Богдан Брич був на Майдані від 30 листопада 2013 року, коли побили студентів, до важких лютневих днів 2014 року, коли відбулися масові розстріли Героїв Небесної сотні. 18 лютого Богдан Брич був поранений на розі вулиці Інститутської і Кріпосного провулку.
- Я отримав кульове поранення в голову, але ще до 20 лютого перебував на Майдані, - ходив на перев'язки у Михайлівський собор, де був розгорнутий польовий госпіталь, - розповідає чоловік. - Пізніше мене привезли до Тернополя, доставили у лікарню. Виявилося, що у мене є осколки, була операція...
Суд над беркутівським командиром триває вже п’ятий рік, тим часом він перебуває під вартою. На засіданні 14 лютого захисник обвинуваченого звернувся до суду з клопотанням про заміну запобіжного заходу з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт, але суд відмовив. Натомість зодовольнив клопотання прокурора про продовження строку обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Відтак обвинувачений перебуватиме під вартою ще 60 днів - до 28 квітня 2019 року.
- Я думаю, це тільки половина процесу, - каже Богдан Брич. - Адже є близько 150 постраждалих, а допитали лише половину з них. На засідання 14 лютого допитували мене, як одного з постраждалих. Судовий процес іде дуже повільно, але є надія, що винного покарають. Добре, що люди не опустили руки. Є ініціативна група, яка бореться за справедливість. Ці люди не втрачають надії і духу. Але фізично їм дуже важко, дехто вже не дожив до вироку. Так, нещодавно померла одна з учасниць ініціативної групи, постраждала на Майдані. У мене таке відчуття, що декому з сьогоднішньої влади невигідно знаходити справжніх винуватців, щоб часом не вийти на самих себе.
Читайте також: Богдан Брич: "Вийшов на Майдан і ще раз вийду, якщо буде треба"
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 11 від 12 березня 2025
Читати номер