Тернопільські пекарні та заводи підвищили ціну на хліб

Тернопільські пекарні та заводи підвищили ціну на хліб
На 10-45 копійок у жовтні зросла ціна на буханець хліба.

 Причому чим дорожчим був продукт раніше, тим більше копійок додалося. Але на сорти, які випікають за простими рецептами, ціну не піднімали.


При цьому ціни на товар підняли як великі заводи, так і приватні пекарні, кажуть продавці у тернопільських магазинах.
- Хліб, щоправда, не весь, востаннє подорожчав приблизно три тижні тому, - розповідає продавець продуктового магазину пан Володимир (прізвища на вказав — прим. ред.). - Це навіть мене здивувало. Адже причин для подорожчання начебто нема. Але підприємці і заводи підняли ціну на 20-45 коп. Причому це відбувалося так: чим дорожчим хліб був - тим більше зросла його вартість.
Усьому мають логічне пояснення на заводі “Надзбруччя-хліб”. Причому підприємці кажуть, що подорожчали лише окремі сорти хліба.
- Ціни зросли на елітні сорти, - розповідає директор заводу Віталій Мархивка. - Завдяки співпраці з аграрним фондом нам вдається втримати ціни на “соціальні” сорти, які готують за простими рецептами. Тож такий — не дорожчав, бо на його випікання виділили дешеве борошно. І принаймні до нового року точно не зросте в ціні, бо на цей період має вистачити борошна.
 В елітні сорти хліба додають більший вміст жиру, цукру, висівки, фрукти, використовують складнішу технологію Причому на такий продукт аграрний фонд зерна не виділяє. Тому середня ціна на "соціальний" хліб — 2,45, а на елітний — 2,90 грн. 
- Сподіваюся, ціна на популярний у споживачів хліб не буде зростати і після нового року, - додає пан Мархивка.
Таке явище — не масове
Дорожче на 10-20 коп. тепер обходиться споживачам продукція “Тернопільхлібпрому”.
- Усі їхні вироби нещодавно подорожчали, - каже продавець з ринку “Темза”, пані Ірина (прізвище просила не вказувати - прим. ред.).
Подорожчання помітили і в іншому продуктовому магазині. Втім, вважають, що таке явище — не масове.
- Приблизно місяць тому змінилися ціни на хліб і батони від місцевого заводу, - каже продавець із магазину “Продукти”, що на вул. Котляревського, пані Марія. - Різниця між старою ціною і нинішньою — 10-20 коп. Інші підприємства ціни не змінювали.
Мотиви “Тернопільхлібпрому” у ціновій політиці нам з'ясувати не вдалося. Кореспондент упродовж тижня телефонував у приймальню директора підприємства, але там відповідали, що керівника або немає, або він уже пішов.
- Подорожчання пов'язане із загальним зростанням цін на сировину, - начальник відділу матеріально-технічного постачання (ім'я та прізвище жінка відмовилася називати — прим. ред.) був дуже лаконічним. - У Тернополі щодня щось дорожчає.
Подорожчання не дивує
Втім, як розповідають тернопільські продавці, подорожчання хліба не впливає на попит споживачів. Люди як купували, так і купують борошняні вироби. Причому чимала кількість покупців навіть не помічає або ж не перепитує про зміни цін.
- Хіба що людина зайшла тільки по хліб, тоді вона може й перепитати, поцікавитися, - розповідає продавець продуктового магазину, що на “Новому Світі” Ірина Бойко. - А коли відразу купує багато продуктів, то не звертає уваги. Правда, інколи перепитують пенсіонери. Та зазвичай ми самі відразу попереджаємо покупців, що ціни виросли.

Світлана ГРИВАС,
0-96-709-74-60,
[email protected]

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Підгрушна у Тернополі презентувала олімпійські медалі та свої рекордні вишивки photo_camera 21:00 Чемпіонка Європи з Тернополя присідає з вагою учетверо більшою за власну play_circle_filled 20:06 Обмалював могилу лайливими словами, бо покійна за життя нібито з нього насміхалася. Що сказав суд? 19:00 Тернополяни підтримали петицію щодо роботи центрального стадіону з 6:00 до 22:00 без вихідних Від читача 18:02 У Києві відбувся Чемпіонат України з бойового мистетсва BJJ Gi-No-Gi де посіли призові місця учасники з м. Борщів Тернопільська обл. 18:38 Військовослужбовцю ТЦК, якого підозрюють у побитті жителя Тернополя, обрали запобіжний захід 18:00 Виплати на проживання для дітей ВПО та непрацездатних ВПО: важливо подати заяву до 1 червня 17:07 Змінять назву кільця біля масиву «Канада» 16:35 Літні дитячі табори 2026 в Україні та за кордоном — ціни та програми (партнерський проєкт) 16:15 Школяр з Тернополя встановив рекорд України 15:45 У Тернополі на хабарі викрили підполковника play_circle_filled photo_camera 15:15 В ДТП на Шептицького постраждала жінка play_circle_filled 15:03 На Тарнавського горів закинутий дачний будинок play_circle_filled photo_camera 14:45 Робота Тернопіль: актуальні вакансії тижня (оновлено 27 травня) 14:30 В Україні з'явиться нове свято: вперше відзначатимуть у вересні 14:04 Вітер до 20 м/с: на Тернопільщині оголосили штормове попередження 13:31 Плаче небо... У Тернополі в останню путь провели сімох Героїв, чиї імена поки невідомі play_circle_filled photo_camera 13:00 Рух транспорту частково перекриють на вулиці Наливайка 12:30 Понад місяць був у лікарні після відвідин ТЦК. Розбіжності у справі побиття мешканця Почаєва 12:03 На Тернопільщині горіли суха трава і сміттєзвалища
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up