Будівництво котелень на Київській та Франка призупинили

Будівництво котелень на Київській та Франка призупинили

Тепломережі після протокольного доручення депутатів на сесії міськради таки вирішили призупинити  роботи з будівництва торф’яних котелень на Київській,3с та Франка,16 на певний час. Втім, що дотримуються свого слова, противники будівництва уже й не дуже вірять.

 
Адже тепломережі, їхні інвестори та міська влада попередньо порушували свої обіцянки.  

Остання із обіцянок-цяцянок очільника тепломереж зустрічатись з мешканцями з прилеглих до котелень графіком, узгодженим з паном Чумаком під час попереджувальної акції «Автомайдану» 22 червня та спілкуватись. Відтак сьогодні, 30 червня,  ВО «Автомайдан», мешканці з прилеглих  до котелень територій  знову прийшли  під стіни адмінприміщення тепломереж на Франка,16 та заблокували виїзди звідти.

- Минулого разу я попередив Чумака,  що, якщо він буде вести себе таким чином, ми також будемо  діяти не дуже чесно, - каже голова тернопільського осередку ВО «Автомайдан». -  У вівторок о 19.00 мали бути збори жителів і мав прийти як хтось від екоінспекції, так і керівник КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» Андрій Чумак. Але Чумак не прийшов.  На питання під час телефонного дзвінка, чому не прийшов, він сказав, що в нього є протокольне доручення і він не збирається нікуди йти. Я його попередив, що в нас можуть випадково «поламатись» машини. І ось сьогодні вони зламались.

Втім, ані працівників тепломереж, ані самого Андрія Чумака акція із блокуванням установи не злякала. Останній навіть не вийшов до людей. Тож частина тернополян  пішли до Чумака у кабінет, де і просили його вийти на вулицю, на що отримали категоричну відмову. Мовляв, я людей не боюсь, але і виходити не буду. Півгодинна розмова  тернополян з ним знову закінчилась  запевненням у тому, що котельні безпечні, і всі дозволи він має. На уже енне нагадування  про припис від екоінспекції і заборону реалізації проекту, він заявив, що та структура  вийшла за межі своїх повноважень. А також на питання, чому порушив обіцянку зустрітись з людьми, відповів, що це через протокольне доручення. За останнє, нагадаємо, проголосували депутати міськради під час сесії, 26 червня. Ним заборонили будівництво торф’яних котелень до отримання тепломережами усіх дозвільних документів та проведення громадських слухань.

- Я ще раз хочу вам пояснити, що коли будуть громадські слухання, я буду виходити згідно з тієї процедури, яка є, - заявив Андрій Чумак. -  На сьогоднішній день я на роботі, хто хоче поспілкуватись, може зайти. Громадські слухання робляться за ініціативою. ЇЇ проявила міська рада.  Будуть громадські слухання – я буду виходити, куди ви скажете.

Також Андрій Чумак запевнив, що будь-які цифри по викидах, інші розрахунки показуватиме  під час  ініційованих громадських слухань. Противники  будівництва котелень припускають, що  і самі слухання влада може провести так, як їй потрібно. Адже із семи котелень наразі збудовано уже п'ять, і міський голова на останній сесії заявив, що усі  котельні повинні  запуститись до жовтня. 
 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • кавчак галина
    для початку треба вияснити хто саме заробить на котельнях   які вбють тернополян. і кому байдуже якою  ціною приходять в кищеню гроші. відповідь на ці запитання і буде поясненням - чому будують смертельно небезпечні котельні.
  • Олег Фостяк
    Навіщо вкладати гроші в котельні котрі шкідливі і навіть небезпечні, заборонені міжнародним співтовариством, суперечать затвердженому міською радою Плану дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) м. Тернопіль, збільшують викид вуглецю в два рази, а основне тариф виходить в два рази дорожчий!  ІДІОТИЗМ.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
10:28 Нічна аварія на Злуки: водія Opel забрала швидка 10:05 Тернополян та гостей міста просять утриматись від відвідування парків: знищують кліщів 09:35 Удар по дитсадку, залізниці та «шахеди» на Хмельниччині: вночі росіяни атакували Україну 09:00 Підтвердили загибель 24-річного Героя з Чорткова Андріана Стасишина Від читача 18:02 У Києві відбувся Чемпіонат України з бойового мистетсва BJJ Gi-No-Gi де посіли призові місця учасники з м. Борщів Тернопільська обл. 08:00 Робота для людей 50+: в Україні з'явиться нова державна програма 21:40 Єрмаку повідомили про підозру в легалізації грошей 21:00 Безоплатні УЗД у Тернополі: де доступна така послуга та як отримати направлення 20:00 Картопля, яйця, помідори: скільки коштують продукти в тернопільських супермаркетах play_circle_filled photo_camera 19:00 «Хто, як не я»: у Тернополі родина загиблого військового Івана Климовича отримала його посмертну нагороду play_circle_filled photo_camera 18:00 Штормове попередження через грози оголосили на Тернопільщині 17:20 Після невдалого сезону у ФК «Нива» попрощався із головним тренером 17:00 Де відремонтувати авто у Тернополі та області: ТОП автосервісів 2026 (партнерський проєкт) 16:46 Чоловіка забрали в ТЦК, а через три дні дружина знайшла його побитим біля Почаївської лаври 16:10 Тернопільські школярі отримали прапор Євросоюзу з рук президентки Європарламенту 15:40 Заступницю директора тернопільського центру профтехосвіти покарали за премії дружині керівника 15:07 «Рекорд» вихідних — 2,43 проміле: у Тернополі масово ловили п’яних кермувальників 14:30 На Тарнавського відкрили меморіальну дошку на честь захисника Олега Черкашина 14:00 Кількість госпіталізацій через ГРВІ на Тернопільщині зросла на 10% 13:30 Аварія на дамбі: 19-річного водія BMW взяли під варту
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up