Тернопільський став спочатку очистять, а потім - заселять лікувальними водоростями

Тернопільський став спочатку очистять, а потім - заселять лікувальними водоростями
  • Очищення ставу відбуватиметься в декілька етапів, - переконують у міській раді.
  • На одному із етапів запустять унікальні зелені водорості, які допоможуть покращити екосистему.

Як повідомив заступник Тернопільського міського голови Леонід Бацюра, над проблемою очищення ставу працюють вже давно, а самі водорості допомагають дістати біологи з інституту біології ТНПУ ім.В.Гнаюка.

- Ми розробили цілий алгоритм очищення Тернопільського ставу. Передували в цьому переговори з нашими польськими колегами та колегами-науковцями з цілої України, - говорить пан Бацюра. - Перший етап - інженерний, до нього входить спорудження мережі аераційних фонтанів. Частину з них вже встановили, зараз готують до спорудження ще однієї черги аераційної мережі.

Окрім того, за словами чиновника, потрібно вирішити проблему ливневих каналізацій, яка зараз актуальна для всього міста.

- Ливневі каналізації – це питання №1 – тому, що без усунення потраплянь в озеро сторонніх речовин руйнує екосестему, а отже усі наші дії з очищення не матимуть результату, – продовжує Леонід Бицюра. –  Від початку року працювала спецтехніка, яка пробивала ливневі стоки. Окрім того, маємо негативне явище, що на одному з підприємств стався витік нафтопродуктів в озеро.

Фахівці переконують, що такі виливи ставались впродовж останніх десяти років.


 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (5)
  • Igor Gotsiak
    Потім, будують змагання, і знову запустят ь унікальні водорослі
  • Амбо Курчакян
    а потім розливатимуть з нього тархун.
    Амбо Курчакян reply Амбо Курчакян
    майже. лише по моїх словах жінчина подруга перестала пити тархун. то було в 90 році.
    Ярмаш Олександр reply Амбо Курчакян
    Трахун-вода на поєбень-траві?

    👏👍
    Міша Тучак reply Амбо Курчакян
    Знову спишуть міліони за....ли.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
11:18 «Він уже мав повертатися додому»: Тернопіль попрощався із загиблим поліцейським Ігорем Кульбабою play_circle_filled photo_camera 10:00 200 балів на НМТ: у Тернополі назвали нові імена випускників із найвищими результатами 09:00 На щиті повертаються Герої з Тернопільщини Іван Бачинський та Андрій Орисик 22:00 Випускний бал у Чорткові: дивіться фоторепортаж Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 21:00 Зворушлива зустріч: у Тернополі тато-військовий зробив сюрприз для донечки та приїхав на випускний play_circle_filled photo_camera 20:00 Як тернополяни ставляться до підвищення тарифів на воду: опитування 19:45 Аварія із вантажівкою у Смиківцях: постраждали діти, є обмеження руху 19:00 На Тернопільщині реорганізують три обласні заклади позашкільної освіти 18:41 Понад чотири роки був у полоні: звільнили Героя з Тернопільщини керівника оркестру Івана Лужного photo_camera 18:10 На Руській та Поліській частково перекриють рух транспорту 17:55 Куди записати дитину у Тернополі 2026: огляд гуртків, секцій, клубів і студій (партнерський проєкт) 17:20 Для українців за кордоном запустили цифрову платформу «Додому» 16:50 У Західноукраїнському університеті відкрили стелу пам'яті полеглих студентів і викладачів 16:10 У деяких школах Тернопільщини працюватимуть «опорні кухні»: гарячі обіди матимуть усі учні 1-11 класів 15:30 Наші вдома: з ворожого полону повернули 160 українських Героїв play_circle_filled photo_camera 15:15 До понад 32 градусів у салоні: журналісти перевірили, яка температура у маршрутках і тролейбусах Тернополя 14:40 Сакура на згадку про курс: курсанти Тернопільського коледжу зберігають особливу традицію photo_camera 14:07 «Прошу — дайте моєму сину шанс!» Після невдалого стрибка у воду 17-річний хлопець знерухомлений 13:30 СБУ заявили про ураження двох російських кораблів військового забезпечення та засобів ППО
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up