У лікарнях Тернопільщини з'являться наглядові ради

У лікарнях Тернопільщини з'являться наглядові ради
Фото ілюстративне. З вільних джерел

Наглядові ради будуть допомагати контролювати дії керівництва, реагувати на скарги пацієнтів та затверджувати плани розвитку лікарень.

Рішення про створення наглядових рад прийняли на засіданні сесії Тернопільської обласної ради. 

— Депутати ухвалили рішення щодо створення наглядових рад у комунальних некомерційних підприємствах Тернопільської обласної ради, які працюють у сфері охорони здоров’я, а також розглянули питання розвитку матеріально-технічної бази медичних закладів області, — зазначили в облраді.

У березні 2026 року  у Верховній раді України заявили, що створення наглядових рад є необхідним для усіх медзакладів України. 

З 2027 року наглядові ради для кластерних та надкластерних лікарень з наступного року стануть обов’язковими. З 2028 року вони мають запрацювати в усіх закладах, що надають спеціалізовану допомогу.

— Місцева влада, за рідкісними винятками, не поспішає створювати такі органи, які б допомагали контролювати дії керівництва, реагувати на скарги пацієнтів та затверджувати плани розвитку лікарень. Лікарня ж, впевнений, не повинна бути «феодальним володінням» генерального директора. Важливо, щоб працювали дієві механізми контролю, і один з них — це саме наглядові ради, — зазначив голова Комітету, відзначивши, що створення наглядових рад — міжнародний стандарт управління медичним закладом.

За його словами, щонайменше половину складу ради становитимуть представники громадськості, ветеранських та пацієнтських організацій. Такі ради отримають реальні повноваження, зокрема:

  • стратегічний та фінансовий нагляд (погодження планів розвитку, показників ефективності та контроль за формуванням фінансового плану);
  • кадрові питання (участь у процесах призначення та звільнення керівника закладу, визначення умов його контракту та винагороди);
  • антикорупційний контроль (запобігання конфлікту інтересів, контроль за проведенням внутрішніх та зовнішніх аудитів);
  • захист прав та прозорість (нагляд за дотриманням прав пацієнтів і працівників, контроль за обігом благодійних коштів та розгляд скарг); 
  • розвиток закладу (інформування власника про недоліки в роботі та внесення пропозицій щодо вдосконалення медичної допомоги).

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up