Стань наставником для дитини-сироти

Бажаючі допомогти дітям-сиротам адаптуватись, знайти свою мету та не боятись йти у доросле життя можуть це зробити завдяки проекту наставництва. Його у Тернополі презентували 20 березня. 

Стань наставником для дитини-сироти

- Це проект при якому доросла людина може допомогти одній дитині, - пояснює керівник проекту наставництва для дітей сиріт в Україні Тетяна Іордан. - А саме допомогти в соціалізації, в самостійному житті. Бо діти, яких виховують в інтернатах, вони не мають можливості дізнатись про те, що і як відбувається у світі, у дорослому житті, поза стінами інтернату. Тому наставник допомагає дитині адаптуватись до цього життя. 

Наставником може стати людина старша 18-ти років, яка має бажання допомогти дитині. Наставник обоʼязково проходить триденне навчання, завдяки якому він може зрозуміти дітей, яких виховують в інтернатах. Той, хто хоче бути наставником повинен бути готовий до того, що дитині потрібно допомагати, підтримувати її протягом одного-двох років.

- По кожній дитині створюється оцінка потреби. Це такий документ, в який записують усе, що необхідне дитині і тоді підбираються людину, яка зможе ці потреби заповнити, - каже пані Тетяна. - Це людина, яка має досвід, характер, темперамент, досвід, хобі. Яка схожа з дитиною.  Роль наставника в тому, щоб допомогти дитині стати самостійним, не боятись, зрозуміти себе і цей світ. Та зробити впевнений крок з інтернату в самостійне життя. 

Наставництво це офіційна форма допомоги дітям з інтернатів і за реалізацію цього проекту відповідає центр соціальних служб.

- Спеціалісти служб мають консультувати громадян стосовно наставництва, робити відбір, навчання, - продовжує керівник проекту. - Вони можуть робити це самі або разом з громадськими благодійними організаціями. Люди, які хочуть стати наставниками, повинні ознайомитись з проектом. Це можна зробити на сайті onehope.com.ua. Наступний крок - вони можуть звернутись в центр соціальних служб Тернополя. 

Наразі програма наставництва через центр соціальних служб ще не працює. Тому, що, як пояснює пані Тетяна, в кінці березня має вийти положення для цих центрів у якому йтиметься про те, як відбирати кандидатів для наставництва.

Першим містом з яким представники проекту підписали меморандум про співпрацю став саме Тернопіль. 

- У вас дуже відкрита влада, тому ми залюбки приїхали сюди, - додає Тетяна Іордан. - Ми уже введемо переговори з іншими містами. Першим по наставництву був Київ, бо саме там ми починали нашу громадську діяльність. А от перше місто, з яким підписуємо меморандум - Тернопіль. 

На круглий стіл щодо наставництва завітала і "Міс Україна 2016" Олександра Кучеренко. 

- Ми з комітетом "Міс Україна" разом підтримуємо проект про наставництво, який зараз є надзвичайно важливим, - розповідає Олександра Кучеренко. - Адже перші результати вже показали, що він ефективний. Суть цього проекту у тому, що кожна людина може стати наставником для дитини-сироти. Проводити з нею час, чогось навчати. І таким чином в дитини зʼявляється друг, відчуття потрібності.

 

Коментарі (1)
  • Люся Інокентіївна

    Головне, щоб цих наставників добре перевіряли психологи, бо до дітей пускати будь-кого не можна
08:00 Сьогодні, 24 березня: Всесвітній день боротьби з туберкульозом 07:00 Погода у Тернополі: 24 березня, без опадів, +2° 20:00 На «Інтері» в одній передачі – кінь, змії і автомат Калашникова! 19:00 Грузина помістили в пункт тимчасового перебування іноземців 18:00 Усі розваги у Тернополі на вихідні 17:30 На Кременеччині злодій-невдаха зламав ключ у чужому авто 17:00 Тестуємо дитину вдома: чи готова до школи 16:15 "Колись за літр меду можна було купити чоботи ", каже пасічник з Тернопілля 15:30 У Тернополі чоловік стріляв у квартирі колишньої дружини і погрожував вбивством 14:30 У Тернополі встановлюють контейнери за 180 тисяч гривень для збору одягу нужденним 13:52 Тернопільські артилеристи загартовуються і займаються спортом photo_camera 13:25 Паралімпійцю Тарасу Радю міська рада подарує квартиру (оновлено) play_circle_filled photo_camera 13:00 Особливих дітей тримали в ізоляторі. Батьки виграли суд у школи

На форум бджолярів до Тернополя з'їхалися пасічники з усієї області у  п'ятницю, 23 березня. Вони обговорили стан та перспективи...

«Росія бере паузу у війні з Україною»? Що, правда? А чого ж щодня ми 200-тих привозимо хоронити? І це неоднозначне «перерыв»...

Проаналізуйте відповіді дитини. Якщо дитина набрала 5 балів і більше, можна сміливо сказати, що вона внутрішньо готова...

Перших п'ять контейнерів, де можна залишити вживані речі для малозабезпечених тернополянам, встановлять у різних мікрорайонах...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up