«То вже пережитки минулого»: думки тернополян щодо святкування 8 березня

- Міжнародний жіночий день 8-ме березня втрачає популярність в Україні.
- Журналісти «20 хвилин» запитали у тернополян, чи відзначають вони це свято і, чи мають якісь традиції, або ж відмовляються від нього.
8-ме березня 1857 року працівниці фабрик у Нью-Йорку вийшли на демонстрацію, відстоюючи свої права. Вони вимагали отримувати рівну оплату праці з чоловіками, знизити робочий день до 10 годин (тоді вони працювати 16 годин).
Активістки також привернули увагу суспільства до питань можливості голосувати, покращення умов праці та отримання жінками освіти. Вже зовсім скоро по всьому світу почали з'являтися жіночі профспілки. Саме ці страйки стали передумовою для створення Міжнародного жіночого дня.
Віра, 61 рік, пенсіонерка
— Це дуже приємне свято. Ще у школі нам хлопці дарували квіточки, а вже потім чоловік це робив. Політичного підтексту у 8-му березні я не бачу. Але зараз ніяких свят не відзначаю. Я чекаю нашої Перемоги. Ми тут будемо святкувати, а що ж хлопці на фронті?
Федір, держслужбовець
— Вже є різні пропозиції щодо 8-го березня. Наприклад, хтось пропонує перенести його на 25 лютого, коли святкують День народження Лесі Українки. Вважаю, треба відходити від старих традицій і повертати українське. І взагалі, не варто прив’язуватися до дати, треба завжди дарувати квіти дружині, донькам, онукам, матерям.
Ігор, 34 роки, охоронець
— Не вважаю, що Міжнародний жіночий день – радянське свято. Нехай чоловіки хоч в один день дарують своїм дівчатам квіти, увагу, обійми, поцілунки. Одного дня буде достатньо.
Світлана, 64 роки, пенсіонерка
— У нашій родині завжди була традиція – дарувати квіти на 8 березня. Певно, і цьогоріч дотримаємось її. Та, якщо чесно, мені байдуже на це свято. Але, якщо людям треба, то нехай буде.
Ірина, 34 роки, не працює
— Я багато читала про цей день і немає бажання щось відзначати. А ще деякі вважають, що 8-ме березня – російське свято. Вдома у нас традицій немає. Інколи чоловіки щось дарують, але це необов'язково.
Микола, 20 років, адміністратор
— Як на мене, то краще б жіночий день відзначали 25 лютого, коли народилася Леся Українка. Але, поки на державному рівні не внесли жодних змін, то вітаю своїх любих жінок зі святом, дарую квіти.
Олеся, 22 роки, студентка
— Не варто говорити, що 8-ме березня – радянське свято, бо його відзначають в усьому світі. Ми теж в родині пам’ятаємо про Міжнародний жіночий день. Тато, хлопець дарують мені, мамі квіти, подарунки. Це приємно.
Влад, 19 років, сушист
— Наша родина відмовилася від 8-го березня, бо вважаємо його пережитком минулого. Є інші дати, свята, які можна відзначати, збиратися разом.
А коли жіночий день святкуватимете ви? Свої думки пишіть у коментарях.
Читайте також:
25 лютого замість 8 березня: як тернополяни пропонують святкувати Міжнародний жіночий день
Не можна не лише продавати, а і купувати червонокнижні квіти: тернополян попередили про штрафи
На Тернопільщині масово цвітуть червонокнижні квіти: дивіться фото
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
irina zhizhina
Оксана Західна
Оксана Західна reply Оксана Західна
Svitlana Holovina reply Оксана Західна
Оксана Західна reply Оксана Західна
Svitlana Holovina reply Оксана Західна
Оксана Західна reply Оксана Західна
Svitlana Holovina reply Оксана Західна
без без всяких гульок і співів,не на часі таке святкування,ну і коли не має кому привітати і нагадати що ви жінка,дівчина,мама.
Марія Легка
Тетяна Пейко
Зі СВЯТОМ 8 БЕРЕЗНЯ! ВСІМ
МИРУ , ЗДОРОВ'Я, ЩАСТЯ!💖💝