«Святкуємо Воскресіння України»: 10 років Революції Гідності вшанували у Тернополі
- На Площі Героїв Євромайдану у Тернополі відзначили 10-ту річницю Революції Гідності. На мітинг-реквієм зібрались десятки містян.
- Долучилась до заходу і наша журналістка.
- Як все відбувалося – читайте у нашому репортажі.
Вже другий рік поспіль День гідності та Свободи в Україні відзначають на тлі повномасштабної війни. Наша держава знову бореться за свободу і незалежність, обороняючись від російського ворога.
Жителі міста зібралися біля пам’ятника Героям Небесної сотні у Тернополі, аби вшанувати пам’ять усіх тих, хто відстоював інтереси українців. Так, об 11.00 на Площі Героїв Євромайдану розпочався мітинг-реквієм «Янголи Інститутської». На захід зібрались представники місцевої влади, громадські діячі, військовослужбовці, поліція, духовенство та пересічні мешканці, які просто проходили повз.
Біля монументу встановили конструкції з синьо-жовтими та червоно-чорними прапорами. Багато тернополян принесли квіти, дехто тримав у руках лампадки. Доєдналися до дійства й переселенці з Маріуполя, які принесли національний прапор та полотно з гербом свого рідного міста.
Спершу священники звершили спільну молитву. Далі присутні на мітингу-реквієм хвилиною пам'яті вшанували Героїв Небесної Сотні. До слова, велика кількість учасників Революції Гідності і сьогодні відстоюють інтереси нашої країни, щоправда тепер – уже на фронті.
До людей звернувся Володимир Голоднюк – батько Героя України та захисника Майдану Устима Голоднюка зі Збаража. Як активіст Євромайдану, юнак долучився до масових протестів у листопаді 2013 року після того, як Кабінет Міністрів оголосив про тимчасове зупинення підготовки до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. З 22 листопада він з іншими майданівцями був у таборі мітингувальників біля монумента Незалежності. Вранці, 20 лютого, коли Устим був неподалік станції метро «Хрещатик», у нього влучила куля. Устим Голоднюк загинув у 19-річному віці.
– Минуло 10 років, і на цій площі стає все менше і менше людей. Сьогодні зранку до мене дзвонили багато друзів і співчували. Але не потрібно співчуття. Рівно 10 років тому наші діти вийшли на Майдан і створили прецедент. Ми відродили націю! Цей день треба пам’ятати і шанувати, як великий! Я хочу, щоб ви нагадали друзям – сьогодні ми святкуємо Воскресіння України! – каже Володимир Голоднюк.
Погодився поділитися спогадами про доленосні події листопада 2013 – лютого 2014 років тернополянин Михайло Пінь. Він розповідає, що у ті роки ніде не працював, оскільки його з посади звільнила команда тодішнього президента Януковича. У 2013 році, коли на Майдані мітингували студенти, згодом розігнані «беркутівцями», чоловік проживав на Зборівщині.
– Хлопці – мої друзі, запропонували очолити місцевий Штаб національного спротиву. Я погодився. Наш штаб працював від початку і аж до кінця Революції Гідності. Ми постійно відправляли людей і самі їздили на Майдан, оскільки його треба було «поповнювати». Організовували збори коштів та продуктів. Брали участь у боях з тодішньою міліцією, наші волонтери були присутні під час усіх розгонів Майдану. На щастя, ніхто з нашої команди не загинув, але були поранені. Тому для нас, усіх хто брав участь у Революції Гідності і боровся – сьогодні знаменна дата. Я щороку приходжу сюди і віддаю шану полеглим нашим патріотам – Небесній Сотні, – ділиться з нами Михайло Пінь.
Далі учасники мітингу-реквієм поклали квіти до пам’ятника Небесній Сотні. Більшість людей ставали на коліна, віддаючи шану майданівцям. Також біля монументу запалили лампадки.
Нагадаємо, День Гідності та Свободи встановили указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій в українській історії – Помаранчевої революції 2004 року і Революції Гідності 2013 року, як повідомляє Укрінформ.
День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня свободи, яке відзначалось на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але його згодом скасували.
Саме 21 листопада 2013 року відбулися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію і скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Тоді на майдан Незалежності у Києві вийшли сотні людей – висловити незгоду рішенню влади, яке загрожувало Україні втратою незалежності. На відміну від Помаранчевої революції, цього разу боротьба вартувала багатьох життів.
Читайте також:
В Україні відзначають День Гідності та Свободи
Розповідаємо про Героїв війни, на честь яких названі вулиці Тернополя
Небесна сотня Тернопільщини. Пам’ятаймо їхній подвиг!
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Читач09