Цей день в історії, 18 травня: народився Іван Павло ІІ - Папа Римський

Цей день в історії, 18 травня: народився Іван Павло ІІ  - Папа Римський

Цього дня 1888 року в США показали першу грамофонну платівку, а в 1920 році народився Іван Павло II.

Наполеон став імператором, найстаріша студентка у світі отримала диплом, потяг у Франції встановив світовий рекорд швидкості, а Канада відмовилася контролювати Інтернет. Дізнайтеся про найцікавіші і найважливіші події цього дня.

Знаменні події

У 2005 році ратифікацією Оттавської конвенції Україна остаточно зобов'язалася позбутися п'ятого найбільшого арсеналу протипіхотних мін у світі.

У 1999 році уряд Канади після річної дискусії заявив, що не буде регулювати і контролювати Інтернет в країні.

Відео дня

У 1997 році ірландка Бріджет Дірро отримала диплом з відзнакою Національного університету у віці 102 років (світовий рекорд).

У 1996 році в Тайвані створена піраміда з іграшкових кубиків висотою 25,05 м.

У 1994 році завершено виведення ізраїльських військ з сектора Газа.

У 1992 році вірменська армія захопила Лачинський коридор між Вірменією і Карабахом.

У 1990 році у Франції встановили рекорд швидкості потягів (515,3 км/год).

У 1985 році в газеті «Правда» з'явилася рубрика «Тверезість - норма життя».

У 1974 році Індія стала шостою державою, яка отримала атомну зброю.

У 1960 році три священики заявили, що бачили чудовисько в озері Лох-Рі (Ірландія).

У 1953 році американська льотчиця Жаклін Кокран стала першою в світі жінкою, що подолала на літаку звуковий бар'єр.

У 1949 році відкрили перший в Нью-Йорку вертолітний майданчик.

У 1945 році німецький адмірал Карл Деніц видав декрет, в якому заявив про непричетність німецької армії до звірств в концтаборах.

У 1944 році почалася депортація кримських татар з батьківщини. Всього з Криму за постановою Державного Комітету Оборони СРСР на спецпоселення було вивезено понад 100 000 кримських татар.

Переселення зазнали і старі, і жінки, і діти, цілі родини, більше чверті мільйона люду. Жахливий злочин з цілої черги: від антилюдських проявів у часи сталінського режиму, війни та радянської влади. Вже у 1967-му році, при тій же самій, радянській владі, Указом Президії Верховної Ради СРСР № 493, ці дії були визнані необгрунтованими. Пізніше, в 1989-му році , Верховною Радою СРСР ця депортація була нарешті засуджена, визнана незаконною і оголошена злочинною. Татари отримали реальну можливість відновити порушене кимось і колись право на свою споконвічну територію, що входила до того часу до складу суверенної України, територіальну цілісність якої у 1994-му році гарантували три найавторитетніші країни у світі: Росія, Сполучені Штати Америки і Великобританія. Почалося активне повернення людей на свою рідну землю, радість і сльози, звичайно ж маса труднощів, але безперечно, колишній жах був позаду ...

У 1934 році в радянських політехнічних інститутах ввели викладання історії та географії.

У 1928 році почався розгляд «Шахтинської справи» про антирадянську змову інженерів Донбасу.

У 1927 році американська кінозірка Норма Толмадж випадково залишила відбиток своєї ступні на незастиглому асфальті, що наштовхнуло на ідею створення в Голлівуді алеї відбитків ніг кінозірок.

У 1923 році французький інженер Антуан Барнай отримав патент на телефон із дисковим набором номера. 

У 1888 році в США вперше продемонстровали першу грамофонну платівку.

Німецький інженер Е. Берлінер, що працював в США, запропонував використовувати у якості носія звуку цинковий диск, вкритий тонким шаром воску, і апарат для відтворення звуку з цього диска — грамофон. Диск Берлінера дозволяв знімати з нього металеву копію — матрицю для масового виробництва грамплатівок шляхом штампування спочатку з целулоїду, ебоніту, каучуку, потім шеллачних смол. Перша в світі грамплатівка, зроблена Берлінером, зберігається в Національному музеї США у Вашингтоні. 

У 1830 році в США почали промислове виробництво перших газонокосарок.

У 1804 році Наполеон проголошений імператором Франції.

У 1727 році на російський престол зійшов 11-річний Петро II.

У 1642 році засновано Монреаль.

У 1274 році Другий Ліонський собор проголосив хрестовий похід.

Свята та дні пам’яті 18 травня

Міжнародний день музеїв — щорічне свято, яке відзначається 18 травня. В цей день більшість музеїв працюють безкоштовно і радо показують свої виставкові зали. Вперше Міжнародний день музеїв відсвяткували в усьому світі 1977 року, коли 11 генеральна конференція Міжнародної ради музеїв (ICOM) відбулась у Москві та Ленінграді. 

Кілька цікавих фактів про музеї: Капітолійський Музей (Capitoline Museums), найстаріша публічна колекція мистецтв в світі, почав свою роботу в 1471 році, коли папа Сикст IV пожертвував ряд важливих для народу Рима древніх скульптур; музей Ватикану (Vatican Museums), другий найстаріший у світі музей, він почав свою історію з моменту першої публічної виставки, котра складалася так само з представлених публіці колекції скульптур, збирання якої було ініційовано Папою Юлієм II ще в 1506 році; Британський музей (British Museum) вперше був відкритий для публіки 15 січня 1759 року.

Український День науки.
Роковини депортації кримськотатарського народу з Батьківщини.
День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

18-го травня, починаючи з 1994-го року в Україні, згідно з Указом Президента № 165/94 , відзначається День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, яка сталася 18-20 травня 1944-го року. 

Народилися

У 1957 році Мішель Крету, німецький музикант, засновник і лідер групи «Енігма».

1920 року в місті Вадовіце (нині - Малопольське воєводство, Польська Республіка) народився Іван Павло II - Папа Римський, предстоятель Римсько-католицької церкви, драматург, поет, педагог. Він був беатифікований 1 травня 2011 року Папою Римським Бенедиктом XVI, а канонізований 27 квітня 2014 року Папою Римським Франциском.

У 1901 році Вінсент дю Віньо, американський біохімік, дослідник гормонів, Нобелівський лауреат.

У 1883 році Вальтер Гропіус, німецький архітектор, засновник Баухауса.

У 1872 році Бертран Рассел, англійський філософ, логік, математик, Нобелівський лауреат.

У 1868 році Микола II, останній російський імператор.

У період правління Миколи II відбулася перша російська революція 1905-07, події якої примусили уряд піти на проведення обмежених конституційних реформ. За Миколу II Російська імперія вступила в Першу світову війну. 15 березняМикола II зрікся престолу.21 березня 1917 року  був заарештований в Олександівському палаці (Царське Село). Н. II було відправлено в Тобольськ, а згодом у Єкатиринбург (тепер Свердловськ). У ніч із 16 на 17 лютого 1918 року Миколу II та членів його сім'ї розстріляли більшовики. 2000 року Миколу ІІ, а також членів його сім'ї приєднано до святих Російської Православної Церкви. Від грудня 2005 року нащадки царської сім'ї домагаються реабілітації розстріляної Царської сім'ї, однак Генеральна прокуратура Росії відмовляється визнавати загиблих жертвами політичних репресій, вважаючи їх жертвами кримінального злочину. 

У 1850 році Олівер Гевісайд, британський фізик, який висловив припущення існування іоносфери.

У 1788 році Хью Клеппертон, шотландський дослідник Африки, перетнув Сахару з півночі на південь.

У 1048 році Омар Хайям, персидський і таджицький поет, математик і філософ. Він зробив внесок в алгебру побудовою класифікації кубічних рівнянь і їх рішень за допомогою конічних перетинів. Відомий у всьому світі, як самобутній мислитель і поет. В Ірані і Афганістані Омар також відомий створенням найточнішого з нині використовуваних календарів.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
20:03 До 2,5 млн гривень: скільки коштує купити гараж у Тернополі photo_camera 19:30 Випускниця з Білобожницької громади отримає премію за високий бал на НМТ 19:01 На Східному 22-річного чоловіка вдарили ножем у груди та живіт. Що сказав суд? 18:54 8 років та 2 місяці позбавлення волі: Ігоря Гайдука взяли під варту в залі суду Від читача 11:55 ❓За які допоміжні засоби надається компенсація для облаштування робочого місця особи з інвалідністю? 18:10 Юна тернополянка перемогла на міжнародному конкурсі з web-дизайну 17:45 «На щиті» повертаються Герої з Тернопільщини Олександр Товарніцький та Богдан Смоляк 17:31 На Петриківському кільці масштабна ДТП. Рух ускладнений (ОНОВЛЕНО) 17:01 Дітей з Копичинців, які отруїлися грибами, повертають матері 16:20 Студентки тернопільського училища отримали спеціальну премію «Skill star» 15:15 У Тернополі 11 липня ремонтують дороги і двори — де виникають затори 15:04 Прийдіть на ярмарок — долучіться до збору на Mavik 14:20 На Мазепи відремонтували тротуар: який вигляд має тепер? photo_camera 13:40 Бучацька громада зустріла звільненого з полону Михайла Барана photo_camera 13:00 Два водії хотіли відкупитися від поліції за «п'яну» їзду 12:10 Будинок адвоката 1912 року в Микулинцях досі не має охоронного договору — відкрили провадження 11:35 Майже 100 тисяч гривень викрали шахраї з картки тернополянина — у чому полагає схема 11:00 В аварії на Будного постраждав пішохід 10:35 У Тернополі відкрили меморіальну дошку загиблим на війні медикам 10:05 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 12-13 липня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up