У Тернополі біля залізничного вокзалу викопали труну

У Тернополі біля залізничного вокзалу викопали труну
До кінця 2015 року поблизу залізничного вокзалу на вулиці Б. Хмельницького збудують торговий комплекс. Мешканці сусіднього будинку №14 – проти. Тернополяни бояться, що будівництво завдасть шкоди архітектурі міста. Не підтримують ідею забудови й архітектори обласної спілки, громадські активісти.
На місці скандального будівництва біля залізничного вокзалу 19 березня знайшли ще один скелет. Фахівці кажуть, що захоронення належить до періоду, який не є цікавим для археологів чи істориків.

Тож, згодом скелет перезахоронять  на діючому кладовищі.
Нагадаємо, 17 березня під час проведення земельних робіт на Привокзальному майдані, робітники натрапили на людське поховання. Таку знахідку побачили ближче до дороги. Як припускають фахівці – поховання пов’язане із Першою світовою.

- Вчора знайшли ще одне людське поховання у труні, - каже співробітник державного підприємства «Подільська Археологія» Сергій Грабовий. - Ми його вже забрали. Виїмку здійснили, сфотографували, зачистили. Навколо знахідки розчистили площу - близько двадцяти квадратних метрів, але більше нічого виявили.

За словами пана Грабового, на час дослідницьких робіт поблизу виявлених скелетів призупинили земельні роботи. Наразі роботи відновлені. Якщо знову натраплять на поховання, то припинять земельні роботи.

- Попередньо можу сказати, що це - також неархеологічні кістки, тобто не з періоду, який цікавий для археології, - каже Сергій Грабовий. - Це, швидше за все, XIX століття, може навіть і початок XX. Вони археологічної чи історичної цінності не становлять.   

Труна, за словами фахівця, була орієнтована головою на захід, тобто йдеться про християнське поховання. Сама домовина – погнила, дерево струхлявіло, розсипається, частково збереглась кришка.  

- Ці кістки у набагато гіршому стані, аніж ті попередні, - додає пан Грабовий. – Може, просто  перебували у такому місті, де швидше зігнили. Також поруч виявили залишки наручного годинника, частину корпусу. 

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

Коментарі (4)
  • Анонім
    Треба акуратно закопати і на тому місці поставити капличку. А забудовнику бігти до церкви і довго молитися
    Анонім reply Анонім
    В хаті собі втули капличку,аноне.

    Весь Тернопіль стоїть на кістках. Центр просто засипаний трупами
  • Анонім
    Фахівці кажуть що захоронення  не є цікавим ,а от будівництво на цьому місці є дуже цікавою справою ,де відмиються великі гроші і які в бюджет не попадуть
  • Анонім
    комплекс на могильнику буде
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
17:00 Дві вулиці в Тернополі будуть без води 25 серпня 15:15 Аварія з травмованими на Торговиці 15:00 «Кращого часу не буде»: родина ветерана розвиває бренд ароматів у Тернополі (Партнерський проєкт) photo_camera 14:00 Яблучний зефір без цукру: смачний і корисний десерт з трьох інгредієнтів Від читача 13:07 Дропи: як не стати "грошовим мулом" для шахраїв 12:40 У Тернополі урочисто відзначили День Державного Прапора України photo_camera 12:04 Їдете на Закарпаття чи в Карпати: кому потрібен спецдозвіл, а де достатньо паспорта і Резерву 11:00 Тернополянка втратила 69 тисяч гривень зі своїх карток 10:00 Символ незламності та волі: воїни 44-ї артилерійської бригади привітали із Днем Державного Прапора photo_camera 09:00 Тернопільщина втратила Героїв Володимира Трофимлюка і Петра Коваля 21:00 4 з 10 шлюбів — онлайн: скільки весіль та розлучень було за пів року в Україні 20:00 Ветеран війни відкрив клініку сімейної медицини у Кременці: які послуги можна отримати play_circle_filled 18:55 Тернопільська «Нива» з розгромним рахунком поступилася «Буковині» в 1/32 фіналу Кубка України 18:00 Як приготувати домашній зефір з яблучного пюре
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up