Стань наставником для дитини-сироти

Бажаючі допомогти дітям-сиротам адаптуватись, знайти свою мету та не боятись йти у доросле життя можуть це зробити завдяки проекту наставництва. Його у Тернополі презентували 20 березня. 

Стань наставником для дитини-сироти

- Це проект при якому доросла людина може допомогти одній дитині, - пояснює керівник проекту наставництва для дітей сиріт в Україні Тетяна Іордан. - А саме допомогти в соціалізації, в самостійному житті. Бо діти, яких виховують в інтернатах, вони не мають можливості дізнатись про те, що і як відбувається у світі, у дорослому житті, поза стінами інтернату. Тому наставник допомагає дитині адаптуватись до цього життя. 

Наставником може стати людина старша 18-ти років, яка має бажання допомогти дитині. Наставник обоʼязково проходить триденне навчання, завдяки якому він може зрозуміти дітей, яких виховують в інтернатах. Той, хто хоче бути наставником повинен бути готовий до того, що дитині потрібно допомагати, підтримувати її протягом одного-двох років.

- По кожній дитині створюється оцінка потреби. Це такий документ, в який записують усе, що необхідне дитині і тоді підбираються людину, яка зможе ці потреби заповнити, - каже пані Тетяна. - Це людина, яка має досвід, характер, темперамент, досвід, хобі. Яка схожа з дитиною.  Роль наставника в тому, щоб допомогти дитині стати самостійним, не боятись, зрозуміти себе і цей світ. Та зробити впевнений крок з інтернату в самостійне життя. 

Наставництво це офіційна форма допомоги дітям з інтернатів і за реалізацію цього проекту відповідає центр соціальних служб.

- Спеціалісти служб мають консультувати громадян стосовно наставництва, робити відбір, навчання, - продовжує керівник проекту. - Вони можуть робити це самі або разом з громадськими благодійними організаціями. Люди, які хочуть стати наставниками, повинні ознайомитись з проектом. Це можна зробити на сайті onehope.com.ua. Наступний крок - вони можуть звернутись в центр соціальних служб Тернополя. 

Наразі програма наставництва через центр соціальних служб ще не працює. Тому, що, як пояснює пані Тетяна, в кінці березня має вийти положення для цих центрів у якому йтиметься про те, як відбирати кандидатів для наставництва.

Першим містом з яким представники проекту підписали меморандум про співпрацю став саме Тернопіль. 

- У вас дуже відкрита влада, тому ми залюбки приїхали сюди, - додає Тетяна Іордан. - Ми уже введемо переговори з іншими містами. Першим по наставництву був Київ, бо саме там ми починали нашу громадську діяльність. А от перше місто, з яким підписуємо меморандум - Тернопіль. 

На круглий стіл щодо наставництва завітала і "Міс Україна 2016" Олександра Кучеренко. 

- Ми з комітетом "Міс Україна" разом підтримуємо проект про наставництво, який зараз є надзвичайно важливим, - розповідає Олександра Кучеренко. - Адже перші результати вже показали, що він ефективний. Суть цього проекту у тому, що кожна людина може стати наставником для дитини-сироти. Проводити з нею час, чогось навчати. І таким чином в дитини зʼявляється друг, відчуття потрібності.

 

Коментарі (1)
  • Люся Інокентіївна

    Головне, щоб цих наставників добре перевіряли психологи, бо до дітей пускати будь-кого не можна

Тернопільщина є одним з лідерів за кількістю дитячих та юнацьких футбольних команд. Їх наразі – аж 83. Втім, області бракує...

photo_camera

40 найкращих фотографій миті благодійності представили в Українському домі Перемога. Фотографії відібрані з понад 500, які...

Найпопулярніші імена, які давали батьки новонародженим у 2017 році, назвали у головному управлінні статистики у Тернопільській...

Терміново потрібні ліки, а на вулиці ніч і ви не знаєте адресу найближчної цілодобової аптеки? Ми підкажемо. 

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up