Після тижня у помаранчевій карантинній зоні, у Тернополі, постановою Кабміну знову ввели в "червону". У міськраді кажуть, що місто функціонуватиме без змін. А от обласна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій має іншу позицію. Тож частину обмежень знову ввели в дію.
Після опівночі 28 вересня почало діяти нове епідемічне зонування. Міста Тернопіль та Бережани віднесено до "червоної" зони.
На засіданні державної комісії ТЕБ та НС за участю регіональної комісії Тернопільської області та представників місцевих органів влади вирішили, що з 00:00 28 вересня будуть діяти певні обмеження щодо роботи громадського транспорту, закладів культури та відпочинку. Відповідне рішення прийняли і на засіданні обласної комісії з ТЕБ та НС.
- Рішення про обмежувальні заходи прийняли на основі рішення Державної комісії ТЕБ та НС. Вони діятимуть на території міста Бережани та території міста Тернопіль, - коментує заступник голови Тернопільської ОДА Ігор Гайдук.
Відповідно до постанови Кабміну та протоколу засідання обласної комісії в Бережанах та Тернополі діють такі обмеження:
- посадка пасажирів у транспорт приміського, міжміського, внутрішньообласного і міжобласного сполучення. Висадка дозволяється;
- прийом відвідувачів установами культури, кафе, ресторанами, ТРЦ, спортивними центрами та іншими розважальними закладами (в тому числі кінотеатрами);
- заборонена робота закладів торгівлі, але з винятками. Дозволяється торгівля продуктами харчування, паливом, засобами гігієни, ліками, медичними виробами, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом.
- Також дозволено ведення банківської і страхової діяльності, медичної і ветеринарної практики, роботу АЗС, СТО, об'єктів поштового зв'язку та ремонт комп'ютерів;
- заборонено відвідування соціальних або реабілітаційних установ. Крім установ, які надають соціальні екстрені послуги, роботи центрів обліку бездомних і так далі.
Проте позиції щодо карантинних обмежень в Кабінету міністрів та міської влади знову розділились. У міськраді кажуть, що практично усі види господарської діяльності та заклади не призупинятимуть діяльність.
- Тернопільська міська рада не вводила додаткових обмежень. Сьогодні дитячі садочки та школи працюють у звичному режимі (при цьому батьки самостійно обирають, чи діти мають відвідувати у цей час школу, чи їх діти будуть навчатися дистанційно), громадський транспорт працює у режимі спеціальних перевезень (при цьому ні кількість, ні режим їх курсування не зменшується). Працюють також суб'єкти господарювання, - коментують у пресслужбі Тернопільської міської ради.
Які саме суб'єкти господарювання, поки що чіткої інформації не надали.
Отож, міські маршрутки та тролейбуси знову поставили таблички "Спецрейс". Нагадуємо, масковий режим в громадському транспорті обов'язковий, а кількість пасажирів не повинна перевищувати кількості місць для сидіння.
Контролювати дотримання Державних карантинних норм у громадському транспорті має Управління патрульної поліції в Тернопільській області, відповідно до рішень центральних органів влади. Чи виконуватимуть патрульні постанову кабміну ми запитали у пресслужбі управління патрульної поліції Наразі очікуємо на відповідь.
За словами начальниці обласного управління освіти Ольги Хоми, заклади освіти працюватимуть без змін.
- У червоній зоні зараз місто Тернопіль та Бережани. Проте всі ми чули, що Кабмін прийняв зміни до постанови та дозволив навчатись в окремих випадках у "червоній зоні". Відповідно до рішення держкомісії ТЕБ та НС, нам дозволено працювати з дотриманням карантинних норм, - каже Ольга Хома. - Навчальний процес триває.
Станом на 28 вересня, за інформацією міського управління освіти, зі всіх шкіл міста на дистанційне навчання перевели 10 класів. Із закладів дошкільної освіти на карантин закрили дві групи у садочках №31 та у початковій школі №3.
- Станом на 28 вересня, з усіх закладів освіти 18 дітей хворі на коронавірус, 64 працівники освіти, - каже заступник начальника управління освіти Тернопільської міської ради Ірина Сум. - Навчання повністю відновили у школі-ліцеї №6 ім. Назарія Яремчука. Більше таких спалахів захворювання немає і потреби закривати школи теж.
Без змін навчання відбувається у садочках міста. Наповнюваність груп і надалі залишається - не більше 20-ти дітей.
Відповідно до рішення обласної комісії, прийом відвідувачів у закладів харчування заборонений.
Проте заклади заборону виконувати не поспішають.
Наша журналістка зателефонувала у п'ять великих закладів громадського харчування в Тернопол, усі вони працюють у звичному режимі. Дехто наголошує: не більше 4-ох людей за столиком та масковий режим обов'язковий.
Чи будуть штрафувати за порушення вимог, теж наразі невідомо. Як коментують в ГУ НП в Тернопільській області, станом на 12 годину 28 вересня, штрафів ще не було.
- Головне Управління Національної поліції в Тернопільській області працює відповідно до норм законодавства та стежить за дотриманням карантинних норм. Станом на 12 годину більшість закладів громадського харчування ще зачинені. Штрафів наразі не було, - коментує начальник відділу комунікації головного управління Нацполіції в області Сергій Крета.
Щодо роботи автовокзалів, то у довідці міського автовокзалу телефоном журналістці повідомили, що жодних рейсів через карантин не відмінили. Така ж ситуація на приміському автовокзалі "АС-2".
У довідці Тернопільського залізничного вокзалу сказали, що посадка зі станції "Тернополіь" наразі не проводиться. Лише висадка пасажирів. Тим, хто вже придбав квиток рекомендують чекати потяга на найближчих станціях.
Як вважаєте ви? Чи потрібно зупиняти пасажирські перевезення та закривати заклади харчування? Відповідь пишіть у коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 1 від 8 січня 2025
Читати номер
Любомир Шипшина
СТУГНА-П
СТУГНА-П
Ростислав Гарасимчук
А одна лабораторія коштує (під ключ) до 3 млн. грн.
Тобто 25 лабораторій (щоб у кожен обласний центр додаткову) - це 75 мільйонів гривень. Тобто приблизно 1/1000 від усіх грошей в КОВІД-фонді.
Одна тисячна всього бюджету фонду. Але ніт.
Вони жахнули 35 мільярдів у дороги. Освоїти гроші не встигли. І вже не встигнуть.
На 10 мільярдів навіть тендера не зробили.
Бо гроші ж треба, щоб освоїли не хто попало, а свої. Щоб поділились.
У підсумку - бабок нема, доріг нема. Лабораторій нема.
Рейтингу, правда, теж нема. Але нам його рейтинг, як мертвому припарки.
1941 рік: втрата управління і безкінечні котли. Ось історична аналогія.
Вова, здавайся. В Омані завжди тепло. і тести вчасно.
І памперси теж.