У Став внесли хлорелу, щоб вода не цвіла: скільки коштів витратили та чи допоможе це?

- Щоліта Тернопільський став починає неприємно пахнути та вкриватися кольоровими розводами через цвітіння водоростей. Щоб цьому запобігти – у водойму внесли суспензію водоростей хлорели.
- Журналісти «20 хвилин» дізналися, скільки коштів витратили на це та що про це думають екологи? Про це у матеріалі!
До Тернопільського ставу внесли 200 кілограмів пасти водоростей хлорелли, повідомили у міській раді. Вона сприятиме зменшенню цвітіння ставу у літній період. Хлорела допомагає збагачувати воду киснем та є кормом для мікроорганізмів, якими харчується риба.
Скільки коштів витратили
На сайті державних закупівель Prozorro журналісти «20 хвилин» знайшли закупівлі пасти хлорели та сценедесмуса. Їх придбало комунальне підприємство «Об’єднання парків культури і відпочинку міста Тернополя», Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології міської ради та КП «Тернопільводоканал». Вони придбали по 62 кілограми пасти на загальну суму 297 600 гривень.
Пасту купили у філії ВП «Цукорпромводоналадка» ПАТ «Акціонерна компанія «САТЕР».
Як пояснює директор КП «Об’єднання парків культури і відпочинку міста Тернополя», витрати розділили між управлінням ЖКГ та комунальними підприємствами, які дотичні до очищення ставу.
– Ці витрати ми розділили на три рівні частини – по 62 кілограми за 99 200 гривень. Але постачальник надав нам трохи більше пасти – не 186, а 200 кілограмів. Її ми внесли в місця, де найбільше застоюється вода. Це неподалік дамби, від Надставної церкви до пляжу «Циганка» та біля острівця «Чайка».
Як розповідає пан Ткач, наразі закупляти хлорелу в більшій кількості не планували, оскільки на це бракує фінансування.
– Якщо з міського бюджету вдасться виділити кошти, щоб придбати ще хлорелу – ми зробимо це. Минулого року, до прикладу, Тернополю надали 10 тонн пасти хлорели для очищення ставу одна з компаній, яка займається її виготовленням, безкоштовно. Якщо з’являться такі пропозиції чи знайдуться меценати, які допоможуть з очищенням Ставу – будемо вдячні за це.
Головна проблема – забруднення
Еколог та голова громадської організації «Екоальянс» Олександр Філь каже – такі заходи допомагають запобігати цвітінню водойми та насичують воду киснем, однак в першу чергу потрібно вирішити проблеми із забрудненнями.
– Хлорелла допомагає очищенню води і її внесення у будь-якій кількості матиме позитивний вплив. Але ключова проблема нашого Ставу у несанкціонованих викидах з приватного сектору та підприємств на березі водойми. У воду потрапляють стічні води та хімікати. Вони є головною причиною забруднення. Також під час дощів вода з вулиць стікає до водойми, а разом з нею у Тернопільський став потрапляють нафтопродукти та отруйні речовини.
Тож, як каже еколог, якщо виявити місця несанкціонованих скидів стічних вод до Ставу та перекрити їх – це допоможе значно покращити якість води.
Читайте також:
Жахливий сморід та зелена вода: Тернопільський став знову цвіте
Жовте латаття вкрило Тернопільський став. Як будуть реанімувати водойму цього літа?
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Wolodymir Gryvas
Сергій Зацний
Приватна прокуратура.
Олександр
Lyuda reply Олександр
Олександр reply Lyuda