Тернополяни хочуть, аби в парку Нацвідродження не будували ні готелю, ні академії

Тернополяни хочуть, аби в парку Нацвідродження не будували ні готелю, ні академії

Під  час народного віче “Врятуй парк” тернополяни вирішили боротись проти забудови парку не тільки соціально-спортивним центром “Вулична академія”- готелем із закладом харчування, а й згадали і давніх “поселенців” у парку - Свято-Троїцький духовний центр. Мовляв, той теж захопив більше землі, як отримував офіційно


Все ж найбільші зусилля зосередили на питанні академії/готелю. Так, про подальші кроки тернополяни домовились сьогодні, 19 жовтня, під час народного віче “Врятуй парк!”. Віче провели поруч із скандальною ділянкою, яку влада  ще з 2014 року намагається забудувати - як не одним, так іншим. 

Читайте також:Замість "паркового екоготелю" буде "Академія"

У парку почали копати котлован під будівництво "Вуличної академії". Люди - проти

Противники будівництва у парку заблокували техніку, зірвали сітку з огорожі та викликали поліцію

- Поки кожен, хто виступає проти забудови парків, ходить окремо, влада стверджує, що у того противника якісь свої певні інтереси і так далі, - каже тернополянка Юлія Мамчак, яка очолила ініціативну групу. -  А коли є збори громади і  доручення від громади, це вже дає певні права для того, щоб бути почутим у міськраді. Багато людей, які проти будови, не знають, яким чином реалізувати своє право на свою думку. Саме  тому ми і створили ініціативну групу, яка представлятиме інтереси людей, що виступають проти забудови парку. В чому проблема: вперше, виділяється така велика ділянка  в зеленій зоні. Так, нині вже це не є парк. Коли видавали декларацію, це ще була зелена зона. Саме тому наші перші кроки  направлені будуть на скасування декларації.


Тернополяни - противники забудови  оформлять, за словами Юлі, протокол. І на наступній сесії міської  ради представник ініціативної групи виступить з вимогою почути громаду і зробити так, щоб будови ніякої не було.


-Присутні тернополяни сьогодні проголосували за скасування інвестугоди, відновлення меж парку, повернення в паркову зону цієї ділянки, звернення до виконкому та депутатів щодо розробки проекту заборони проведення будівельних робіт цього інвестора та будь-якого на цій ділянці, елекронну петиція по цій ділянці та Свято-Троїцькому духовному центру, - додає вона. -Саме цього і добиватимемося. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Константин Дячук
    24 жовтня на 9.00 біля міськради пікет, проти забудов парків.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:01 Від 25 000 і більше на місяць: скільки тернополянам потрібно для комфортного життя (ОПИТУВАННЯ) play_circle_filled 21:00 У Тернополі відкрили виставку до 212-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка photo_camera 20:03 «98-річна бабуся замерзала три дні у квартирі, бо внука мобілізували». Куди дивилися соцслужби та поліція? 19:00 У Тернополі відкрили меморіальні дошки двом загиблим захисникам Від читача 12:07 63 дозволи на працевлаштування іноземців видано Службою зайнятості на Тернопільщині у 2025 році 18:30 У Тернополі змінили режим подачі теплоносія до житлових будинків 18:00 Понад мільйон гривень видурив шахрай у сестри зниклого безвісти військового: обвинувачують жителя Чортківщини 17:10 Ціни «скачуть». Яка вартість пального на різних АЗС у Тернополі? 16:45 Українцям рекомендують утриматися від поїздок до Угорщини: заява МЗС 16:15 Зеленський підписав закон про хвилину мовчання 15:35 944 дні полону: з неволі повернувся Володимир Теренда зі Скалатської громади 15:02 «Слава Богу, він вийшов з того пекла». З ворожого полону повернувся Микола Кошеля 14:20 У Тернополі юнак потайки оформив кредити на дівчину та здав у ломбард її телефон 13:40 У Тернопільській громаді діє заборона на торгівлю первоцвітами 13:01 Ще 300 Оборонців визволили з російської неволі. Серед них — п'ятеро жителів Тернопільщини (оновлене) play_circle_filled photo_camera 12:20 В аварії у Тернополі постраждали водій та пасажирка 12:00 Через аварію без води — шість вулиць на Східному 11:30 У передмісті Тернополя під час руху загорівся тепловоз (оновлене) 11:00 6 березня у Тернополі ліквідовуватимуть глибокі вибоїни на семи вулицях 10:30 165 тисяч гривень виманив «інвестор» в жительки Тернопільського району
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up