Цей день в історії, 13 вересня: Скандал в українському футболі

Цей день в історії, 13 вересня: Скандал в українському футболі

13 вересня 1995 року УЄФА позбавило права "Динамо" брати участь в єврокубках протягом 3 років. Це був найгучніший скандал за всю історію українського спорту. Відкрийте для себе історію цього дня.

 

 

По завершенні футбольного матчу Ліги європейських чемпіонів з футболу між київським «Динамо» і грецьким «Панатінаїкосом» суддею з Іспанії Антоніо Лопесом Ньєто були висунуті обвинувачення у бік адміністрації київського клубу начебто у спробі підкупу арбітрів 30 тис. доларів та двома норковими шубами.

Після цих обвинувачень запланований на 20 вересня матч між «Динамо» та «Панатінаїкосом» було анульовано, і результати гри 13 вересня також.

УЄФА провело коротке розслідування, після чого позбавило футбольний клуб «Динамо» права брати участь у нинішньому розіграші, а також у наступних європейських кубках упродовж наступних трьох років. При цьому, генеральний секретар клубу «Динамо» Василь Бабийчук та генеральний менеджер «динамовців» Ігор Суркіс були дискваліфіковані і довічно відлучені від футболу.

Команда «Динамо» затверджувала, що цю справу було сфабриковано самим арбітром Антоніо Лопесом Ньєто. Українським футбольним клубом було подано апеляцію, та її не задовольнили. Пізніше, через півроку, виконкомом УЄФА дискваліфікацію з «Динамо», а також з Ігора Суркіса було знято.

Події


1788 - Нью-Йорк проголошено тимчасовою столицею США

1953 - Микиту Хрущова обрали першим секретарем ЦК КПРС

1995 - по завершенні футбольного матчу Ліги європейських чемпіонів з футболу між "Динамо" Київ і грецьким "Панатінаїкосом" іспанський суддя Лопес Ньєто звинуватив адміністрацію київського клубу в спробі підкупити арбітрів. Після проведеного розслідування УЄФА позбавило "Динамо" права брати участь в єврокубках протягом наступних 3 років.

Народились:

1886 — Роберт Робінсон, англійський хімік-органік, лауреат Нобелівської премії 1947 року.

1977 — Ендрю Хіггінсон, англійський професіональний гравець у снукер.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
12:40 Землю зниклого безвісти військового переписали на іншу особу: на Тернопільщині судитимуть реєстраторку 12:10 На Кременеччині п'яний водій в'їхав у паркан кладовища і пошкодив могили 11:30 У Тернополі потяг наїхав на неповнолітню дівчину 11:03 Тернопіль — «без доріг», яма на ямі. Коли й де ремонтуватимуть Від читача 12:07 63 дозволи на працевлаштування іноземців видано Службою зайнятості на Тернопільщині у 2025 році 10:25 На Чортківщині чоловік запропонував поліцейським 500 євро, щоб «відкупити» товариша від мобілізації 09:40 Уночі ворог бив по Україні: у Дніпрі пошкоджені будинки, є постраждалі 09:15 Аварія на Микулинецькій. Утворився затор 09:00 Понад півтора року вважали зниклим безвісти: у Бережанах прощаються із загиблим Володимиром Процем 08:00 У містах Тернопільщини зросли обсяги будівництва житла 22:00 Дружина загиблого Героя відкрила власну справу у Тернополі photo_camera 21:00 Сотні вірян взяли участь у Хресній дорозі в Бережанах photo_camera 20:00 Між приватними будинками на Бродівській хочуть звести дев’ятиповерхівку: мешканці обурені 19:00 Президент підписав закон, який гарантує відстрочку для військовослужбовців за «Контрактом 18–24» 18:05 Тернопільські плавці стали призерами Зимового чемпіонату України 17:30 Вакцинальний автобус приїде у громади Тернопільщини: який графік 17:02 Осиротіли пʼятеро маленьких дітей. Родичі обурені мінімальним покаранням для вбивці 16:47 У Тернополі відкрили виставку рідкісних діаспорних видань до 212-ї річниці Шевченка 16:15 Аварійний ямковий ремонт проведуть ще на десяти вулицях Тернополя 15:37 У Тернополі затримали підприємця під час отримання 17 000 доларів за вплив на рішення медиків
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up