У підвалі на Текстильній, 10 вже відкачують воду. Але чому управитель каже про нові підтоплення?

- Плавають щурі і води по коліно, а за стіною укриття. Нагадаємо, тернополяни показали «20 хвилин», що коїться у підвалі будинку на Текстильній, 10. Перед тим просили навести лад міську раду, писали до Сергія Надала, звертались до балансоутримувача, викликали водоканал, рятувальників і поліцію.
- Управитель зранку 17 липня вже відкачав воду, але каже, що це тимчасово, бо знову може топити. Чому?
Управителем будинку є ПП «Тернопількомсервіс». Його директор Юрій Вересюк впевнений, що навіть якщо зараз воду відкачати, проблема може повторитись через день чи місяць. І пояснив, чому управитель не відреагував на звернення мешканців і оперативно не ліквідував проблему. Та хто чи що, на думку директора, є винуватцем цих підтоплень.
— 11 липня, звернулись мешканці, що підвал затоплює – повідомили про це диспетчеру в телефонному режимі, а також прийшли особисто до мене на прийом, — каже Юрій Вересюк. — У цьому будинку є три підвальні приміщення, одне з них — укриття. Цей підвал, який топить, — із внутрішнього боку будинку. І між цим підвалом та огорожею буквально 2-3 м.
Директор відправив на місце працівників 11 липня, вони при огляді встановили, що каналізаційний колодязь у сусідньому будинку, що на Злуки, 3б, а він є спільним для двох будинків, — переповнений.
— Це вже зовнішні мережі, тому ми звернулись до КП «Тернопільводоканал» для усунення засмічення, — запевнив Юрій Вересюк. — Я розумію, що у них таких заявок багато, не завжди своєчасно встигають всі виконати.
Чекали, поки вода впаде
Управитель має насос, що здатен відкачати рівень води до 10 см. Тому й чекали, поки вода трохи спаде.
Підігнати авто, куди відкачати все, неможливо, — через добудови. Тому з понеділка, 17 липня, підприємство-управитель придбало додаткові шланги, аби відкачати воду і дотягнутися до колодязя, каже директор.
— Просто так колодязі не забиває, — каже Юрій Вересюк. — Текстильна, 10 — це колишній гуртожиток, де було чотири санвузли на поверх, спільні для кількох кімнат. Коли відбулась приватизація, мешканці перепланували кімнати — таких 73 з 79. Деякі коридори тепер не мають навіть пів метра. Кожній другий обладнав у себе в помешканні санвузол. Це незаконні перепланування! І це все підлягає розібранню, — як 73 всередині будівлі, так і 3-4 зовнішні. Останні, — не балкони, а повноцінні кімнати.
Документи, за словами співрозмовника, виготовляла міськрада при приватизації житла, робили нові інвентарні справи.
— На Текстильній, 10 діє будинковий комітет, він був замовником документації з перепланування, але ніхто не виконав рішення комісії архітектури від 2009 року, — запевнив Юрій Вересюк. Співрозмовник пояснив, що комісія вирішила, що ці перепланування незаконні і підлягають розібранню.
А щодо останнього підтоплення і виклику 14 липня, директор говорить, що мешканці телефонували йому у п’ятницю, близько 19.00. А працівники розійшлись, бо робочий день у п’ятницю до 17.00. Усунення аварійних ситуацій у неробочий час здійснює саме КП «Тернопільводоканал».
— Я особисто телефонував на довідку міськради 15-80 і повідомляв водоканал про несвоєчасність реакції, бо це вже повторне затоплення і зараз там більше води, — запевняє Юрій Вересюк у неділю ввечері, 16 липня. — Реакції немає, тому ми в понеділок, 17 липня, докупимо шланги і спробуємо відкачувати вручну.
Допоможе, але не надовго
Проте це врятує ситуацію тимчасово, переконаний управитель. Адже чергового засмічення колодязя, і підтоплення не уникнути. Якби водоканал одразу прочистив колодязь, там не було б стільки води, наголошує він. Орендувати авто щораз немає сенсу — через добудови транспорт туди не заїде.
— Майже в кожному другому помешканні тепер власний санвузол, — каже Юрій Вересюк. — Я розумію людей, що це зручно. Але погоджень ніхто не брав, і на таку кількість санвузлів система не розрахована. Тому вода знову поступатиме і знову може топити.
Вихід — передусім користуватись санвузлами адекватно. Коли на Текстильній вже чистили колодязі, там знаходили шматки буряків, підгузків та купу непотребу, який і засмічує колодязь, запевняє пан Юрій.
Інший вихід — міняти зовнішню систему комунікації, ставити трубу більшого діаметру — а це мільйонні капіталовкладення. Директор каже, що засмічувати колодязі могли не тільки мешканці Текстильної, а й сусіднього будинку. Адже, нагадаємо, колодязь у них спільний.
— Система каналізації розрахована на кількість санвузлів, і, якщо раніше їх було 20, то тепер понад 60. Таке навантаження системі водовідведення дуже важко витримати. Тим паче, що кожен сам собі провів, як захотів, — каже Юрій Вересюк. — Я не бачу раціонального виходу. Але користуватись належним чином і не викидати до санвузлів непотріб — допоможе уникнути проблем.
У позаробочий час, як ми вже згадували, за аварійні ситуації відповідає водоканал. Але якби аварійна бригада приїхала і не змогла дістатись до місця аварії, вони б просто мали би відключити воду на добу усім мешканцям, аби далі не топило. Це регламентна дія, каже директор ПП «Тернопількомсервіс».
Навіть коли воду відкачають, ситуація зможе повторитись найближчим часом. Хіба наполягати Архбудконтролю, аби мешканці розібрали добудови. Хоча і це в час війни робити недоречно. Замкнене коло?..
— Звернень із адреси Текстильна, 10 впродовж тижня було два — 11 липня о 10.19 і 14 липня о 19.53, — повідомив Антон Федорців, фахівець із зв'язків з громадськістю КП «Тернопільводоканал». — Обидва на прочищення дворової каналізації. Аварійні бригади виїжджали двічі та прочистили їх. Наприклад, роботи 14 липня завершили о 22.20.
Щодо наслідків підтоплення: підвал і внутрішньобудинкові комунікації —сфера відповідальності ОСББ і компаній, що обслуговують будинки. Миття підвалів, відкачка стоків звідти чи ремонт труб не входять до компетенції КП «Тернопільводоканал», оскільки ці роботи не є аварійними, зазначив Антон Федорців.
Читайте також:
Плавають щурі і води «по коліно», а за стіною укриття. Тернополяни показали, що коїться у підвалі
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Читач72Водоканал нараховує додаткові оплати(абонентську плату і інші)без погодження з користувачем народної природної води(надра народу), дозволяв собі нараховувати мешканцям борги ОСББ без згоди жителів які економлять воду а для пиття довозять питну. Водоканал дозволив усім барам і кав'ярням врізатися в совдепівські каналізації Багатоповерхівок,хрущовок, в техумовах не забезпечують стоки дощових вод з нових барів в дощову каналізацію що сприяє зливу дощових вод на тротуари і під фундаменти багатоповерхівок. Сплачуючи за стічні каналізації мешканці Тернополя не забезпечені очисткою бо тії стоки не очищені вночі і у святкові дні протизаконно зливаються в річку Секрет, що сприяло дуже часто загибелі риби, інфекції.А річка проходить через населені пункти.Вода в більшості за візуальним оглядом і запахом хлорки є технічною і не підпадає оплаті ціни питної води, вона може лишень використовуватися для технічних потреб, поливу диких рослин які витримують хлорку. Тернопільська міська рада разом з Кп Тернопільводоканал отримали з Європи величезні мільйонні гроші для покращення водопостачання(труби з харчової сталі, очистка води без хлору-хто вкрав тії гроші, де вони сьогодні, чи не дай бог вже на рахунку закордонному в Дубаї чи Майямі. Чому до старих житлових багатоповерхівок вода надалі подається по ржавих і диряви х трубах а каналізаційні лежаки і труби постійно забиті жирами барів і шматами магазинів і аптек. Пора злодіїв державних, європейських і Міської ради в тюрму довічно а тернополянам нові водопровідні труби, питну воду по харчових трубах з нержавіючого металу, забезпечивши новими очисними спорудами без нічних прихованих скидів каналізацій в річку. Послуга має відповідати тій космічній ціні а не лишень зарплаті начальнику до 700000 грн. І більше в рік. При пенсіях водокористувачів 2700, зарплаті 5000 грн. Багаті водокористувачі в хрущовках не живуть а водопровідну воду використовують лишень для поливу огорожі бо питну п'ють з свердловин по 90 м глибиною.
-
Читач72Рррмсс