2 лютого із заявою в Тернопільський відділ поліції звернувся житель Збаража. Чоловік повідомив, що син, 1969 року народження, перестав виходити на зв’язок з рідними.
Розшукуваний підпрацьовував водієм таксі в Тернополі. Чоловіка оголосили в розшук, вказавши автомобіль, на якому він їздив.
За словами Віктора Волощука, начальника Збаразького відділення поліції, у вівторок, четвертого лютого, до батька прийшла сусідка і повідомила, що схоже авто бачила в райцентрі біля їхнього гаража.
Чоловік пішов перевірити гаражне приміщення. Відкривши двері, всередині виявив і авто, і сина. Останній ознак життя не подавав.
На місце події виїжджала слідчо-оперативна група. Попередня причина смерті – отруєння чадним газом. Чоловік сидів у заведеному автомобілі.
Слідів насильницької смерті на тілі чоловіка експерт не виявив. Даний факт правоохоронці внесли в ЄРДР згідно статті 115 частина 1 з поміткою “самогубство”. Триває слідство.
Люди, які планують самогубство, нерідко подають попереджувальні сигнали, йдеться у публікації ЧЕline.
Це можуть бути і безпосередні висловлювання на зразок «Уже надто пізно», «Я більше не можу», «Нема за що жити», «Я так втомився від життя», «Нікому немає до мене діла», «Виходу немає»,«Який сенс?».
Також ще є фізичні, тілесні ознаки, жести, емоційні реакції або поведінкові прояви. Здебільшого такі сигнали є криком про допомогу, можуть залишитись не почутими, не розпізнаними вчасно.
– Припущення «якщо людина говорить про самогубство, то вона його не вчинить» на практиці не справджується, – каже практичний психолог Тетяна Глюк. – Люди, які зважуються на суїцид, найчастіше перед цим дають знати про свої наміри. Основним сигналом для оточенням може бути зміна поведінки або стану. Наприклад, людина починає поводитися нетипово для себе: замикається в собі чи починає бути дуже відкритою, вона перебуває в сильному стресі.
Психолог Тетяна Глюк зазначає, що людина, яка хоче вчинити самогубство, вирізняється змінами у зовнішності та поведінці.
– Людина може зненацька припинити дбати про себе, про свою зовнішність (перестає голитися, митися, носити чистий одяг), може різко змінити зовнішність (стиль в одязі, зачісці тощо). Також для такої людини характерні негативні зміни в поведінці. Вона може уникати зорових контактів із людьми, піти з сім’ї, від друзів та уникати будь-якого спілкування, може часто плакати – як публічно, так і на самоті. І загалом здається депресивною або сумною більшу частину часу. У такої людини можуть змінитися і звички. Наприклад, людина починає заїдати свої проблеми або, навпаки, відмовлятися від їжі. Дехто страждає безсонним, хтось, навпаки, багато спить, щоб забувати про проблеми.
До речі, якщо людина вже вчиняла спробу самогубства, звернення до психотерапевта обов’язкове! Самостійно вирішити це питання не вдасться.
Читайте також Чому досі розслідують справу щодо смерті 15-річного Віті Груб’яка, якого місяць шукали всім світом?
Працівники поліції розшукали зниклого краянина
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 39 від 27 вересня 2023
Читати номер
тарас