У Тернополі деревопад: на Київській пошкодило два авто, а в Старому парку впало на пішохідній зоні

У Тернополі деревопад: на Київській пошкодило два авто, а в Старому парку впало на пішохідній зоні
  • Про події редакцію повідомили читачі. Про постраждалих від падіння дерев на двох локаціях міста журналістам поки невідомо.
  • Близько 17 год у патрульній поліції повідомили про обрив лінії електропередач через дерево, що впало. 
  • «20 хвилин» отримали коментар патрульної поліції. Наразі очікуємо коментар від міськради, хто це прибиратиме і можуть розраховувати автовласники на компенсацію.

У Тернополі падають дерева. Про це редакцію повідомляють читачі.

На Київській дерево впало на автівку, зачепило ще одну. У Старому парку дерево поламалося і впало на пішохідну зону, де завжди людно, гуляють мами з дітками. Дерево «приземлилося» у кількох метрах від лавочки, які також рідко бувають порожніми.

Відео дня

 

Поліцію та управителя не повідомляли

Про постраждалих від падіння дерев на двох локаціях міста журналістам поки невідомо.

«20 хвилин» звернулися за коментарями до патрульної поліції і міськради. Зокрема, цікавилися, хто має прибирати ці дерева, так і про те, чи можуть власники авто розраховувати на компенсацію в такому випадку.

Інформація про дерева, які упали і пошкодили автомобілі на вул. Київській у Тернополі, до патрульної поліції не надходила, запевнила «20 хвилин» в.о. старшого інспектора управління патрульної поліції в області Віталія Щупляк. Про дерева, які поламались і впали біля лавки на пішохідній зоні у Старому парку, до патрульних також не повідомляли.

«20 хвилин» отримали коментар міськради щодо прибирання дерев і наслідків. Щодо Старого парку, Мар'яна Зварич повідомила, що за парки відповідає КП «Об’єднання парків культури і відпочинку м. Тернополя», відповідно працівники КП приведуть ділянку до належного стану.
Стосовно падіння дерев на Київській, вказали, що варто звернутися до управителя. Журналісти з’ясували, що це ПП «Благоустрій».

— Ні до мене, як до керівника, ні до майстра, ні до кого іншого у нашому підприємстві ніхто стосовно падіння дерев і пошкодження авто не звертався, — повідомила о 16.15 «20 хвилин» директорка ПП «Благоустрій» Галина Гевко.

Близько 17 год на сторінці у Фейсбук патрульної поліції в області з'явилося повідомлення про повалені дерева на вул. Симоненка.

— Увага! На вулиці Василя Симоненка на проїжджу частину впало дерево, що призвело до обриву ліній електропередач. Рух тимчасово перекрито до завершення відновлювальних робіт. На місці вже працюють відповідні служби, а патрульні забезпечують безпеку дорожнього руху. Просимо громадян із розумінням ставитися до тимчасових обмежень, — повідомили у патрульній поліції. 

Що робити, аби отримати компенсацію

Як саме діяти у випадку пошкодження транспортного засобу падінням дерева для подальшого отримання компенсації  — у разі наявності правових підстав, — пояснила адвокатка Тетяна Половинцева.

Перший крок: складання протоколу

Для фіксації пошкодження транспортного засобу необхідно зв’язатися з поліцейським для складання протоколу. Важливо звернути увагу на ретельне складання протоколу, в якому буде зазначений факт огляду транспортного засобу, факт падіння дерева й те, що воно не було спиляне, зрубане або звалене третіми особами. Також варто перевірити, чи правильно дільничний вніс контактні та паспортні данні, реєстраційний номер автомобіля, точну адресу місця події та її опис.

Другий крок: пошук винних

Необхідно з’ясувати, чи відноситься дерево чи гілки, що впали, до об’єкта благоустрою, та до якого саме, хто відповідальна особа або на балансі якого підприємства знаходяться зелені насадження. Для з’ясування відповідальної особи необхідно написати звернення або запит до органу місцевого самоврядування, в якому обов’язково зазначити місце розташування дерева. за можливості додати фото місцевості.

Третій крок: свідки

Для посилення своєї правової позиції знайдіть свідків події, занотуйте їх данні (прізвище, ім’я та по батькові, домашню адресу та номер телефону). У разі необхідності свідків можна буде долучити до справи.

Для отримання компенсації є два шляхи: досудове та судове врегулювання справи, наголошує адвокатка. 

Крок четвертий: досудове врегулювання спору

Для відшкодування збитків у повному обсязі, постраждалому необхідно звернутися з досудовою претензією до відповідальної організації, на балансі якої обліковується дерево. У претензії запропонувати добровільно компенсувати збитки, які поніс власник автомобіля. Також слід звернути увагу на те, що відповідно до пункту 2.12 Правил дорожнього руху України, власник транспортного засобу має право на відшкодування збитків, завданих внаслідок невідповідності стану автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів вимогам безпеки дорожнього руху.

Крок п’ятий. Судове врегулювання справи

У разі отриманні відмови у відшкодуванні заподіяної шкоди від відповідальної організації, на балансі якої обліковується дерево, яке впало на ваше авто, ви маєте право звернутися з позивною заявою до суду за місцем події. Тут вам у нагоді будуть зібрані документи, що підтверджують факт пошкодження транспортного засобу (копія протоколу, фото місцевості, копія досудової претензії та відповідь на неї). Також необхідно буде залучити свідків до розгляду справи. За подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 1070.60 грн.

Після отримання позитивного судового рішення, не забудьте отримати й виконавчий лист для примусового виконання рішення через державного чи приватного виконавця.

 

Читайте також: 

Тернополянин відсудив у міськради та орендаря землі гроші на ремонт авто, на яке впало дерево

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (8)
  • Василь Опацький

    А жителі не дають зрізати старі дерева!!!
  • Ярослава Костюк

    Подякуйте тим екоактивістам, які плачуть щоб не зрізати сухі і аварійні дерева
  • Людмила Микитин-Завадська-

    Та подивіться які на Злуки,25,старезні,пристарезні,і гіляки падають,а до них нікому нема ніякого діла.Це Тополі,від яких ще і алергію люди мають.

    Людмила Микитин-Завадська- reply Людмила Микитин-Завадська-

    Ярослава Костюк Дурдом,та те що не потрібне зрізати,а посадити якісь гарні ,ялиночки.Я сама понасаджувала,і що ви думаєте,поламали верхівки.

    Ярослава Костюк reply Людмила Микитин-Завадська-

    Людмила Микитин-Завадська- тільки починають різати сухостій, зразу ж виють ативісти
  • Petro Skarzhynskyi

    Зріжуть дерева - погано, зрада. Впали, побили авто - зрада🙂

keyboard_arrow_up