Соломія Крушельницька однією з перших в краї сіла за кермо авто

Соломія Крушельницька однією з перших в краї сіла за кермо авто
Цікаві історії з життя видатної української співачки Соломії Крушельницької розповіли спеціально для читачів 20minut.ua працівники її музею. Сьогодні, 23 вересня, до 143-ї річниці від дня її народження у Тернополі провели урочистий захід. Грав оркестр, до пам'ятника співачці поклали квіти.

До свята долучились працівники музею Соломії Крушельницької у Білій - директор Надія Зюбровська та науковий представник Марія Федун.

Previous Next

- Коли Соломія виходила і співала, то у сусідів дзвеленчали шибки, - розповідає Надія Зюбровська. -  А люди на полях за 7 кілометрів піднімали голову і казали: "О, наша Люня співає". 

Соломія Крушельницька брала участь у всіх святах, які проводили у її рідному селі Біла, розповідають працівники музею. Сім'я жила звичним сільським життя. У родині було 8 дітей. Батько Соломії був українським греко-католицьким священиком, громадським діячем, хоровим диригентом. Оскільки батько займався громадською роботою батько, то усі господарські проблеми лягли на плечі мами Крушельницької. 

- Їхня мама поділила всю роботу між дітьми і вони їй допомагали, - продовжує Марія Федун. - Соломія відповідала за птицю. Годувала її і допомагала мамі по господарству. Але коли хтось із дітей Крушельницьких сідали за піаніно, грали і співали, то мама ні разу нікого не вигнала. У їхній сім'ї любов до пісні була у крові. Бо це - співоча родина. І священна теж. Адже і по татовій, і по маминій лінії є священники.

Соломія Крушельницька була всесторонньо розвинута людина. Співачка дуже любила готувати страви української кухні. 

- Вона була першою з тих, хто у той час їздив на авто, - додають працівники музею. - Бо вона була в Італії і освоїла водіння саме там. Ще, до слова, у нас в музеї є "букет" Соломійок, які народились у селі і йдуть шляхом Соломії. Одна з них - Соломія Ракуш, написала картину "Соломія" і сьогодні буде її презентація у музеї та святкування дня народження.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
11:35 Залізли через розбите вікно: у Тернополі вкрали два гаманці з приватного будинку 11:04 Мобілізація чи фальсифікації: що відомо про трьох підозрюваних керівників ТЦК на Тернопільщині 10:30 У Зарваниці відбудеться Проща для родин загиблих та зниклих безвісти Захисників 09:48 В Україні запустили в обіг оновлену 100-гривневу купюру Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 09:10 Горить виробниче приміщення на Текстильній 09:00 Війна забрала життя Героїв з Тернопільщини Михайла Андрощука та Олександра Шіндяпіна 08:36 Пожежа на Текстильній 08:00 Облаштовують безбар’єрний тротуар до дитячої лікарні на Сахарова 22:00 Приймають пропозиції для нової зірки на «Алеї Зірок» 21:00 Змінив бджіл на полювання за Шахедами: історія 51-річного добровольця з Тернопільщини 20:00 Суцільні ями та вибоїни: тернополяни скаржаться на стан дороги на вулиці Родини Барвінських 19:00 У Тернополі з 15 червня на ремонт зупинили дві котельні 18:06 Був знесилений і втомлений: поліцейські розшукали 76-річного чоловіка з Монастириської громади 17:07 У Тернополі водій BMW збив 13-річного велосипедиста play_circle_filled photo_camera 17:00 Судитимуть сімох учасників групи, яка продавала кратом по всій Україні photo_camera 16:24 В аварії на Микулинецькій постраждала мотоциклістка 16:00 Понад 2 мільйони штрафу: суд ухвалив рішення щодо «Тернопільводоканалу» 15:25 Взяли під варту 60-річного тернополянина за підозрою у замаху на вбивство сусіда 15:03 Обіцяв «визволити» з полону: поліція оголосила підозру чоловіку за видурювання 154 тисяч гривень у дружини бійця
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up