Партнер рубрики Події

Стань наставником для дитини-сироти

Бажаючі допомогти дітям-сиротам адаптуватись, знайти свою мету та не боятись йти у доросле життя можуть це зробити завдяки проекту наставництва. Його у Тернополі презентували 20 березня. 

Стань наставником для дитини-сироти

- Це проект при якому доросла людина може допомогти одній дитині, - пояснює керівник проекту наставництва для дітей сиріт в Україні Тетяна Іордан. - А саме допомогти в соціалізації, в самостійному житті. Бо діти, яких виховують в інтернатах, вони не мають можливості дізнатись про те, що і як відбувається у світі, у дорослому житті, поза стінами інтернату. Тому наставник допомагає дитині адаптуватись до цього життя. 

Наставником може стати людина старша 18-ти років, яка має бажання допомогти дитині. Наставник обоʼязково проходить триденне навчання, завдяки якому він може зрозуміти дітей, яких виховують в інтернатах. Той, хто хоче бути наставником повинен бути готовий до того, що дитині потрібно допомагати, підтримувати її протягом одного-двох років.

- По кожній дитині створюється оцінка потреби. Це такий документ, в який записують усе, що необхідне дитині і тоді підбираються людину, яка зможе ці потреби заповнити, - каже пані Тетяна. - Це людина, яка має досвід, характер, темперамент, досвід, хобі. Яка схожа з дитиною.  Роль наставника в тому, щоб допомогти дитині стати самостійним, не боятись, зрозуміти себе і цей світ. Та зробити впевнений крок з інтернату в самостійне життя. 

Наставництво це офіційна форма допомоги дітям з інтернатів і за реалізацію цього проекту відповідає центр соціальних служб.

- Спеціалісти служб мають консультувати громадян стосовно наставництва, робити відбір, навчання, - продовжує керівник проекту. - Вони можуть робити це самі або разом з громадськими благодійними організаціями. Люди, які хочуть стати наставниками, повинні ознайомитись з проектом. Це можна зробити на сайті onehope.com.ua. Наступний крок - вони можуть звернутись в центр соціальних служб Тернополя. 

Наразі програма наставництва через центр соціальних служб ще не працює. Тому, що, як пояснює пані Тетяна, в кінці березня має вийти положення для цих центрів у якому йтиметься про те, як відбирати кандидатів для наставництва.

Першим містом з яким представники проекту підписали меморандум про співпрацю став саме Тернопіль. 

- У вас дуже відкрита влада, тому ми залюбки приїхали сюди, - додає Тетяна Іордан. - Ми уже введемо переговори з іншими містами. Першим по наставництву був Київ, бо саме там ми починали нашу громадську діяльність. А от перше місто, з яким підписуємо меморандум - Тернопіль. 

На круглий стіл щодо наставництва завітала і "Міс Україна 2016" Олександра Кучеренко. 

- Ми з комітетом "Міс Україна" разом підтримуємо проект про наставництво, який зараз є надзвичайно важливим, - розповідає Олександра Кучеренко. - Адже перші результати вже показали, що він ефективний. Суть цього проекту у тому, що кожна людина може стати наставником для дитини-сироти. Проводити з нею час, чогось навчати. І таким чином в дитини зʼявляється друг, відчуття потрібності.

 

Коментарі (1)
  • Люся Інокентіївна

    Головне, щоб цих наставників добре перевіряли психологи, бо до дітей пускати будь-кого не можна
21:00 У Тернополі відбувся "Кубок надій ФФУ" з дівочого футболу 20:28 У Тернополі “на гарячому” спіймали серійного злодія з Черкащини 20:00 Невеличкий тест: перевір свою кмітливість 19:30 Стан доріг у Тернополі: які «полатають», а які залишаться без змін (СТАВТЕ ПИТАННЯ) 18:00 Тернопільський велосипедист виграв престижні змагання у Чехії 17:16 «Я випив 50 грам, зараз дружина буде їхати», - водій патрульним у Зборові 17:00 Як у Тернополі здавали перше ЗНО з математики 16:22 Через смерть шістьох чоловіків тернополян просять відмовитись від вживання алкоголю 16:00 Ученицю вигнали зі ЗНО через телефон. Тепер в її атестаті буде 1 бал з математики 15:41 На Тернопільщині чоловік вийшов з дому і пропав. Сестра звернулась в поліцію 15:10 Випускний 2018: що потрібно одягнути, щоб бути стильною. Поради від Андре Тана 14:44 Тернополяни можуть подати документи на оформлення допомоги при народженні дитини онлайн 14:00 На Тернопільщині виявили африканську чуму свиней. Поліція просить бути обережними

Щорічне традиційне свято від корпорації “RIА Медіа” відбудеться у неділю, 3 червня, на Театральному майдані. Дитяче свято...

Через промиванням водопровідних мереж у місті не буде води. Від 00 год 30 травня до 24 год 31 травня припинять водопостачання...

До середини травня усі тернопільські школярі здаватимуть ЗНО. Результати проходження тестів з української мови та літератури,...

Система фінансування охорони здоров’я зміниться з 1 липня.  Якщо ви ще не визначилися із лікарем для своїх дітей, - скористайтеся...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up