Активісти розробили для Почаївської громади Стратегію розвитку на 10 років.
На прохання міського голови Почаєва активість ГО "Гуртом" розробили Стратегію розвитку почаївської громади на 2017 -2027 рр.
- Здавалося б, лише через одну Почаївську Лавру мала б вистроїтись черга туристів, але чомусь це не так, - каже Сергій Хлебас. - Справа в тім, що для притоку туристів ніхто і пальцем не поворухнув. На сьогодні Почаївська громада не має жодного підприємця, який працює в туристичній галузі, не створено жодного туристичного продукту, на відміну від своїх сусідів кременчан. Маємо також чимало неосвоєні земельних ділянок. Наприклад, в центрі Почаєва є чудовий сад з на ним би лише трозхи догляду, а його використовуєть для парковки авто. Тому наявність ресурсу зовсім не робить Почаїв тусистичним чи реареаційним центром. Треба змінювати щось у головах людей, тоді Концепція буде діяти не лише на папері.
Найбільш революційною економічною ідеєю активісти називають напрям підтримки трудових мігрантів та їх сімей. На думку Ігоря Ковалика, заперечувати цю проблему вже не можна, натомість потрібно сприймати це як ресурс.
- Так, зараз країна зараз не може дати молодим амбітним людям тієї зарплати, на яку вони заслуговують, - каже активіст. - Дітей виховують бабусі, літніх людей нема кому доглянути. Сім’я банально не може поговорити по Скайпу, бо в селі Інтернет не ловить. Основне завдання зробити так, щоб люди таки поверталися після заробітків сюди, чи працювали віддалено на іноземні компанії.
Заступник міської ради Андрій Чубик каже, що за прикладом Тернополя у Почаєві реалізують Громадський бюджет, де люди самі пропонуватимуть на що витрачати гроші громади.
В "20 хвилин" звернувся голова туристичної організації "Просвіта", який вважає, що туризм у Почаєві значно розвинутіший, ніж описали активісти, адже організація функціонує в місті ще з 90-х років.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 12 від 19 березня 2025
Читати номер
Piter Savka