Сьогодні, 28 травня: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

Сьогодні, 28 травня: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
  • 28 травня, День Києва. Віряни вшановують пам'ять святого Пахомія Великого. 
  • 28 травня 2023 року — неділя. 459-й день війни в Україні.

28 травня Трійця 2023 — за Григоріанським календарем

Дата Трійця змінюється щороку і залежить від Великодня. День зішестя Святого Духа відзначається через 50 днів. Таким чином, у 2023 році православна Трійця (за Юліанським календарем) настане 4 червня. А католицька Трійця 2023 (за Григоріанським календарем) настане 28 травня.

Яке 28 травня церковне свято

28 травня в церковному календарі – день пам’яті Пахомія Великого, повідомляє ТСН.. Жив він в IV столітті і багато займався хорошими та благочестивими справами по відношенню до церкви. Народився в Єгипті і звернувся до Христа в юному віці. Саме Пахомій влаштував чернече життя для відлюдників на берегах річки Ніл та сам став для них прикладом. За це його часто називають засновником чернечих монастирів на території Єгипту.

Відео дня

Що не можна робити в цей день

  • Незаміжнім дівчатам заборонено розповідати про мрії та плани.
  • Краще не брати решти, якщо щось купуєте, вважалося, що це принесе нещастя і бідність.
  • Не залишайте брудним посуд.

Народні прикмети і традиції на 28 травня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: тепла погода до сонячного та погожого літа;
  • йде дощ — чекайте на грози протягом всього червня;
  • схід сонця багряний — влітку буде багато пожеж;
  • квіти на ялівцю вказують, що пора сіяти ячмінь;
  • на осиці рясні сережки — гарно вродить овес.

В народі 28 травня називали Пахом Теплий. Вважалося, що з цього дня починаються справжнє тепло і літня погода. Саме в цей період селяни проводили пізнє висівання ячменю та пшениці. Вірили, якщо почути скрекотання сороки — в сім'ї будуть гроші. Але для цього потрібно промовити спеціальні слова.

Пам’ятні дати 28 травня

Календар важливих подій в Україні та світі за 28 травня:

  • 1742 рік — у Лондоні відкривають перший у світі критий плавальний басейн;
  • 1830 рік — президент США Ендрю Джексон підписує Акт про виселення індіанців;
  • 1918 рік — Вірменія й Азербайджан проголошують державну незалежність;
  • 1923 рік — генеральний прокурор США оголошує, що жінки мають право носити штани де завгодно й коли їм це заманеться;
  • 1925 рік — в місті Харків розпочинається І Всеукраїнська конференція з краєзнавства під час роботи якої було створено Український комітет краєзнавства;
  • 1957 рік — у США засновують Національну академію грамзапису, що вручає одну з найпрестижніших премій у світі музики — "Греммі";
  • 1959 рік — американські вчені провели успішний запуск в космос з поверненням двох мавп, Айбл та Бейкер на ракеті АМ-18;
  • 2009 рік — у Києві відкривають Культурно-просвітницький центр Alex Art House.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 28 травня

Які іменини: Дмитро, Пахом, Макар, Анастасія.

Талісманом людини, народженої 28 травня є бірюза. Стародавній камінь, який відрізняється небесно-блакитним кольором. Бірюза здавна вважалася щасливим каменем, який несе сильний захист від всього зла. Тому матері часто робили своїм дітям обереги з цього каменю.

В цей день народилися:

  • 1860 рік — ініціатор масової трудової міграції українців до Канади в 1890-х роках Олеськів Йосип;
  • 1888 рік — історикиня, філологиня, архівістка Водолажченко Ольга Гаврилівна;
  • 1971 рік — український історик, поет, громадсько-політичний діяч Гай-Нижник Павло Павлович;
  • 1972 рік — український рок-співак і шоумен, лідер гурту "Тартак" Положинський Олександр Євгенович.

Який день в Україні і світі

28 травня в Україні святкують Всеукраїнський день краєзнавства. Ініціаторами створення професійного свята виступили представники Національної спілки краєзнавців України (НСКУ). Офіційну дату запровадили під час четвертого з'їзда цієї організації, який відбувся 2017 року. Обрали день не випадково. Адже саме 28 травня 1925 року відбулася Перша краєзнавча конференція всеукраїнського масштабу. Подія мала місце в Харкові і під час конференції було відкрито Комітет краєзнавства України.

Також 28 травня Міжнародний день дій за здоров'я жінок. Цього дня 1957 року у Коста-Ріці провели Міжнародну нараду з теми репродуктивного здоров'я жінок. Під час неї учасники вирішили створити окремий день, коли буде привертатися увага до права жінки на репродуктивне і сексуальне здоров'я з подальшим його захистом.

А ще 28 травня День менструальної гігієни. Дата була створена неурядовою організацією WASH United, яка виступає за дотримання в усьому світі санітарії. 2013 року організація провела 28-денну інформаційну кампанію на тему менструальної гігієни. Саме через тривалість кампанії, було обрано для святкування 28 число. А 5-ий місяць року є символом п'ятиденної менструації.

28 травня День Києва. Щорічно припадає на останню неділю травня. Столиця України має довгу і багату подіями історію. Її витоки ховаються в сивій давніни. На території сучасного міста було знайдено знаряддя праці з каменів та кісток, а також залишки примітивних будівель. Все це вказує на те, що перші людські поселення з'явилися тут ще до епохи пізнього палеоліту (приблизно 40-15 тисяч років до нашої ери).

Визнаною датою заснування Києва як міста вважають 482 рік. Проте до нині щодо цього ведуться суперечки. Дехто дотримується іншої думки і вважає, що столицю України створили в VI – VII столітті. За "Повістю минулих літ" (літопис XII століття) місто було засноване трьома братами, що були вождями племені полян (Кий, Щек та Хорив), а також їхньою сестрою Либіддю. Кожен утворив невелике поселення на пагорбах, які згодом злилися в одне місто. Назвали його на честь старшого брата — Києвом.

Нагадаємо, раніше 20 хвилин повідомляли про найважливіші події 27 травня.

 

Читайте також:

Сьогодні, 27 травня: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

Сьогодні, 26 травня: що у цей день не можна робити тернополянам і кого варто привітати з іменинами

 

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up