У лікарнях Тернопільщини з'являться наглядові ради
Наглядові ради будуть допомагати контролювати дії керівництва, реагувати на скарги пацієнтів та затверджувати плани розвитку лікарень.
Рішення про створення наглядових рад прийняли на засіданні сесії Тернопільської обласної ради.
— Депутати ухвалили рішення щодо створення наглядових рад у комунальних некомерційних підприємствах Тернопільської обласної ради, які працюють у сфері охорони здоров’я, а також розглянули питання розвитку матеріально-технічної бази медичних закладів області, — зазначили в облраді.
У березні 2026 року у Верховній раді України заявили, що створення наглядових рад є необхідним для усіх медзакладів України.
З 2027 року наглядові ради для кластерних та надкластерних лікарень з наступного року стануть обов’язковими. З 2028 року вони мають запрацювати в усіх закладах, що надають спеціалізовану допомогу.
— Місцева влада, за рідкісними винятками, не поспішає створювати такі органи, які б допомагали контролювати дії керівництва, реагувати на скарги пацієнтів та затверджувати плани розвитку лікарень. Лікарня ж, впевнений, не повинна бути «феодальним володінням» генерального директора. Важливо, щоб працювали дієві механізми контролю, і один з них — це саме наглядові ради, — зазначив голова Комітету, відзначивши, що створення наглядових рад — міжнародний стандарт управління медичним закладом.
За його словами, щонайменше половину складу ради становитимуть представники громадськості, ветеранських та пацієнтських організацій. Такі ради отримають реальні повноваження, зокрема:
- стратегічний та фінансовий нагляд (погодження планів розвитку, показників ефективності та контроль за формуванням фінансового плану);
- кадрові питання (участь у процесах призначення та звільнення керівника закладу, визначення умов його контракту та винагороди);
- антикорупційний контроль (запобігання конфлікту інтересів, контроль за проведенням внутрішніх та зовнішніх аудитів);
- захист прав та прозорість (нагляд за дотриманням прав пацієнтів і працівників, контроль за обігом благодійних коштів та розгляд скарг);
- розвиток закладу (інформування власника про недоліки в роботі та внесення пропозицій щодо вдосконалення медичної допомоги).
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.