Нагадаємо, п`ятирічного Рената Хасана 7 червня не пустили у дитсадок, бо він немає тернопільської прописки. Після розголосу інциденту 8 червня хлопчика таки прийняли до дитсадка №20 на бульварі Данила Галицького, 1А. Мама Рената позивається до суду на управління освіти міськради. Жінка хоче, щоб наказ влади про те, що батьки дітей без тернопільської прописки мають платити за садочок 1215 грн в місяць визнали недійсним та скасували.
Позивачами у цій справі, як пояснює адвокат пані Анни та Рената Ростислав Небельський, є не лише мама хлопчика, а й сам 5-річний Ренат, а його мама - законний представник. Відповідач у справі - управління освіти і науки міської ради.
Під час засідання суддя довго випитував, кому відмовили в тому, щоб дитину не прийняли в садок. Почувши від мами Рената пані Анни, що це їй відмовили, сказав, щоб вона судилась, а її 5-річний син не має правоздатності. І мовляв, якби це було питання спадщини, яку йому залишив батько, то це інша справа.
"Судове засідання 13.07.2018.
1. суддя Шульгач М.П. (див.відео) доступно пояснив, що дитина не може позиватися до органів влади "..інша справа, якби вона позивалася за спадщину, яку залишив їй тато" - тоді так)).
2. представник відповідача на засідання не з'явився. розгляд справи перенесли на 13.08.2018. у призупиненні дії наказу на час розгляду справи відмовили", - пише Ірина Прокопенко, яка була на цьому засіданні.
Адвокат мами та дитини Ростислав Небельський заперечує слова судді і пояснює, що кожна особа наділена правами з народження. Але до 18 років її мають представляти батьки, усиновлювачі або опікуни, - як законні представники. Тому і позов у тому числі від дитини, адже їй перешкоджають в реалізації конституційного права на отримання дошкільної освіти.
Представник управління освіти та науки не прийшов на судове засідання. Розгляд справи перенесли на 13 серпня. Як каже адвокат, суд навіть не перевірив, чи поважною були причини неявки.
- До того ж, є інформація, що оскаржуваний наказ управління вже скасувало, видавши тотожний, проте з іншими реквізитами, - каже адвокат. - Проте ми його ще не бачили. І якщо це так, нам потрібно буде змінювати предмет позову. І ще - у судовому процесі хоче брати участь міська рада. Так, управління освіти та науки підпорядковане раді, але це окрема юрособа.
Якщо міськрада долучиться до процесу, то їм ще буде потрібен час для вивчення матеріалів. Адвокат вважає, що таким чином міська влада затягує процес, розуміючи незаконність своїх актів і суд сприяє їй у цьому.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер