Приміщення занедбаного дитсадка на вул. Парковій нещодавно міськрада передала під опіку Тернопільсько-Зборівській архиєпархії Української греко-католицької церкви (УГКЦ). Там повідомили, що у садку навчатимуться діти незалежно від конфесії. А також заклад зможуть відвідувати діти з обмеженими можливостями.
Як розповідає отець Петро, який відповідає за реконструкцію приміщення, декілька тому років суд повернув, як компенсацію УГКЦ, приміщення колишньої аптеки на "Дружбі". Проте той об'єкт не підійшов за технічними параметрами під навчальний заклад для дітей. Тому церква відмовилась від попереднього приміщення та отримала приміщення на Парковій. Нагадаємо, в міській раді розробили проект рішення, згідно з яким приміщення колишнього садочку на можна використовувати, навіть після передачі в оренду, лише як навчальний заклад для дітей.
За словами отця Петра, цей рік в УГКЦ проголошений роком соціального служіння, і відновлення дитсадка на Парковій буде однією з форм служіння людям. Нині це приміщення є дуже занедбаним, там досі можна знайти свіжі шприци, сміття. Садочок планують зробити ще кращим, ніж колись.
- Всім відомо, що в Тернополі є зараз дефіцит садочків - я сам батько трьох дітей, - зазначає о. Петро. - Тому церква вирішила взяти під опіку це приміщення. Це буде садочок звичного формату. Ми не хочемо ділити дітей по конфесіях, тому відвідувати його зможуть діти незалежно від віросповідання. Управління єпархії буде співпрацювати з управлінням освіти міської ради, і саме вони записуватимуть дітей в порядку черги. Ми хочемо, щоб була як мінімум одна група для дітей з фізичними обмеженнями. Тому приміщення реконструюють із врахуванням умов для навчання таких дітей, тут облаштують пандус тощо.
Скільки точно коштуватиме реконструкція, священик не знає, але припускає, що на це підуть мільйони.
- Ми розуміємо, що це велике капіталовкладення для церкви. Але ми не ставимо за , але ми не ставимо за мету отримання якоїсь вигоди - це буде одною з форм служіння людям, - продовжує отець Петро. - Церква також опікується нужденними в "Карітасі", людьми похилого віку тощо. Це не є щось нове, що церква займається садочками. Подібний досвід є в Коломиї, Франківську, Дрогобичі. Ще не можемо сказати, скільки потрібно коштів, це питання вивчають архітектори. В церкви вже є певні кошти, які ми готові вкласти на початковому етапі виконання робіт, тому ми надіємося на допомогу жертводавців. Але оголошувати по храмах і збирати гроші з вірних на ремонт ми не збираємося. В Тернополі є добродії, які навіть будують храми. Є люди, які готові допомогти .
Наразі завершують виготовлення документації. Роботи планують розпочати на кінці весни 2018 року. Для діток садок планують відкрити приблизно на початку 2019 року.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
краще хай би дальше стояло закинуте приміщення з купою бомжів які там притон зробили.
так?
Мовчу вже про коханок, безпробудні туси в кабаках і т.п. речі.
В церквах завжди були страшні побори, там чорти, а не священники (в основному).