На попрошайок та «заробітчан» під РАЦСом уже не вперше скаржаться наші читачі. Так звані «бізнесмени» підходять до молодят, які вийшли на подвір'я після реєстрації. Бабусі пропонують побажання та співи, за які треба платити.
Якщо ні – можуть набажати поганого. Також до людей підбігають роми, не дасте їм грошей грозять проклясти. Відчуття від такого моторошні.
Псують молодятам свято
У редакцію звернулася тернополянка Надія Яремчук, яка 18 червня одружувала сина. Жінка просить владу міста та поліцію навести лад з бабусями та ромами під РАЦСом.
– Цигани лізуть одразу до молодих. Одна вагітна, друга з дітьми і вже давай їм гроші, – розповідає пані Надія. – Я дала декілька гривень, щоб не кляли. Також три баби окупували лавочку біля РАЦСу і хто йде співають. За це теж треба їм платити. Мені не треба їхніх співів. Тай хтозна, що вони там співають? Утворюється нова сім’я, а якщо на даси грошей, вони клянуть. Гості, які приїхали до нас із інших міст, були просто шоковані, бо більше ніде такого нема.
Надія Яремчук каже, що поскаржилася на бабусь-співачок начальнику РАЦСу. Вона ж сказала, що написала звернення начальникові патрульної поліції Тернополя з проханням дати патрулів в четвер та суботу, коли тривають реєстрації шлюбу.
Тернополянка зауважує, що РАЦС – це одна з візитівок міста, сюди на урочистості з’їжджаються гості не лише зі всієї України, а й з-за кордону. До того ж РАЦС розташований просто під носом міськради, яка мала б звернути увагу на безлад, який тут твориться.
– Ну хіба у нас в Тернополі ніхто не може вирішити цю проблему? Три бабки і кодло циганів, а ви не можете раду дати? Ви б хотіли, щоб вашій дитині цигани кляли, якщо не дасте гроші? – запитує Надія Яремчук.
Вся надія на поліцію
Начальник управління патрульної поліції Тернополя Володимир Струк каже, що притягувати ромів та бабусь до відповідальності поліція не може, бо нема за що. Якщо ж ці люди чіпляються до людей, тоді поліція на це реагує.
– Ми вже помічали такі речі, відповідно тоді патрульні забирають ромів у сторону і проводимо з ними профілактично бесіду, – каже пан Струк. – Якщо вони не мають документів, забираємо у міськвідділ для встановлення особи. До речі, бабусі як бачать патрулів, то не клянуть.
Володимир Струк додає, що наряд патрулів під РАЦСом можна виставити, та ресурс не безмежний.
– Патрулі там будуть чергувати, але як буде потреба від'їхати кудись в межах їхнього квадрату – будуть їхати, – каже він.
Начальник відділу Державної реєстрації актів цивільного стану Тернопільського міського управління юстиції Олександра Кірик каже, що із заробітчанами під стінами – справжня проблема і працівники РАЦСу самі не в силах її вирішити. Та й зрештою – стежити за порядком у місті це робота поліції.
– Тернополяни скаржаться і я їх розумію. Ми просили тих жінок, щоб не займалися здирництвом. Хто хоче, нехай співають, хто ні – щоб нікого не чіпали, – каже Олександра Кірик. – А впливу на них не маємо, робимо зауваження – клянуть нам. У нас працюють самі жінки, та й це не їх повноваження розбиратися з цими людьми. А чергових чоловічої статі у нас немає, охорони немає. Єдина надія на поліцію.
Олександра Кірик продовжує, що написала два звернення у патрульну поліцію з проханням поставити патрулів у дні реєстрації шлюбів – четвер та суботу з 9.30 до 17.00 у зв’язку зі скаргами від громадян.
До слова, в середньому у РАЦСі реєструють по 30 шлюбів у день. Як розповідають читачі, жінки які співають, мають свою таксу – мінімум 10 грн на одну «співачку», тобто 30 грн на компанію. Якщо даєте менше, вимагають більше грошей і бажати починають зовсім не добра.
Читайте також: Бабусі "на роботі" під РАЦСом
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер