У Чорткові лікарі виконали складну операцію на серці

У Чорткові лікарі виконали складну операцію на серці

У чортківській лікарні вперше імплантували в серце трикамерний кардіовертел-дефібрилятор. У міській раді назвали цю операцію історичною подією для медицини.

У Чортківська центральна міська лікарня 69-річному пацієнту із Горішньої Вигнанки успішно імплантували в серце трикамерний кардіовертер-дефібрилятор. Оперативне втручання чортківські лікарі виконували спільно із фахівцями Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова (м. Київ).

Про це повідомили в Чортківській міській раді.

Сам пристрій лікарня безкоштовно отримала від Міністерства охорони здоров’я, його вартість становить понад 300 тисяч гривень.

Відео дня

У міській раді зазначили, що у Чорткові "відбулась історична подія для нашої медицини".

Як розповів сам пацієнт, раніше він двічі переніс інфаркт, з часом до проблем додалась тахікардія. Згодом чоловік все частіше скаржився на задишку, втомлюваність, загальну слабкість, зрештою йому діагностували повну блокаду лівої ніжки пучка Гіса, що стало показом до імплантації кардіостимулятора.

Пацієнту імплантували кардіовертер-дефібрилятор з метою відновлення та нормалізації порушень ритму серця, простими словами – він дозволить ослабленому серцю ритмічно битися. У пацієнтів, яким імплантували такий пристрій, навіть після перенесених інфарктів тривалість і якість життя значно поліпшується.

«Мене у лютому чотири рази госпіталізовували у лікарню з проблемами серця, так далі тривати не могло. Завідувач кардіологічного відділення Тарас Сивак розповів, що Чортківська лікарня отримала від МОЗ ці трикамерні кардіовертери-дефібрилятори і що у мене є усі покази до його імплантації. На жаль, колись не було таких сучасних методів лікування… У суботу мені виконали операцію, ввечері я вже самотужки вставав. Зараз добре себе почуваю, відновлююсь. Через 10 днів після операції їду у Київ на першу перевірку. Вражений і щасливий, що у Чорткові є можливість отримати медичні послуги такого високого рівня», – розповів пан Степан.

Операцію виконували лікар-хірург відділення лікування складних аритмій з рентгенопераційною Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова Євген Перепека, а асистували йому фахівці Чортківської лікарні Тарас Сивак, Денис Хаблак, Марта Оробчук, Тарас Мазур, Роман Михальчук, Наталія Шишка.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, які операції на серці виконували у Тернополі у співпраці з київськими фахівцями, зокрема про операції Росса, які розглядають ак альтернативу протезуванню аортального клапана механічними протезами.

 

Читайте також:

У тернопільській лікарні провели унікальні операції на серці

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Галина Подюк

    Слава Богу. Довгих років життя чоловікові.

    Лікарю,велика дяка!

keyboard_arrow_up