Тернопільські картингісти змагались з кращими спортсменами Європи

Тернопільські картингісти змагались з кращими спортсменами Європи
  • Тернополяни в складі західно-української збірної ганяли на європейських картингових трасах у кількох країнах.
  • Спортсмени кажуть, що отримали колосальний досвід і себе проявили, як досить сильних конкурентів. 

 

- Спершу ми були на гонці в Словаччині, там був один з етапів їхнього чемпіонату, - розповідає президент ГО “Федерація картингу Тернопільської області” Микола Чорний. - У нашій західно-українській збірній були представники з Ужгорода та двоє спортсменів з Тернополя. В Словаччині наші гонщики зайняли друге, четверте та п’яте місця.

Після цього команда поїхала тренуватись в Австрію, на трасу міжнародного значення, яка розташована під Віднем.

А після тренувань вони поїхали на четвертий етап Чемпіонату Центральної та Східної Європи з картингу CEE Rotax Max Challenge, який проходив на польському автодромі Slomczyn 28-29 липня. Там виступав лише один тернопільський спортсмен - Олександр Бліхар, який є одним з найкращих.

- Ми поїхали туди просто спробувати свої сили, бо в Європі траси складніші, ніж в Україні, - продовжує Микола Чорний. - Там інше покриття і потрібно зовсім по-іншому їхати. Ми практично перевчали його їхати, по-іншому настроювали техніку. Ми розуміли, який там рівень, тому їхали за досвідом. 

Але результат спортсменів дуже потішив, бо побачили, що вони конкурентоспроможні.

 - Хоча там пілоти були з вищим рівнем підготовки, але наш спортсмен боровся, - каже чоловік. - І показував час проходження кола четвертого-п’ятого пілота і це дуже тішить, бо це показує, що ми маємо певний рівень. Але не вистачило досвіду і практики, щоб зайняти високі місця. Для того, щоб бути кращими, потрібно змагатись з сильнішими.

Проблеми з фінансуванням

Після змагань у Європі, як каже Микола Чорний, у Тернополі на картинговій трасі в Топільче 4-5 серпня мав проходити чемпіонат України. Але комітет картингу України відмовився його проводити. Аргументували тим, що траса не відповідає їхнім вимогам з безпеки.

- На їхню думку траса недостатньо безпечна, її потрібно обгородити, - каже Миколай Чорний. - До цього часу на трасі ми з спортсменами та батьками робили все самі за допомогою інвесторів. Але після того, як місто виділило мільйон на картинг міській станції юних техніків, вони закупили карти, а в трасу не вклали ні копійки, то тепер практично всі інвестори скажуть мені, чому я прошу гроші, якщо на картинг дали мільйон. І якщо тими грішми не вміють розпоряджатись, то ніхто в цьому не винен. І тепер траса залишилась без інвесторів.

Проте без змагань з картингу Тернопіль не залишиться. Напередодні Дня міста - 25-26 серпня має відбутись традиційна соціальна гонка “Кубок Лану”. Це повністю безкоштовна гонка для дітей з Тернопільщини та всієї України. Організатори запрошують усіх охочих картингістів. 

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
14:04 Штормове попередження оголосили на Тернопільщині. Новий тиждень принесе грози та дощі 12:53 Від бюджетних причепів до розкішних будинків на колесах: скільки коштують автобудинки 11:55 На Тернопільщині зіткнулися три автомобілі: серед постраждалих — дитина 11:10 В аварії на Львівщині загинув чоловік з Тернополя: автобус зіткнувся з легківкою Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 10:47 У Великих Гаях відкрили сучасний спортивний майданчик для відновлення Захисників 10:00 Глава УГКЦ очолив літургію на Загальнонаціональній прощі в Зарванці (трансляція) play_circle_filled photo_camera 09:00 Почаївська громада прощається з Героями Миколою Притулою та Сергієм Андрійком 21:00 Крізь дощ до Зарваниці: паломники йдуть до чудотворної ікони Матері Божої 20:00 Тернопільський медуніверситет — на другому місці серед українських вишів у престижному світовому рейтингу 19:00 Аромат кави та данський затишок: родина ветерана розвиває кав’ярню-ростерію у Тернополі (Партнерський проєкт) photo_camera 18:00 Збереже усі вітаміни на зиму: рецепт варення, яке не треба варити play_circle_filled 17:00 Суд зобов'язав Лановецьку міськраду сплатити 1,8 млн грн за незаконну порубку лісу 16:00 Неподалік Озерної вночі посеред траси патрульні виявили незрячого чоловіка, якого розшукували рідні 15:00 Овочі, тушонки та домашня випічка: що продають на сільськогосподарському ярмарку в Тернополі photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up