У тернопільських школах – спалах кору

У тернопільських школах – спалах кору
  • Заклади на карантин не закривали, проте спілкування з дітьми, які були в контакті з хворими, обмежили.
  • Після контакту з тими, хто захворів, можна вакцинуватись протягом 72 годин. Це допоможе уникнути недуги чи перенести її в легшій формі.

 

- Чи правда, що 24 школа закрита на карантин через кір? – таке повідомлення з’явилось в одній з тернопільських груп у "Фейсбук".

У коментарях до посту батьки школярів спростовують, що школу закрили на карантин, проте підтвердили, що випадки захворювання учнів 24-ої школи на кір є. Та додають, що закрили нібито окремі класи.

«Школа не закрита. Ми там вчимось. Але епідситуація серйозна», - пише Зоряна Багрій.

Підтвердила інформацію про учнів 24-ої школи, які захворіли на кір, і мама 4-класниці.

- В класі моєї дитини дітки похворіли, проте чим саме – поки невідомо, скаржаться на нежить і високу температуру, - розповіла «20 хвилин» пані Олена. – Вчитель оголосила, що карантин у класі до 1 листопада. Тобто, до кінця цього тижня батьки самостійно вирішують, чи пускати дітей до школи.

Мама відправила Тетянку до школи. Каже, дитина щеплена від кору. Окрім того, навіть якщо і підтвердиться, що в однокласників кір, дитина з ними довго була в контакті. Тому сидіння вдома навряд чи чимось допоможе.

Школи, де спалахи кору, не закривали

Директор школи №24 Ігор Каразія теж підтвердив, що серед учнів їхнього закладу кілька захворіли на кір. Загалом з 1 700 учнів в школі 23 жовтня відсутні 63 школяра. Проте школу на карантин не закривали, лише учням, які перебували у тісному контакті з хворими дітьми, обмежили спілкування з іншими.

- До школи вони ходять, проте максимально проводять час у класі, таким був мій наказ від 22 жовтня, - каже Ігор Каразія. – Лабораторний центр повідомив нам про трьох учнів хворих на кір. Школа працює в звичному режимі. Медпрацівники провели бесіду з класними керівниками про кір, профілактику і необхідність щеплень. Ми дізнавались – по місту теж є випадки захворювання в інших школах.

Четверо діток перехворіли на кір і в школі-ліцеї №6, повідомляють у лабораторному центрі. Директор закладу Олександр Остапчук підтвердив інформацію щодо трьох.

- Було у нас три випадки кору, - каже Олександр Остапчук. - Слава Богу, діти були щеплені, тому перенесли все в легкій формі. Зараз вже вийшли на навчання. Ми працюємо за триместрами, кір попав саме на канікули. Дітей у школі не було, контакт мінімальний. Тому додаткових заходів застосовувати не довелось.

Кір виявили у 9 закладах  

П’ятеро учнів захворіли на кір у 24 школі. У 6-тій – четверо. Одиночні випадки зареєстрували у школах №№ 5, 9, 29, 13 і початковій економічній. Кір виявили ще у сімох  учнів училища сфери послуг та туризму. І один випадок – у дошкільняти. Про це повідомила  Марія Павельєва, завідувач відділу епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Державної установи Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України.  

- Треба проводити вакцинацію, ми не знаємо імунного статусу дітей, які захворіли, - каже Марія Павельєва. – Це єдиний захист. Якщо йдеться про колективи – важко обмежити спілкування дітей між собою. А кір, нагадуємо, це інфекція, яка передається повітряно-крапельним шляхом.

Щепитись можна і зараз. Причому не лише дітям, а й дорослим. Вакцина від кору є, запевнила пані Марія.

- За епідпоказами ті, що перебували в контакті з хворими, можуть щепитись протягом 72 годин, - каже Марія Павельєва. – Це стосується і дорослих, і дітей. Зараз, виходячи з епідситуації і з метою недопущення поширення інфекції, вакцинуємо усіх. І бажано це зробити своєчасно.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Діонісій
    медична реформа в дії!
    Петро Білецький reply Діонісій
    Ти папугай ??  Повторюєш все за зомбоящиком
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
18:00 У ветеранському чемпіонаті Тернопільщини виступатиме рекордна кількість команд 17:02 У Тернополі вперше відбувається обласний конкурс скрипкового мистецтва імені Ренати Дзігасової 16:00 Біля автовокзалу в Тернополі небайдужі врятували сімох цуценят play_circle_filled 15:25 Обрали голову Борщівського районного суду Від читача 11:18 вчителька Наталя Перехрист пройшла конкурсний відбір і увійшла до експертної ради за напрямом Гранти Президента України для молоді 14:20 Зміни до бюджету-2026: куди спрямують кошти у Тернополі 13:19 На дамбі Тернопільського ставу планують встановити камери автоматичної фіксації швидкості 13:00 У Дністровському каньйоні освятили хрест біля джерела святого Григорія та облаштували місце відпочинку 12:08 Добивав ногами і залишив на дивані: у Борщеві чоловік мало не помер після застілля 11:00 Куди піти, що побачити у Тернополі у вихідні 9-10 травня 10:00 Швидко та зручно: готуємо домашнє тірамісу за 20 хвилин 09:00 Тернопіль втратив Героїв Назара Тимофійчука та Володимира Маслака 22:11 Зеленський дозволив провести парад у Москві. Є офіційний указ Президента України 22:00 100 років виповнилося довгожительці з Хоросткова 21:00 З 15 років — мопед, з 17 — автомобіль: що тернополяни думають про можливі зміни для водіїв play_circle_filled photo_camera 20:00 Тернопільські спортсмени встановили рекорди Європи та здобули нагороди на чемпіонаті з пауерліфтингу photo_camera 19:00 Чи безпечна полуниця в Тернополі та які зараз ціни: перевірили журналісти «20 хвилин» play_circle_filled photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up