Чи потрібне хореографічне відділення у музичному коледжі: думки розділилися

Чи потрібне хореографічне відділення у музичному коледжі: думки розділилися
  • Ідею створення нового відділення у Тернопільському музичному коледжі обговорювали на засіданні однієї із постійних комісії при Тернопільській ОДА. 
  • Проти відкриття висловились представники Тернопільського осередку спілки хореографів України. Вони кажуть, що доречніше розвивати відділення, яке в області працює давно

Питання обговорювали на засіданні постійної комісії з питань духовності, культури, свободи слова, інформації та розвитку громадянського суспільства Тернопільської обласної ради.

- Зараз питання на стадії вивчення, - каже заступник начальника управління Тернопільської ОДА Світлана Байталюк. - Потрібно провести детальне вивчення питань фінансування нового відділення, готовності матеріально-технічної бази коледжу, наявність спеціальних залів для хореографів, кадрового забезпечення та працевлаштування випускників. Зараз відділ хореографії є в Теребовлянському коледжі культури і мистецтв.

За словами представниці управління, зараз до них надходять різні звернення щодо даної справи. Але до остаточного відкриття коледж має отримати ліцензію від Міністерства освіти.

В області хореографів готує лише Теребовлянський коледж

- Наша основна задача - розвивати навчальний заклад. Відкриття нових спеціальностей іде в ногу з основними потребами на ринку праці, - говорить директор музичного коледжу Лариса Римар. -Зараз в області є лише один заклад, що готує хореографів. Багато вихованців танцювальних студій готові продовжувати спеціалізоване навчання, але в Теребовлю вони їхати не хочуть та переїжджають в інші міста. Зараз рішення вже підтримала комісія з питань духовності, культури, свободи слова, інформації та розвитку громадянського суспільства Тернопільської обласної ради.

Пані Римар каже, що наразі управління культури не висловило офіційної позиції, але їхній аналіз потреб ринку праці показує потребу у фахівцях цієї спеціальності. 

Директор Теребовлянського коледжу культури та мистецтв Микола Віннічик переконує, що випускники хореографічного відділення із Теребовлі показують чудові результати на Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах та забезпечують попит на хореографів в області на сто відсотків. 

До представників влади із проханням розвивати відділення у Теребовлі, яке вже працює понад 50 років, звернувся Тернопільський обласний осередок Національної спілки хореографів України.

Керівник осередку Ірина Краківська каже, що про відкриття спеціалізації у Тернопільському дізналась вже після засідання комісії ОДА

- Я спілкувалась із багатьма хореографами області і ми вважаємо, що в нашій області це недоречно. Зараз я знаю багато випускників, які шукають роботу, - каже Ірина Краківська . - Окрім того, коледж у Тернополі - музичний. У них немає спеціалістів, які мали би можливість виикладати хореографію на належному рівні. Але найбільше мене здивувало те, що рішення обговорюють на хореографічній спільноті, а я, як керівник осередку, нічого про це не знаю. 

Перед тим, як отримати ліцензію від МОН України, відповідне рішення мають підтримати депутати Тернопільської облради.

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
12:53 Від бюджетних причепів до розкішних будинків на колесах: скільки коштують автобудинки 11:55 На Тернопільщині зіткнулися три автомобілі: серед постраждалих — дитина 11:10 В аварії на Львівщині загинув чоловік з Тернополя: автобус зіткнувся з легківкою 10:47 У Великих Гаях відкрили сучасний спортивний майданчик для відновлення Захисників Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 10:00 Глава УГКЦ очолив літургію на Загальнонаціональній прощі в Зарванці (трансляція) play_circle_filled photo_camera 09:00 Почаївська громада прощається з Героями Миколою Притулою та Сергієм Андрійком 21:00 Крізь дощ до Зарваниці: паломники йдуть до чудотворної ікони Матері Божої 20:00 Тернопільський медуніверситет — на другому місці серед українських вишів у престижному світовому рейтингу 19:00 Аромат кави та данський затишок: родина ветерана розвиває кав’ярню-ростерію у Тернополі (Партнерський проєкт) photo_camera 18:00 Збереже усі вітаміни на зиму: рецепт варення, яке не треба варити play_circle_filled 17:00 Суд зобов'язав Лановецьку міськраду сплатити 1,8 млн грн за незаконну порубку лісу 16:00 Неподалік Озерної вночі посеред траси патрульні виявили незрячого чоловіка, якого розшукували рідні 15:00 Овочі, тушонки та домашня випічка: що продають на сільськогосподарському ярмарку в Тернополі photo_camera 14:00 Лариса Акменс знову стала директоркою Тернопільської спеціальної школи
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up