Тернопільська «Ватра» планує освітлити військові аеродроми України (ФОТО)

Тернопільська «Ватра» планує освітлити військові аеродроми України (ФОТО)

Днями «Ватра» достроково виконала держоборонзамовлення з освітлення одного з військових аеродромів України вогнями прожекторного типу.

Тернопільська корпорація «Ватра», вітчизняне підприємство, що фактично є одним з перших у світі виробників світлотехнічного обладнання аеродромів із застосуванням світлодіодних джерел світла, ставить перед собою амбітну мету — забезпечити сучасним освітленням усі військові аеродроми України. Задля цього кілька років тому Міністерство оборони та «Ватра» домовилися про започаткування виготовлення в Україні світлотехнічного обладнання для аеродромів державної авіації України. Про це повідомляє кореспондент АрміяInform Василь Лабай.

Як повідомив заступник гендиректора з питань науково-технічного розвитку корпорації «Ватра» Ярослав Вовк, підприємство за короткий час розробило й виготовило світлотехнічне обладнання аеродромних посадкових прожекторів і вогнів різного призначення, яке успішно витримало весь необхідний комплекс випробувань і торік прийнято на постачання до ЗСУ.

— Світлосигнальне обладнання аеродрому забезпечує візуальне орієнтування та створює світлосигнальну картину. Вночі або у складних метеоумовах світлотехнічне обладнання забезпечує точний вивід літака на аеродром посадки, зниження, приземлення, пробіг по злітно-посадковій смузі та руління на стоянку, — каже Ярослав Вовк.

За його словами, на летовищах державної авіації до 2018-го для світлотехнічного забезпечення польотів використовували світлотехнічні засоби виключно радянського виробництва 1950-1970 років. Їхня моральна та фізична застарілість неодноразово призводили до відмов і недоліків під час забезпечення польотів, що негативно впливало на їхню безпеку.

Водночас з поступовим переходом на стандарти НАТО перед оборонним відомством постає питання освітлення військових аеродромів вогнями високої інтенсивності. Корпорація з Тернополя невдовзі зможе це успішно реалізувати: вітчизняний розробник саме перебуває на стадії підготовки до державних випробовувань цих вогнів.

Днями «Ватра» достроково виконала держоборонзамовлення з освітлення одного з військових аеродромів України вогнями прожекторного типу.

Корпорація «Ватра» планує створення світлодіодного аеродромного посадкового прожектора, що стане революційною подією в галузі вітчизняної світлотехніки. Адже це призведе до значного спрощення процесу їхньої експлуатації на аеродромах державної авіації та значної економії людських, енергетичних і фінансових ресурсів.

Фото: Сергій Жмурко

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Читач12
    молодці вдосконалюйтесь . потрібні нові технологіі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
16:00 Міни, граната і снаряди — у полях та на подвір'ї: на Тернопільщині виявили небезпечні знахідки photo_camera 15:02 Дочка каже, що мама померла після побиття. А що вирішив суд? 15:00 Стипендії виплачуватимуть по новому з 1 вересня: що треба знати студентам 14:00 У Великіх Гаяя сталася пожежа на пилорамі photo_camera Від читача 14:49 Мобільний застосунок 112 Ukraine отримав важливі оновлення 13:00 Більше 5,5 гектара за добу охопив вогонь на Тернопільщині: горіла суха трава, будинки і техніка photo_camera 12:00 Шукала роботу онлайн — втратила 40 тисяч: у Тернополі розслідують шахрайство 11:00 ​​​​​​​Земля, квартири і Статут громади: що планують розглянути на сесії міськради 10:00 Юна спортсменка з Тернополя стала призеркою всеукраїнського турніру з самбо photo_camera 09:00 На Харківщині загинув воїн з Козівської громади Герой Володимир Слома 07:21 Вночі ворог бив ракетами та дронами: під ударом — Київщина, є жертви 21:00 Кожен вузлик — молитва, стрічка — побажання повернутися живим: команда «Павучки» з Тернопільщини плете сітки для військових photo_camera 20:30 Графік відключення світла в Тернополі та області на 14 березня 20:00 Овочі подорожчали на 15,8% за місяць: як змінилися ціни на Тернопільщині 19:00 У Тернополі під час комендантської години у пасажира авто знайшли речовину, схожу на наркотичну 18:02 Суд підтвердив штраф понад 700 тис. грн за незаконну вирубку червоних дубів на Бережанщині 17:20 На базі якої із Чортківських шкіл можуть створити ліцей для учнів 10-12 класів: у громаді дискутують
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up