Безкоштовні майстер-класи, зустрічі з волонтерами, письменниками, медиками, психологами будуть проводити впродовж цього року для дітей з інвалідністю та їх батьків у двох тернопільських бібліотеках. Вони отримали фінансування від міської ради в рамках «Громадського бюджету».
Проект «Можливості - обмежені, здібності – безмежні» - один з переможців «Громадського бюджету» серед малих проектів. Його впродовж цього року реалізовують дві міські бібліотеки - №8 для дорослих і №4 для дітей. Обидві знаходяться за однією адресою на вул. Лепкого, 6. На його реалізацію виділили 190 тисяч гривень. Проект уже діє від початку року.
- У рамках реалізації цього проекту ці дві бібліотеки отримують мультимедійний екран, мультимедійну дошку, друковану продукцію про свої заходи для дітей, - розповіла директор бібліотечної системи Тернополя Світлана Козелко.
Ідея проекту виникла у зв’язку з близьким сусідством до обох бібліотек дитячих навчальних закладів, де вчиться багато дітей з інвалідністю – це й навчально-реабілітаційний центр для дітей з ДЦП і навчально-виховний комплекс №28, де навчаються діти, які погано бачать. Також до проекту долучилася громадська організація людей з інвалідністю з Луцька «Сильні духом», які у себе друкують книжки шрифтом Брайля.
- Цей проект буде діяти впродовж року, - зазначила керівник міських бібліотек Світлана Козелко. – Ми плануємо організовувати круглі столи для мам, які мають дітей з особливими потребами. Вони зможуть тут психологічно відпочити, поспілкуватися з психологами. На базі бібліотеки для дорослих будуть поводити безкоштовні майстер-класи – це буде і декупаж, і писанкарство, і малювання, і різний розпис. І це лише один з напрямків проекту. Також ми будемо озвучувати книжки. А ще один напрямок – це поповнення фонду бібліотеки книжками з шрифтом Брайля. 27 березня до нас мають приїхати наші колеги з Луцька, які передадуть книги, надруковані шрифтом Брайля для дітей, які погано бачать.
Тернопільські бібліотеки вперше взяли участь у конкурсів міських проектів, які фінансує міська рада в рамках «Громадського бюджету». Цього разу вони подавали малий проект, а наступного року бібліотеки поборяться за реалізацію великого проекту.
До ініціативи бібліотек уже долучаються й інші організації. 21 березня виставку картин сонячної художниці Ліди Олійник організували спільно бібліотека №8 і Центр допомоги дітям з синдромом Дауна «Бебіко».
- Ми будемо долучатися до усіх можливих проектів, акцій, де б могли показати здібності діток, їх нахили, роботи молодих людей, - говорить керівник «Бебіко» Ольга Гордієнко. - У свою чергу будемо поширювати інформацію про майстер-класи та інші заходи, які планують ці дві бібліотеки. Ми ділимося з цими закладами ідеями різних проектів і знаходимо підтримку, бо їх реалізація можлива. Бібліотека має бути не просто місцем для збору книжок, а платформою для спілкування, зустрічей, мистецтва, сучасних воркшопів, коворкінгу.
Анонси подій у бібліотеках №8 для дорослих і №4 для дітей можна знайти на сторінках цих закладів у соцмережі Фейсбук.
Щороку міська рада оголошує конкурс громадських ініціатив у 14 номінаціях: енергозбереження, комунальне господарство, культура, навколишнє середовище, охорона здоров'я, освіта, соціальний захист, спорт, транспорт, інформаційні технології, зв'язок і телекомунікації, та інще. Бюджет малого проекту 1 000-300 000 грн. На реалізацію великого проекту виділяють 300 001-1 450 000 грн.
Стежте за новинами Тернополя у: Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер