Студент з Єгипту шукає справедливості у Тернополі

Студент з Єгипту шукає справедливості у Тернополі
Алі Аллам каже, що не зробив нічого поганого і правда - на його боці.

 Студент-іноземець каже, що його побили у гуртожитку. Проте на це ніяк не відреагували ані у деканаті, ані в поліції

 

 

У неприємну ситуацію у Тернополі потрапив студент з Єгипту, який приїхав до нас на навчання. 20-річний Алі Аллам каже, що не почувається безпечно у нашому місті і вже встиг розчаруватися у роботі поліції, відчути байдужість працівників деканату.

Алі Аллам – студент першого курсу тернопільського техуніверситету, спеціальність – „Механічна інженерія”. На навчання до Тернополя він приїхав у листопаді минулого року. А через декілька місяців з ним сталася неприємність - його побили. Іноземець написав заяву в поліцію, та досі не отримав жодної відповіді. У пошуках справедливості юнак звернувся у редакцію «RIA плюс».

-  17 січня мене побили іноземні студенти, теж єгиптяни, у коридорі гуртожитку техуніверситету за те, що я до них не привітався, - каже Алі. – Їх було двоє, я з ними не знайомий. Тоді був шум, крики, але ніхто не зреагував, не викликав поліцію. Після бійки я не міг піднятися, студенти з гуртожитку допомогли мені зайти в мою кімнату.

Важко у чужому місті

Після цього Алі звернувся у травмпункт. Він показує довідку, де вказано, що у нього був забій поперекової та сідничної ділянок. До речі, медики теж можуть підтвердити, що він не впав, додає студент. Адже про інцидент вони повідомили поліцію. А наступного дня Алі сам прийшов в управління поліції, щоб написати заяву.

До слова, разом з хлопцем у редакцію прийшла директор однієї з тернопільських приватних шкіл іноземних мов Тетяна Мельник, яка перейнялася його проблемою і вирішила допомогти. Адже розуміє, що юнакові важко у чужому місті.

- Алі ходить до нас на курси англійської. До речі, він - дуже порядна людина і старанний учень, - каже пані Тетяна. - Одного разу він поділився проблемою зі своїм приватним вчителем англійської. Адже після інциденту минуло вже три місяці, а результату немає. Вона допомагала йому як перекладач.

Відповіді в поліції не дали

Пані Тетяна каже, що Алі повідомив про проблему і у деканат свого вузу, але там йому нічим не зарадили.

- Алі не впевнений у своїй безпеці. Адже коли звернувся в університет, його відправляли з кабінету у кабінет, він не зміг нічого добитись, - каже пані Тетяна. - Працівниця деканату йому сказала: «Якщо тобі щось не подобається, найми собі квартиру й охоронця».

Алі додає, що коли він звернувся у поліцію, там лише зафіксували випадок - і все.

- Сказали, що повідомлять про результат розслідування, але нічого не зробили, - каже студент. - До речі, коли я прийшов у поліцію писати заяву, мені там сказали, що заяви англійською не приймають, бо у них немає людини, яка зможе все перекласти. Мовляв, шукайте офіційного перекладача. Тож Алі звернувся до знайомих, які допомогли. Але далі подання заяви справа не зайшла. Свідків не опитували, жодної відповіді про результат розслідування не дали.

Через три місяці Алі разом із вчителем звернулися у поліцію, аби отримати відповідь.

- Там спершу довго не могли знайти слідчого. Врешті написали на папірчику номер справи та номер телефону і сказали зателефонувати. Та зв’язатися зі слідчим ми так і не змогли, бо за вказаним номером ніхто не піднімав слухавки, - розповідає приватний вчитель англійської Тетяна Шевченко. - Врешті я звернулася по допомогу до знайомого, який працює у поліції . Він теж не міг додзвонитися за тим номером, який нам дали. І порадив Алі написати звернення в деканат, аби там звернулися у поліцію з проханням повідомити їх про результати справи.

У деканаті не допомогли

Коли Алі прийшов у деканат, він не знайшов там розуміння. На нього лише накричали, додає пані Шевченко.

- Аби пояснити подробиці, Алі зателефонував мені як своєму перекладачеві і передав слухавку деканові, - каже вона. - Я сказала, що в деканаті мусять захистити хлопця, адже він - їхній студент. Чоловік по той бік слухавки був сердитий, мовляв, що це за папірчик приніс їм Алі. Я так розумію, що ніякого звернення з деканату ніхто не писав.

Пані Шевченко каже, що не могла залишитися байдужою до проблеми іноземного студента у нашому місті.

- Моя донька навчається у Польщі. Не дай Боже, з нею щось би трапилося, я хотіла б, щоб її там хтось захистив, - каже вона.

Просить захисту

Алі Аламм розуміє, що може мати через це проблеми у вузі, але все одно хоче добитися справедливості і просить, щоб його захистили.

- Він не розуміє корупційної складової у нашій країні. Постійно запитує, за що люди отримують свої зарплати, якщо вони не роблять своєї роботи. А я не можу йому дати відповіді, - каже Тетяна Мельник. - Довести справу до кінця для нього - це справа честі. Він каже, що не боїться нічого, бо не зробив нічого поганого і правда - на його боці. Він хоч щось зрозумів би, якби отримав відповідь про результати перевірки, якби хтось вибачився перед ним за те, що трапилося. Цей конфлікт, як на мене, можна було б вирішити по-людськи.

Провадження вже закрили

У поліції підтверджують, що факт, який стався з Алі Алламом 17 січня, справді був.

- Порушили кримінальне провадження, яке вже давно закрили, - каже керівник сектору комунікації Головного управління Національної поліції у Тернопільській області Сергій Крета. – Ми надіслали повідомлення у деканат.

Сергій Крета пояснює, чому справу закрили.

- За словами свідків, між Алі та двома іншими студентами був словесний конфлікт, - каже він. - Потім один з них стиснув його і так тримав, після цього Алі впав на сходи, вдарившись у сідниці. Експертиза показала - забій сідниць. Очевидці кажуть, що тілесні ушкодження у нього були не через побиття, а через те, що він упав на сходи.

Пан Крета додає, що іноземні студенти мають свої деканати, де всі знають англійську і допоможуть у разі потреби. Тому проблеми з порозумінням не мало б виникати.

- Коли з іноземним студентом щось стається, ми одразу викликаємо представника деканату, який повинен сприяти у перекладі. Так було і у цьому випадку, - пояснює Сергій Крета. - Загалом у поліції немає проблем із порозумінням з іноземцями. Ми співпрацюємо зі студентами та викладачами педуніверситету, які за потреби надають послуги перекладачів.

«Якщо діти посварилися, їх треба мирити»

Декан факультету по роботі з іноземними студентами Богдан Ковалюк каже, що жодної відповіді від поліції до них не надходило. Можливо, лист просто затримала пошта, припускає він.

- Ці студенти – мої діти, а якщо діти між собою посварилися, як це буває у сім’ї, то завдання батька - їх помирити, - додає пан Ковалюк. - Я намагався їх помирити, ми збиралися і говорили, пояснювали, як треба жити в іншій країні. Всі разом пили чай. Та наскільки мені відомо, Алі сказав: «Якщо я випив із вами чай, це не означає, що я з вами примирився». Він має свою лінію і переконання.

Декан додає, що Алі Аллам – специфічна людина, мовляв, він сам по собі.

- Він хоче, щоб студента, з яким у нього був конфлікт, вигнали з університету і країни, щоб усі кинули робили так, як він хоче, - каже декан. - А я переконаний, що потрібно примиритися і жити мирно. Всі працівники деканату володіють англійською, ми забезпечили перекладача для Алі у спілкуванні з міліцією. Це наш викладач англійської, перекладач, яка співпрацює з іноземними студентами.

До слова, Богдан Ковалюк показав успішність Алі за результатами першої сесії. Як каже декан, вчиться студент посередньо. Хоч приміром, залік із вищої математики здав на „5”, але з інших предметів має „трійки” і „четвірки”.

На зустріч із журналістом декан запросив іноземних студентів, які знають Алі і яким відомо про конфлікт. П’ятикурсник із Конго Усман Легуай каже, що жодної бійки не було.

- Все почалося з того, що один студент сказав йому: «Привіт», а Алі не відповів, ще й сказав погане слово, - каже Усман. - Ми були у кімнаті і чули, як вони сварилися. Я вийшов і спитав: „Що сталося?”. Бассем був дуже нервовий і штовхнув Алі, але він стояв і я його тримав. Інші хлопці тримали Бассема. Потім Алі забрали в його кімнату.

Ще один студент, теж із Єгипту, Хассан Акмед, який добре знає Алі і студентів, з якими він посварився, каже, що конфлікт давно вичерпаний.

- Цей конфлікт - невелика проблема, таке може статися з кожним, - вважає Хассан. -  Я говорив з Алі, говорив з Бассемом. Обоє казали, що все добре.

 

 

 

 

 

 

Стежте за новинами Тернополя у: Facebook, TelegramInstagramViber та YouTube. 

Коментарі (6)
 • Анонім

  Кримінальне провадження давно закрили, надіслали повідомлення в деканат, а воно те повідомлення вже 2 місяці повзе в деканат і повзе, і доповзти не може. Хто винен? Укрпошта!!! ))) Просто один студент стиснув іншого студента, а він взяв та й впав сам на сходи.????? А в травпункті через те, що людина впала тепер повідомляють у поліцію. Не вміють наші лікарі відрізняти побиття від падіння. Хто винен? Лікарі!!! І наостанок, наші ВУЗи тільки і вміють, що приваблювати сюди іноземців на навчання та отримувати оплату з них, а коли трапляються якісь інциденти. то "їхня хата скраю". А це ж чиїсь діти... І наші діти ходять вулицями нашого міста, в якому можуть побити людину і ніхто не понесе за це покарання...
 • Анонім

  я вам скажу так, мєнти, пенти вони всі як були так і будуть ними ж!!!

 • Анонім

  Поліція не займається такими справами як захист громадян від тілесних побоїв ,крадіжок .,вона займається  поповненням бюджету  роздаючи штрафи за не правильну парковку  ,але коли набють морду якомусь мажору вона тут як тут, щоб відкрити справу
 • Діонісій

  ну то взагалі, получив тягла, значить заслужив. якого сюди приїхав ? тут поліція і деканат погані і все таке, ніхто його не хоче захищати.

  мабуть в Єгипті краще ніж в нас.

  П.С. може скоро і буде так.

  Діонісій reply Діонісій

  з баблом завжди краще, до нас їде не бідося іноземна,

  Анонім reply Діонісій

  А хто вам забороняє їхати і заробляти бабло які проблеми.А хочете сидіть в окопах це ваше рішення
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
12:35 У лікарнях Тернополя – 103 хворих на COVID-19. Скільки серед них дітей? 11:49 30 років в ефірі: телекомпанія TV-4 святкує ювілей. З чого все починалося та як працює команда photo_camera 11:25 Крав поблизу Микулинецького кладовища і обчистив квартиру: зловмиснику загрожує шість років тюрми play_circle_filled photo_camera 11:05 Тернополянка пройшла до фіналу конкурсу краси «Міс Україна-2021». І розказала нам, як це було (ФОТО) photo_camera stars Від читача 12:04 Тернополянкам – про патронат як форму зайнятості 10:15 Сергій Надал: Ми у Тернополі розробляємо єдиний квиток, який дозволить безкоштовну пересадку в усьому громадському транспорті (пресслужби) 09:35 Ковід забрав життя 22-річного чоловіка з Чортківського району. Число нових випадків в області зростає 09:01 Курс валют на 16 вересня: долар трохи здорожчав 08:00 Сьогодні, 16 вересня: Міжнародний день охорони озонового шару, День працюючих батьків, колекціонування каменів і відомої іграшки 21:05 Тернопільські лікарі, які врятували життя дівчинці в аквапарку, стали «Героями-рятувальниками року» (ВІДЕО) play_circle_filled 20:01 Читає книжку за 15 хвилин: історія 10-річного школяра з Тернополя. Він дивує унікальним вмінням! photo_camera stars 19:02 «Хочу померти своєю смертю»: тернополянка каже, що задихається, бо сусід встановив камін у квартирі stars 18:17 1 жовтня починається осінній призов на строкову військову службу 17:45 16 вересня на вісьмох вулицях Тернополя не буде електрики (СПИСОК АДРЕС) 17:11 В Україні з'явиться нове свято: що планують відзначати 16:15 У ДТП на Бережанщині постраждав мотоцикліст 15:30 28 шкіл Тернопільщини отримають державну субвенцію на майже 40 мільйонів. Скільки серед них з Тернополя 15:01 Фейк про Головка і його дружину. Як це прокоментував голова обласної ради? stars 14:05 Мріємо, що син одужає: 6-річному Давиду необхідна повторна операція. Допоможіть дитині photo_camera 13:29 У Тернополі на два місяці перекриють пішохідний міст
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up