Тернопіль: літак уже обстежили, але результатів ще нема

Тернопіль: літак уже обстежили, але результатів ще нема
Монумент радянським льотчикам, розташований при вході в парк "Національного відродження", не є пам’яткою та не має ніякого стосунку до Великої Вітчизняної війни.

Про це розповів голова комісії, що перевіряла стан літака за дорученням міського голови. Остаточні висновки щодо стану літака,а відтак і щодо його подальшої долі, з'являться за день-два.

- Ми повинні вникнути у те, що це за літак, - каже голова комісії,заступник начальника управління містобудування, архітектури та кадастру міськради Данило Чепіль. - Чи має він якийсь стосунок до Великої Вітчизняної, чи не  має. Тож до з’ясування цього ми залучали спеціалістів. Вони сказали, що такі літаки - з 1960-х і участі Великій Вітчизняній не брали.

Також цей літак, за його словами, не є пам’яткою. Піднявши документи, комісія з’ясувала, що згадуваний літак від самого початку його появи у парку був «оформленням входу в Березовий Гай».


 - Ще ми повинні дати відповідь на питання, у скільки ж обійдеться утримування літака місту, - додає Данило Чепіль.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (58)
  • Anonymous
    страх Господній... "у скільки обійдеться утримування літака місту"...та певно щодня на його обслуговування тисячі йдуть.. певно монумент асфальтують чи бетонують чи що там з ним роблять, щомісяця?? літак - то вже культове місце кількох поколінь. але ж ми з вами люди не шаримо - знімуть літак- буде нове місце під кіоск.
  • Anonymous
    Я була школяркою, коли відкривали відкривали цей пам"ятник. Усі, хто в"їжджає у місто зі сторони Хмельницького, знали, як у будь-яке місце звідси потрапити. На фоні літака люди люблять знимкуватися. З площадки бачимо чудову панораму парку й Баму. Але щось не пригадую, щоб хоч коли цей пам"ятник хтось підфарбовував, реставрував. Шановна владо, невже так багато коштів потребує незначний ремонт? Якщо не можете самі їх вишукати, то залучіть волонтерів-школярів. Вони вже не раз на допомогу хворим діткам збирали кошти. То й на збереження літака зберуть. А ще потрясіть трохи мультимільйонерчиків, тих же Смакоузів. Якихось пару тисяч вони відшукають, адже теж жили на Східному. У нашому місті не так багато цікавих пам"ятників. Не знищуйте "до основанья".
  • Anonymous
    Цей літак був поставлений за часів Яркового - перший секретар обкому партії, і називали його в народі - незавершений взліт Яркового. Нахер той літак з Тернополязабрати треба. Йому вже сто років, впаде на машину чи на людину і будете потім казати, що влада не дивиться куда треба.
  • Anonymous
    Літак має хтось доглядати, і знати, на що витрачаються кошти, або знести його, бо він не ставновить ніякої цінності
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
16:48 Уже розпочалась електронна реєстрація до 1 класу шкіл Тернополя на 2026-2027 навчальний рік 16:15 На Тернопільщині водій пропонував поліції $2000, щоб не доправили до ТЦК 15:45 У Байковецькій громаді зросла ціна за проїзд в громадському транспорті 15:15 Масштабні обшуки на Тернопільщині: поліція викрила схему торгівлі зброєю Від читача 14:49 Мобільний застосунок 112 Ukraine отримав важливі оновлення 14:45 Автомобіль із гуманітарної допомоги виявили в користуванні сторонніх: він нарешті поїхав до ЗСУ 14:15 Матері, яка задушила 4-річного сина з інвалідністю, «світило» довічне. Що вирішив суд 13:45 ГРВІ та грип: кількість госпіталізованих в Тернопільській області зросла на 17% 13:15 На Східному водій Mazda врізався в електроопору — є постраждалі 12:55 Почали ремонт дороги на Текстильній: рух ускладнений play_circle_filled photo_camera 12:29 У збуті наркотиків обвинувачують подружжя з Чортківщини 12:00 11 пожеж сухої трави ліквідували рятувальники Тернопільщини за минулу добу 11:30 Ремонтують дорожнє покриття на трьох вулицях Тернополя 11:03 У Підволочиську на території ліцею виявили макет гранати 10:30 «Оскар-2026»: всі переможці найпрестижнішої кінопремії 10:00 Президентські стипендії призначили дітям загиблих журналістів з Тернопільщини 09:30 У ніч проти 29 березня Україна перейде на літній час 09:00 Підтвердили загибель Героїв з Тернопільщини Ярослава Вовчука та Петра Дейкала 08:00 Курс валют на 16 березня 20:50 Графік відключення світла в Тернополі та області на 16 березня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up