Партнер рубрики Події

Торгівля людьми досі актуальна. Як діяти, якщо ви постраждали від експлуатації

Торгівля людьми досі актуальна. Як діяти, якщо ви постраждали від експлуатації
  • У Тернополі курсуватиме незвичайний тролейбус з історіями людей, які стали жертвами експлуатації. 
  • Як поводитись людям які стали жертвами експлуатації – читайте у матеріалі.

У місті з 18 травня курсує тролейбус №104 по маршруту №10. Він інформує тернополян про те, як уникнути експлуатації та торгівлі людьми. Це один із десяти таких транспортних засобів, що курсують в Україні в межах інформаційної кампанії «Тобою скористались» 

— Мета кампанії – популяризувати правила безпеки під час міграції, – говорить директорка з розвитку «Відродження нації» Оксана Шлюсар. – Інформаційна кампанія «Тобою скористались» акцентує увагу на торгівлі людьми, а саме на травматичному досвіді тих, хто постраждав внаслідок такої проблеми. Тернополяни і гості міста зможуть побачити візуалізовані історії постраждалих в тролейбусі №104. 

Як розповідає Оксана Шлюсар, тільки за 2023 рік організація з міграції допомогла 374 особам, які постраждали від торгівлі людьми. Серед них 23% внутрішньо переміщені особи. 

Відео дня

– Нам дуже важливо донести до людей, що можна отримати допомогу. Також існують правила безпечної поведінки під час міграції. Нам важливо, щоб жителі Тернопільщини знали, як діяти при виникненні такої проблеми, – говорить Оксана Шлюсар.

За даними верховного комісара Організації Обʼєднаних націй у справах біженців, з лютого 2022 року приблизно 10 мільйонів осіб виїхали за кордон.

Подекуди громадяни України виїжджали за кордон без належного оформлення документів , а по прибуттю в іншу країну не є достатньо проінформовані в необхідності оформлення консульського обліку. Проблема з експлуатацією людей виникає під час пошуку працевлаштування, житла чи пересування. Щодо внутрішньо переміщених осіб, то вони також можуть піддатись експлуатації — говорить заступниця начальника управління відділу організації надання соціальних послуг управління соціальної роботи,сімейної та гендерної політики,протидії торгівлі людьми департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Уляна Ярощук. 

В обласних та районних адміністраціях визначено відповідальних осіб за встановлення статусу особи яка постраждала від торгівлі людьми. Особам які постраждали від експлуатації передбачена одноразова допомога у розмірі 3 прожиткових мінімумів для відповідної особи та надання психологічної юридичної соціально-медичної та іншої потребуючої допомоги. 

Як зазначає Уляна Шлюсар, люди які постраждали від експлуатації можуть звернутися до Департаменту соціального захисту населення обласної військової організації або до управлінь Соціального захисту районних військових адміністрацій для встановлення відповідного статусу для отримання допомоги.

Національна поліція зазначає, що якщо ви стали жертвою торгівлі людьми телефонуйте за номером 102 або здійснити виклик на гарячу лінію за номером 527. 

Автор: Володимир Романишин

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up