноманіття

Сьогодні, 21 травня: День захисту від безробіття і День культурного різноманіття

В цей день на Русі зареєстрували перше затемнення Сонця, в Лондоні презентували перший акваріум, в Парижі заснували ФІФА, ну а в Києві провели фінал 50-го конкурсу "Євробачення".

Також сьогодні відзначають Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку. Вперше його відзначили 21 травня 2003 року.  ООН проголосила 21 травня Всесвітнім днем культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку і запропонувала всім державам-членам, міжурядовим органам, організаціям системи Організації Об’єднаних Націй і відповідним неурядовим організаціям, серед іншого, інформувати громадськість про цінність і важливість розмаїття культур і, зокрема, сприяти за допомогою освіти та засобів масової інформації усвідомленню позитивної ролі культурної різноманітності.

В 1091 році сталося перше зареєстроване на Русі затемнення Сонця.


1853-го натураліст-самоук Філіп Госсе презентував у лондонському Ріджерс-парку "Водний віварій" — перший акваріум.

У 1904-му в Парижі заснована ФІФА —Міжнародна федерація футболу.

Угоду підписали представники семи країн — Франції, Бельгії, Данії, Голландії, Іспанії, Швеції та Швейцарії. Двома днями пізніше відбувся перший конгрес ФІФА, на якому було обраний перший президент федерації — француз Робер Герен.

1925-й — у США Клеренс Бердсей уперше застосував глибоке замороження для збереження продуктів, які пройшли попередню кулінарну обробку.

В 2005 році в Києві відбувся фінал 50-го конкурсу "Євробачення".
Перше місце посіла представниця Греції Єлена Папарізу (230 балів), у п'ятірку лідерів увійшли також учасники від Мальти (К'яра), Ізраїлю (Ширі Маймон), Румунії (Люмініта Анхель) і Латвії (дует Валтерс і Кажа). Україна, яку представляла група "Ґринджоли" з піснею Помаранчеої революції "Разом нас багато", опинилася на 20-му місці з 30 балами.

2006 року в Афінах відбувся фінал 51-го пісенного конкурсу "Євробачення". Перемогу здобула рок-група "Лорді” з Фінляндії. Друге посів російський виконавець Діма Білан, українка Тіна Кароль — сьома.

В 2006-му збірна Швеції в Ризі (Латвія) виграла чемпіонат світу з хокею, ставши першою національною збірною з цього виду спорту, яка в один сезон здобувала "золото” і Олімпійських ігор, і світової першості.

Цього дня народилися:

1921 рік — Андрій Сахаров, визначний радянський фізик і громадський діяч, дисидент і правозахисник, академік АН СРСР. Співтворець водневої бомби.


В 1949 році народилася Любов Поліщук, російська акторка театру і кіно.

Знялася в таких фільмах : "Вавилон ХХ”, "Дванадцять стільців”, "Таємниця "Чорних дроздів”, "Інтердівчинка”, "Бабій”, "Тихі омути”, "Моя прекрасна няня”. Любов Поліщук померла 28 листопада 2006 року в Москві після затяжної хвороби.

1960-го — Володимир Сальников, радянський плавець-стаєр.
Чотириразовий олімпійський чемпіон (1980 рік – 400, 1500 та естафета 4х200 м вільним стилем, 1988-го – 1500 м вільним стилем), чотириразовий чемпіон світу, шестиразовий чемпіон Європи в 50-метрових басейнах. Автор більш як 20 світових рекордів.

1966-го народилася Ліза Едельштейн, американська актриса.

Найбільш відома своєю роллю завідувача лікарні "Прінстон-Плейнсборо" Лізи Кадді в серіалі "Доктор Хаус". Актриса живе в столітньому будинку в Лос-Анджелесі разом із котом та трьома собаками, яким вона дала притулок.

У 1969-му народився Георгій Гонгадзе, український журналіст, Засновник та перший головний редактор інтернет-газети "Українська правда".

Викрадення і вбивство Гонгадзе 16 вересня 2000 року викликало широкий резонанс в Україні та за її межами, особливо після "касетного скандалу", та вважається однією з найгучніших кримінальних справ сучасної України. За найпоширенішою версією, до знищення опозиційного журналіста причетні високопосадовці, наближені до президента Леоніда Кучми, який особисто видавав накази щодо розправи з Гонгадзе.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
14:30 Біля Тернополя влаштували танцювальний флешмоб у День вишиванки play_circle_filled 14:00 Тернополяни у соцмережах вітають з Днем вишиванки 13:30 Оперативника поліції Тернопільщини затримали при отриманні 1200 доларів хабаря 13:03 Помер водій, який травмувався в аварії неподалік Струсова. 9-річний син і дружина в лікарні Від читача 18:02 У Києві відбувся Чемпіонат України з бойового мистетсва BJJ Gi-No-Gi де посіли призові місця учасники з м. Борщів Тернопільська обл. 12:20 Уряд виділив 12,4 млн на завершення відновлення інфраструктури Тернополя після обстрілу 19 листопада 11:50 На Тернопільщині директора коледжу підозрюють у зловживанні становищем зі збитками на 2,5 млн грн 11:39 Літні дитячі табори 2026 в Україні та за кордоном — ціни та програми (партнерський проєкт) 11:20 В аварії на Об'їзній — четверо травмованих 11:00 Тернополяни долучилися до акції «Вишита стрічка пам’яті» photo_camera 10:33 «У нього не лишилося нікого, тому прийшли ми»: у День вишиванки волонтери вшанували пам’ять Героїв photo_camera 10:04 Снайперська точність голки: як боєць «Едельвейсу» вишиває обереги побратимам play_circle_filled photo_camera 09:30 Три вулиці на «Дружбі» частково будуть без води 09:00 Захищаючи Україну загинув колишній депутат Збаразької міськради Олег Лях 08:00 Сьогодні відзначають День вишиванки: історія, традиції та цікаві факти про свято 22:00 Непереможні: військові одягнули вишиванки напередодні свята 21:00 У сквері Чорновола на бруківці з'явився орнамент вишивки 20:00 «Хочу, щоб у виробах була душа»: військовий після поранення створює авторський декор з металу та дерева photo_camera 19:00 Мітинг проти нового Цивільного кодексу організували у Тернополі photo_camera 18:33 Аварія з потерпілими на Об'їзній (оновлюється) play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up