Церква закликає відмовитися від штучних квітів на кладовищах

Найкраще замість штучних квітів та вінків посадити на кладовищах живі квіти.
Церква закликає відмовитися від штучних квітів на кладовищах

Саме напередодні Великодня масово скуповують пластмасову поминальну атрибутику, яка засмічує природу. У магазинах і на ринках уже рябіє в очах від кольорових штучних квітів. Проте забруднення довкілля – це теж гріх.

- Якщо говорити про сучасне становище навколишнього середовища, то скоро воно перетвориться на смітник, - каже керівник прес-служби Тернопільсько-Зборівської Єпархії УГКЦ отець Олег Харишин. – Не раз буваю на Микулинецькому кладовищі, чи у Підгородньому і бачу, як там викидають купи непотрібних вінків, спалюють їх, чим вкрай забруднюють повітря.

Про тему забруднення довкілля потрібно говорити все більше, переконаний отець. При церкві навіть створене бюро з питань екології, яке займається такими питаннями.

- Я оголошував у себе на парафії, щоб люди не купували штучних квітів, щоб шанували природу, - каже Олег Харишин. -  Адже забруднення довколишнього середовища є гріхом.

На жаль, люди є різні. Одні прислухаються, інші ні, додає священик.

- Минулого року я був на похороні, де бачив лише живі квіти, - каже він. - Я навіть дякував людям, що вони прислухалися до закликів церкви.

Штучні квіти є для багатьох зручними, адже їх можна покласти на могилу і декілька місяців не навідуватися туди. Посадивши живі квіти, треба приходити частіше і доглядати за ними. Але це якраз є хорошою можливістю віддати шану покійним, помолитися, задуматися про духовне, побути на самоті з собою, зауважує Олег Харишин.

Варіантів, що саме посадити на могилі є багато, додає отець. Ті ж самі чорнобривці чи ромашки.

До слова, букет штучних квітів коштує від 25 грн. Він сонця вони тьмяніють та облазять, тож виглядають неестетично. Штучне можна замінити живими квітами. Всього декілька кущиків барвистих братчиків будуть цілу весну цвісти і виглядатимуть не менш красиво. Ціна одного кущика - 5 грн. Згодом можна придбати саджанці чорнобривців, бегоній та петуній. Їх ціна в середньому 4-6 грн. Ці квіти цвістимуть ціле літо. В пізню осінь на могилі можна виставити горщики з хризантемами. Один коштує приблизно 25 грн.

 

Коментарі (8)
 • Anonymous

  І правильно робите. Живі квіти та кущі гарно виглядають. А якщо посадити багаторічні рослини, то це ще й набагато дешевше, ніж купувати щороку штучні...
 • Anonymous

  Минулого року штучні квіти на могили родичів не купляв-посадив чорнобривці та шавлії.Не пожалів, хоча на шавлії кинулася тля...На великдень, здається, посадив 4 чи 5 штуки-ціни були великі, потім досаджував дешевші.Вважаю, що штучні квіти-сміття.
 • Anonymous

  Церква закликає відмовитись від штучних квітів.... Це - бізнес. Як і живі квіти - це також бізнес. Як лампадки на День всіх Святих 1 листопада. І вся стаття - про те, який бізнес кращий. Нашому народу дай заклик віночки з живих туй робити - і треба буде охорону виставляти, обнесуть до стовбура ( ялинки на Новий рік обламують, вірно?). Уявіть, які кошти в цілому викладає народ на ці квіти! Хоча ті, що на ринках стоять з цими букетами, на крайслерах не вишивають. А направити ці кошти на милосердя?
 • Anonymous

  забруднення довкілля – це теж гріх а розсікати на 300-му крайслері не гріх !!!??))))

Аварія за участі водія з Тернопільщини сталась у вівторок, 21 листопада, о 10:30 в селі Зелений Гай у Рівненській області....

Радник Міністра внутрішніх справ України Михайло Апостол, який живе на Тернопільщині, бере під особистий контроль побиття...

Біля пам’ятника Небесній Сотні, що на Площі Героїі Євромайдану в День Гідності та Свободи 21 листопада, місцеві активісти...

Довіра клієнтів – найважливіше, що може бути в будь-якої компанії, незалежно від сфери її діяльності. Адже саме лояльні клієнти...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up