Нагадаємо, 14 червня в редакцію "20 хвилин" звернулась жителька Білої пані Наталія, яка розповіла, що "Альтфатер Тернопіль" не вивозить сміття з села. Людям у фірмі пояснили, що є така вказівка міської ради. Як з'ясувалось, офіційне розпорядження таки справді є.
18 червня жителі Білої кажуть, що ситуація не змінилась, сміття лежить ще з минулого тижня. Одні налаштовані радикально, кажуть про вивіз сміття на Театральну площу. Інші кажуть, що йшлося й про перекриття дороги, але зараз вирішили трохи почекати і сподіваються, що проблему вирішать якомога швидше.
- В Білій є десь 400 сміттєвих контейнерів, - жителька Білої Оксана Качунь. - "Альтфатер Тернопіль" має договір не з сільською радою, а з кожним будинком, на кожен ящик окремо. Особисто в моєї сім'ї договір з 2002-ого року і "Альтфатер" вивозить сміття нам 16 років. На руках договору як такого - не маємо, але що року його продовжуємо. Минулого тижня "Альтфатер" повідомив сільську раду, що вони отримали попередження від міської ради про те, що на Малашівське сміттєзвалище заборонено вивозити сміття.
Як розповідає пані Оксана, директор "Альтфатеру" мотивує тим, що він лише перевізник і може вивозити сміття з Білої, але в інше місце. Просто йому потрібно сказати куди.
- А зараз немає таких полігонів, то ми вийшли політичними заручниками такої ситуації, бо на мою думку "Альтфатер" мав би кожну людину попередити, бо договори ж з людьми, - каже жінка. - І я вважаю, що і міська рада, і районна рада, і обласна мали дати якийсь перехідний період для людей і для того самого перевізника. Щоб ми могли знайти якийсь полігон, а то раптово просто припинили вивозити сміття.
Раніше жителі Білої неодноразово говорили про те, що проблема зі сміттям виникла через ОТГ, адже Біла не хоче долучатись до Тернополя. Проте, як каже пані Оксана, люди не хочуть конфліктувати з Тернополем, вони просто хочуть бути трохи незалежними.
- Наші села, які хочуть об'єднатись - багаті, перспективні, якби місто розвивалося, то, можливо, і не йшлось би про таке об'єднання, - пояснює пані Оксана. - Але через те, що в Тернополі робиться, то ми не маємо бажання йти до Тернополя. Наші люди хочуть бути громадою і є за три роки вже багато прикладів, коли громади розвиваються, накопичують кошти і ми хочемо скористатись таким шансом. А виходить не все так просто і легко.
Зараз, за словами жінки, на скільки вона знає, що шукають не лише інше місце, куди б можна було вивозити сміття, а й іншого перевізника.
- Але знаю, що люди піднімали питання, щоб на "Альтфатер" подати в суд, - продовжує жителька Білої. - Але фактично в кожної людини договори вже більше, як десять років. А на руках їх ні в кого немає. Люди, коли звертались до того перевізника, щоб поновити договори, то на руки його нікому не дають. Але "Альтфатер" каже, що поверне гроші тим людям, хто заплатив.
Голова Білецької сільської ради Надія Мотика у розмові з журналісткою "20 хвилин" підтвердила, що зараз шукають іншого перевізника.
- Представники районної ради та адміністрації введуть переговори з іншим перевізником - ПП "Катруб" по питанню вивезення сміття, - каже пані Мотика. - "Альтфатер" нам вивозив сміття, але на сміттєзвалище в Малашівці більше не можна його звозити. Тому ми, сільська рада, подаємо оголошення з інформацією, що сміття вивозитиме інший перевізник.
Більше сільська голова нічого не коментувала, бо не мала часу. Сказала, що має засідання комісії.
Наразі ми очікуємо від ПП "Катруб" підтвердження інформації про переговори з ними щодо вивезення сміття з Білої.
Керівник ДП "Альтфатер Тернопіль" Василь Орденас каже, що транспорт є і підприємство готове вивозити сміття, якщо у сільській раді скажуть, куди його вивозити. Адже є розпорядження міської ради, в якому йдеться про категоричну заборону вивозу побутових відходів із населених пунктів, крім Тернополя, на міське сміттєзвалище поблизу села Малашівці.
І додає, що звернень від громади села Біла щодо вивезення сміття в інше місце поки не було.
- Нема в тому ніякої політики, бо вивозити сміття в Малашівці заборонила не лише влада, а й те село, - каже пан Василь. - Тому я нічого не можу зробити. Договори в нас з людьми є, але куди вивозити те сміття, вирішує сільська рада. Якщо не подобається людям, то можуть розірвати договір.
Жителі Білої кажуть, що їм на руки договори не видають, а Василь Орденас запевняє, що такого бути не може - всі договори в людей. І щороку люди можуть їх продовжувати, якщо не хочуть, то розривають.
- Півроку тому десь були люди, які розірвали договори, бо задорого, - каже чоловік. - А тепер вони починають кричати. Ми вивозимо сміття раз в тиждень і в місяць це коштує 61 гривню для сім'ї. Такої ціни немає ніде в Україні, в Тернополі найнижчі ціни. Наприклад, в селах, де возять наші конкуренти, люди платять 126 гривень.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 48 від 27 листопада 2024
Читати номер
тойво
David Starr
Діонісій