Партнер рубрики Події

Тернополянка за допомогою гончарства надає психологічну підтримку переселенцям

Тернополянка за допомогою гончарства надає психологічну підтримку переселенцям

Як заняття гончарством стали психологічною допомогою постраждалим від війни українцям.

Соціальна кампанія «Пліч-о-пліч» розповідає історію тернополянки Уляни, яка під час війни активно допомагає переселенцям і зробила для них спеціальні майстер-класи, які стали своєрідною психологічною терапією та допомагають краще переносити тяготи воєнного часу.

Спочатку говорять про пережитий жах

«Коли починається майстер-клас, люди тільки й говорять, що про війну, про те, які жахи вони пережили. Проте із часом абсолютно всім вдається переключитися. І вже наприкінці уроку вони говорять про виріб, який вийшов із глини, про декорацію, текстуру, форму».

Відео дня

Уляна – засновниця двох артмайстерень у Львові та Тернополі. До початку повномасштабного вторгнення вона гончарювала: разом із командою створювала керамічні вироби та проводили навчання – майстер-класи для дорослих і дітей. І хоч Тернопіль і Львів не стали епіцентром воєнних дій, справа таки постраждала.

«На початку війни були змушені закрити свою майстерню у Львові. Через великі витрати на оренду не змогли більше утримувати ані приміщення, ані команду. У Тернополі майстерня працює у звичному режимі», – розповідає Уляна.

Не могла залишатися осторонь

Дівчина зізнається, що не могла лишитись осторонь і вирішила допомагати тим, хто потребує підтримки. Тому одним із напрямів діяльності майстерні стали майстер-класи для переселенців. 

«Ми проводимо благодійні майстер-класи для переселенців. Останній раз проводили ручну ліпку та гончарство для шістдесяти осіб. Нас знаходять волонтери. Вони збирають групи людей, ми домовляємося про час і дату проведення майстер-класу та чекаємо на наших людей із найбільш постраждалих регіонів України», – розповідає дівчина. 

Уляна каже, що уроки гончарства – це не про розвагу. Це своєрідна терапія, психологічна допомога, яка допомагає відключитися від усіх думок і сконцентруватися на роботі. Гнучкість, піддатливість, пластичність матеріалу дозволяє не тільки відобразити у своєму виробі будь-які почуття, зокрема страх, агресію, образу, а й змінювати їх у процесі взаємодії. 

«Ми надаємо допомогу внутрішньо переміщеним особам із Харкова, Маріуполя, Миколаєва. Українцям, які постраждали під час війни, доводиться переживати пекло. Для психіки людей це дуже сильне випробування. Вірю, що такі заняття хоча б частково, але допомагають переселенцям дати раду своїм почуттям».

«Коли починається майстер-клас, люди тільки й говорять, що про війну, про те, які жахи вони пережили. Проте із часом абсолютно всім вдається переключитися. І вже наприкінці уроку вони говорять про виріб, який вийшов із глини, про декорацію, текстуру, форму. Я радію від цього». 

Наразі в майстерні є проблема з глиною, бо її привозили зі Слов’янська, де нині тривають бойові дії. І продовжувати це робити неможливо. Тому, поки ще є залишки слов’янської глини у Львові, купують там. Але дівчина вірить, що із часом це питання вдасться вирішити. Як і вдасться вибороти перемогу.

«За ці місяці війни українці вразили мене своєю солідарністю та єдністю. Така кількість людей зрозуміла, наскільки це важливо – об’єднуватись і допомагати одне одному. Це і допоможе вистояти та перемогти! Мрію про перемогу і щоб увесь цей жах закінчився».

Про проєкт

Соціальний проєкт «Пліч-о-пліч» розповідає історії про надзвичайних українців. Слідкувати за історіями героїв можна в Instagram та Facebook.

Медіафайли: MEDIA KIT 

«Пліч-о-пліч» — всеукраїнська кампанія про єдність українців й про те, що ми незламні, вільні та сміливі тоді, коли разом, яка реалізується за участі Рівненської, Тернопільської, Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської, Чернівецької, Волинської ОДА.

Проєкт USAID «Трансформація комунікацій» має на меті працювати в партнерстві з Урядом України, приватним сектором та громадянським суспільством задля підвищення стійкості демократії в Україні через інноваційні підходи, які залучають українців до обговорення демократичних перетворень та Європейської інтеграції країни.

Green Penguin – креативна агенція, яка комунікує про важливі державні та соціальні проєкти.

Контакти для коментарів, співпраці та створення спецпроєктів: 

Ольга Сиротюк [email protected] 380674397507 

Олександр Александров [email protected] 380503477953

Читайте також

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up