- Не дамо! Не пустимо ваших індиків! - запевнили його люди. Конфлікт між підприємцем та громадою села триває уже кілька років. Цього разу відбулися перші збори за участю людей, керівника підприємства та депутатів сільської й обласної ради.
- Я завжди старався переконати людей, що ферма, збудована у 60-70 их роках має працювати на село — забезпечувати робочими місцями, давати надходження до бюджету, - переконував людей Іван Чайківський. - Але мене ніхто не хотів чути. У Чернівцях такі птахоферми працюють. І ми маємо усі 100 відсотків документів потрібних для відкриття цього виробництва. Окрім того, за вашими зверненнями провели 46 перевірок різних контролюючих органів, і порушень жодна не виявила.
Окрім того пан Чайківський повідомив, що компанія “Агропродсервіс” володіє 49 відсотками акцій підприємства, тож вирішальний пакет акцій не у нього.
- Хочу довести людям, що це нешкідливе виробництво, - виніс пропозицію підприємець. - У крайньому приміщенні, яке розташоване за 500 метрів від крайньої хати почнемо виробництво з невеликої кількості. Аби ви самі побачили як воно буде...
Та людей ця пропозиція не задовільнила. “Коли завезеш індиків то вже пізно буде!” - вигукували вони. А коли підприємець почав фразу “Я як вболівав за кожного з вас, переживав за громаду...” — люди почали сміятися і плескати у долоні, не давши закінчити.
- Останньою краплею стало те, що ваш слуга покірний не дав на церкву бочку води. А це ж наша вода! - сказала одна з найстарших учасниць зборів Люба Астреб. - Щодо технологій скажу. Дав мені Бог знати що то за такі технологогії. Це киснепоглинаючі технології, які заборонені в усьому світі. А м’ясо яке з допомогою їх виготовляють синтетичне. І це знищить наше село якщо таки відкриють ферму...
До слова в обласній раді стосовно цього питання створили спеціальну комісію.
Уже відбулося організаційне засідання комісії, де розробили план роботи, - каже депутат облради, член тимчасової контрольної комісії Богдан Гачкевич. - І я б не був на місці керівника підприємства таким впевненим, що у нього є усі документи.
Перевіркою прокуратури було встановлено, що були порушення при прийнятті сільською радою рішень, і прокурор вніс протести, які поки не розглянуті. Сесія сільради повинна задовольнити протести прокурора, і це дасть підставу про визнання договору оренди на 40 років не дійсними.
Окрім того, запевняє пан Гачкевич, згідно екологічних норм таке виробництво має бути на відстані не менше одного кілометру від села, а воно розташоване набагато ближче.
Чомусь підприємці не озвучують факт, чи мають вони висновок ветеринарної медицини, - . - У відповіді ще з 2010 року, управління ветмедицини роз’яснило, що зооветеринерні розриви для птахофабрики мають бути не менше одного кілометра.
Коли комісія закінчить роботу, вона прозвітує на сесії обласної ради. До слова, схожа справа з громадою села Дунаїв вирішилася на користь громади. Виробництво міцелію для вирощування печериць перенесли у інше місце.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 27 від 2 липня 2025
Читати номер