Цей день в історії, 21 травня

Цей день в історії, 21 травня

В цей день на Русі зареєстрували  перше затемнення Сонця, в Лондоні презентували перший акваріум, в Москві відкрили перший зоологічний сад, в Парижі заснували ФІФА, ну а в Києві  провели фінал 50-го конкурсу "Євробачення". 

В 1091 році  сталося перше зареєстроване на Русі затемнення Сонця.

 1853-го  натураліст-самоук Філіп Госсе презентував у лондонському Ріджерс-парку "Водний віварій" — перший акваріум.

1864 рік — у Москві відкрито перший у Росії зоологічний сад.

 У 1904-му  в  Парижі заснована ФІФА —Міжнародна федерація футболу.

Угоду підписали представники семи країн — Франції, Бельгії, Данії, Голландії, Іспанії, Швеції та Швейцарії.  Двома днями пізніше відбувся перший конгрес ФІФА, на якому було обраний перший президент федерації — француз Робер Герен.

 1925-й — у США Клеренс Бердсей уперше застосував глибоке замороження для збереження продуктів, які пройшли попередню кулінарну обробку. 

В 2005 році в  Києві відбувся фінал 50-го конкурсу "Євробачення". 
Перше місце посіла представниця Греції Єлена Папарізу (230 балів), у п'ятірку лідерів увійшли також учасники від Мальти (К'яра), Ізраїлю (Ширі Маймон), Румунії (Люмініта Анхель) і Латвії (дует Валтерс і Кажа). Україна, яку представляла група "Ґринджоли" з піснею Помаранчеої революції "Разом нас багато", опинилася на 20-му місці з 30 балами.

 2006 року  в Афінах відбувся фінал 51-го пісенного конкурсу "Євробачення". Перемогу здобула рок-група "Лорді” з Фінляндії. Друге посів російський виконавець Діма Білан, українка Тіна Кароль — сьома.

 В 2006-му   збірна Швеції в Ризі (Латвія) виграла чемпіонат світу з хокею, ставши першою національною збірною з цього виду спорту, яка в один сезон здобувала "золото” і Олімпійських ігор, і світової першості.

 Цього дня народилися:

 1921 рік — Андрій Сахаров, визначний радянський фізик і громадський діяч, дисидент і правозахисник, академік АН СРСР.  Співтворець водневої бомби. 


В 1949 році народилася Любов Поліщук, російська акторка театру і кіно.

Знялася в таких фільмах : "Вавилон ХХ”,  "Дванадцять стільців”, "Таємниця "Чорних дроздів”, "Інтердівчинка”, "Бабій”, "Тихі омути”, "Моя прекрасна няня”. Любов Поліщук померла 28 листопада 2006 року в Москві після затяжної хвороби.

 1960-го  — Володимир Сальников, радянський плавець-стаєр. 
Чотириразовий олімпійський чемпіон (1980 рік  – 400, 1500 та естафета 4х200 м вільним стилем, 1988-го  – 1500 м вільним стилем), чотириразовий чемпіон світу, шестиразовий чемпіон Європи в 50-метрових басейнах.  Автор більш як 20 світових рекордів.

1966-го народилася  Ліза Едельштейн, американська актриса.

Найбільш відома своєю роллю завідувача лікарні "Прінстон-Плейнсборо" Лізи Кадді в серіалі "Доктор Хаус". Актриса живе  в столітньому будинку в Лос­-Анджелесі разом із котом та трьома собаками, яким вона дала притулок.

 У 1969-му народився  Георгій Гонгадзе, український журналіст, Засновник та перший головний редактор інтернет-газети "Українська правда".

Викрадення і вбивство Гонгадзе 16 вересня 2000 року  викликало широкий резонанс в Україні та за її межами, особливо після "касетного скандалу", та вважається однією з найгучніших кримінальних справ сучасної України. За найпоширенішою версією, до знищення опозиційного журналіста причетні високопосадовці, наближені до президента Леоніда Кучми, який особисто видавав накази щодо розправи з Гонгадзе.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
10:00 На Львівській фургон в'їхав в огорожу автозаправки photo_camera 09:38 Аварія на Текстильній. Рух ускладнений 09:30 На Тернопільщині жінка втратила майже 80 тисяч гривень, повіривши у «допомогу від ООН» 09:00 Тривогу на Тернопільщині тепер оголошують окремо для кожного району Від читача 17:21 Ветеранські гранти: служба зайнятості проводить інформаційну кампанію 08:00 Тернополян кличуть на благодійний концерт «Оркестри Волі» на підтримку ЗСУ play_circle_filled 22:01 Мандруємо з Тернопілля: ТОП-10 локацій, які варто відвідати у сусідніх областях 21:00 Театр танцю «Посмішка» з Тернополя виборов гран-прі Всеукраїнського конкурсу «Країна мрій» photo_camera 20:03 На місці колишнього кінотеатру та ТЦ може з'явитися торгівельно-офісний комплекс з готелем (ВІДЕО) play_circle_filled 19:00 Почали ремонт дитячого майданчика на Лучаковського. Договір уклали на 300 тисяч 18:00 Попередження про сильний туман оголосили на Тернопільщині на 13 листопада 16:50 Укриття за решітками. Чому в Тернополі вішають грати на мобільні захисні споруди? photo_camera 16:45 У Бучач приїхав Глава УГКЦ Святослав Шевчук. Які місця відвідав photo_camera 16:10 «Нас чують у світі»: інтерв’ю Наталії Бурлаку з Оксаною Бровко про відзнаку, яка стала голосом для українських медіа 15:35 Авіакомпанія Ryanair повністю відмовилась від паперових квитків: що потрібно знати пасажирам 15:05 Понад дві тисячі набоїв та саморобний автомат «Калашникова»: суд розгляне справу чоловіка з Заліщиків 14:41 Робота у Тернополі: Актуальні пропозиції тижня (оновлено 12 листопада) 14:30 У Байківцях затримали тернополянина, який наловив 250 кілограм риби 13:50 На рідній Тернопільщині вітатимуть Героя, який повернувся з полону 13:10 Юні плавці з Чорткова привезли перемоги зі змагань
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up