Тонкий лід тернопільським рибалкам - не завада

Тонкий лід тернопільським рибалкам - не завада

Крига на Тернопільському ставі стала небезпечною. Але, незважаючи на тонку кригу на ставі та холодний вітер, рибаки беруть усе необхідне і йдуть полювати на рибу.

 

Виходити на кригу Тернопільського ставу з кожним днем стає небезпечніше, пояснює начальник рятувально-водолазної служби Тернопільської області Василь Козак.

   - Крига кристалізується при потеплінні, втрачає свою міцність, - розповідає пан Козак. - І зараз, коли вже світить сонце, то навіть при товщині криги 15 сантиметрів, через те, що вона кристалізується, під неї можна легко провалитись.

Рятувальники не рекомендують виходити на лід.

  - Приблизно ми можемо визначити, що товщина криги - до 20 см. Але ця сіра крига є небезпечною, бо в ній вже міститься вода, - каже рятувальник. - Якщо крига темно-синього кольору, то при товщині 5-7 см -  вона витримує одного перехожого.

Рибалки кажуть, що їм не страшно виходити на лід. Тернополянин Любомир розповідає, що він рибалить взимку вже близько 50 років. Перейняв він це захоплення від батька.

  - Мене навчив рибалити мій батько, потім я навчив своїх синів - це сімейна справа, - каже пан Любомир. - Звісно, бувало й таке, що провалювався під лід, але, на щастя, все обійшлось.

Розповідає, що якщо ви плануєте зайнятися зимовою риболовлею, то передусім вам знадобиться спеціальне взуття, яке з усіх боків має надувну повітряну подушку. Одяг також має бути вироблений зі спеціальних матеріалів, які добре утримують тепло та не пропускають воду.

Довідка:

Аби запобігти лиху, вберегти життя та здоров'я громадян, Управління ДСНС України в Тернопільській області нагадує правила поведінки на льоду:

Рибалкам слід пам'ятати: - не можна пробивати поряд багато ополонок;

- не можна збиратись поряд великими групами;

- не можна пробивати лунки на переправах;

- не можна ловити рибу біля промоїн;

- потрібно завжди мати при собі шнурок довжиною 12-15 м. У випадку, якщо ви все ж провалились:

- не піддавайтесь паніці;

- намагайтеся утриматись на плаву, уникаючи занурення з головою ;

- намагайтесь вилізти на лід, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги;

- намагайтесь якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу;

- вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте в той бік - звідки ви прийшли, де міць льоду вже відома.

Якщо у вас на очах під лід провалилась людина:

- крикніть, що ви йдете на допомогу;

- наближайтесь до ополонки поповзом, широко розкинувши руки;

- підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру;

- не підповзаючи до самого краю ополонки, подайте потерпілому палицю, лижу, шарф, шнурок, санки чи щось подібне і витягніть його на лід;

- витягши потерпілого на лід, разом з ним поповзом повертайтесь назад.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:00 Неймовірна краса: на набережній Тернопільського ставу розквітла слива Пісарді photo_camera 20:00 Новий Хлостяк був одружний з тернополянкою, яка має титул Віцеміс Україна photo_camera 19:00 Краса крізь століття: 7 храмів Тернопільщини, що зачаровують історією та архітектурою 18:00 Розширили перелік безоплатних ліків в Україні Від читача 11:35 ⚠️ Військові часто стають мішенню для шахраїв. 17:00 Заморозки та сильний вітер насуваються на Тернопільщину: оголосили попередження 16:00 Частина Тернополя залишиться без води 27 квітня: перелік адрес 15:00 Тимчасово змінюють рух тролейбуса №7 13:55 Знову горять дачі на Тарнавського. Загоряння у трьох місцях 13:04 ДТП на Дамбі: пішохід помер у лікарні, а водія засудили до умовного терміну. Що змінила апеляція? 12:00 Укрзалізниця змінює розрахунок цін на деякі квитки: які подорожі тепер будуть дорожчими 11:00 Що подивитися в кіно 25–26 квітня: афіша для тернополян 10:00 Серед звільнених з полону воїн з Тернопільщини, якого понад два роки вважали зниклим безвісти 09:00 Тернопільщина втратила Захисників Андрія Гучика, Івана Роговського, Вадима Саєнка, Андрія Студеного 08:05 Вночі ворог завдав масованого удару по українських містах: у Харкові та Дніпрі є прильоти, багато поранених
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up