Сьогодні, 3 березня: Всесвітній день письменника

Сьогодні, 3 березня: Всесвітній день письменника

Всесвітній день письменника — професійне свято, яке святкується 3 березня.

За народними традиціями у цей день пекли вівсяне печиво — вівсяники і очікували пташку вівсянку, приліт якої наближав теплі весняні дні.

Всесвітній день письменника - свято, яке закликає «четверту владу» виступати проти негативних аспектів демократичного друку, утриматись від неправдивих публікацій, навмисних фальсифікацій, умисного викривлення фактів та тенденційної безчесної їх інтерпретації заради політичних, групових та особистих інтересів.

Назва організації (PEN International) - складається з перших літер англійських слів Poets (поети), Playwrights (драматурги), Essayists (есеїсти, нарисовці), Editors (редактори) і Novelists (романісти), яка була заснована у 1921 році.

Пен-клуб - це міжнародне об'єднання письменників, яке "виступає на захисті принципів свободи інформації всередині кожної країни і між всіма країнами, його члени зобов'язуються виступати проти придушення свободи слова в будь-якій її формі у тих країнах і спільнотах, до яких вони належать, а також у всьому світі, коли це є можливим. ПЕН-клуб активно виступає за свободу друку і проти довільного застосування цензури.

ПЕН-клуб вважає, що необхідне просування людства до більш високих форм політичної та економічної організації вимагає вільної критики уряду, органів управління та політичних інститутів. Оскільки свобода передбачає добровільну стриманість, члени ПЕН-клубу зобов'язуються виступати проти таких негативних аспектів вільного друку, як брехливі публікації, навмисна фальсифікація, спотворення фактів або тенденційно ганебна їх інтерпретація ради політичних, групових і особистих цілей ".

На даний час діє 80 національних центрів Пен-клубу у 60 країнах світу, що працюють за власними програмами. Такі центри посилають своїх представників на міжнародний конгрес Пен-клубу, який проводиться по черзі в Європі, Азії, Африці та Америці.

ПЕН-центри проводять виставки, презентації, літературні вечори та зустрічі, беруть участь у різноманітних культурних заходах. Виступають проти расової дискримінації, міжнаціональної та міжконфесійної ворожнечі, за зміцнення взаємної поваги народів, за свободу слова.

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:00 У Тернополі 29 липня видаватимуть гуманітарну допомогу і збиратимуть пожертви на добрі справи 20:05 Головні новини Тернополя та області за тиждень: дивіться відео play_circle_filled 19:00 «Золота дзиґа-2026»: хто отримав нагороди 18:00 На Тернопільщині оголосили штормове попередження Від читача 15:52 Жінки у підготовці до миру: що стримує та що посилює їхню роль, дослідження 17:05 «Я закинув дуже далеко — це хороший улов»: у Тернополі змагалися юні рибалки 16:00 Футбол: збірна України перемогла Італію і стала чемпіоном Європи 15:02 Біля літньої сцени у парку Шевченка почали встановлювати пандус 14:00 Готуємо смородиновий пиріг із пісочного тіста зі сметанною начинкою: рецепт «на швидку руку» 13:00 Віддавала серце та душу дітям: померла вчителька зі Збаража Марія Гриб 12:00 Уночі росіяни атакували 10 регіонів України, серед постраждалих є діти 11:00 У Зарваниці відбулася Всеукраїнська медична проща photo_camera 09:35 Швидка в напрямку зі Збаража до Тернополя, є потерпілий. Деталі уточнюємо play_circle_filled 09:00 Тернопільщина втратила Героїв Андрія Бідюка, Сергія Процюка та Олександра Коваля
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up