У Тернополі почали унікальний соціальний проєкт зі збереження репродуктивних клітин захисників України

У Тернополі почали унікальний соціальний проєкт зі збереження репродуктивних клітин захисників України

Воїнам пропонують пройти обстеження і зберегти свій репродуктивний матеріал безкоштовно.

Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського розпочав унікальний соціальний проєкт зі збереження репродуктивних клітин воїнів-захисників України.

Про це повідомляють в Тернопільському національному медуніверситеті.

До реалізації залучені благодійна організація «Eye care for Ukraine» (США), що виступила фінансовим донором, і медичний центр «Клініка професора Стефана Хміля», де відбуватиметься практичне втілення.

Проєкт створений з метою збереження генофонду України у зв’язку з військовими діями на її території, погіршенням життя, добробуту, здоров’я українців, масовою міграцією населення, демографічною кризою.

— Війна внесла корективи у кожну сім’ю, зросли ризики погіршення стану здоров’я серед чоловіків через надмірне перевантаження, травми, поранення, інфекційні захворювання, вплив токсичних речовин, погодні умови і особливості побуту – усе це впливає на їхню репродуктивну функцію, може призвести до чоловічого безпліддя або народження хворої дитини. Ця програма дозволить військовому залишити здоровий біологічний матеріал на зберігання, щоб у майбутньому використати його для народження здорової дитини, — йдеться у повідомленні.

ТНМУ пропонує військовим пройти безкоштовне обстеження, безкоштовно заморозити власний біологічний матеріал (кріоконсервація) і залишити його на кріозберігання.

У кріосховищі заморожений матеріал зберігатиметься у спеціальних контейнерах – дьюарах з рідким азотом за температури -196 С у повній безпеці та без втрати властивостей і життєздатності репродуктивних клітин.

— Віримо, що цей соціальний проєкт допоможе українським сім’ям відчути радість батьківства і материнства, а також вирішуватиме надважливе державне завдання – стимулюватиме народжуваність серед українців, — йдеться у повідомленні.

У коментарях Polina Protasevich написала: Бракує емоцій, проект шалено крутий

На зображенні може бути: 1 особа

Нагадаємо, раніше в навчальному закладі повідомляли, що проєкт ТНМУ з соціального впливу потрапив до фіналу всеукраїнського конкурсу стартапів.

Читайте також

Тернопільський медуніверситет навчатиме фахівців екстреної медичної допомоги з усієї України

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
 • Olena Olena

  Хороша ідея!
  Сумно, але такі наші реалії 😢😢😢
 • Nataliya Diduch

  Дуже необхідний проект.
  Козацький рід має продовжуватися в кожній бажаній дитинці, незалежно від обставин.
  Головне - юридичні аспекти врегулювати дуже чітко.

keyboard_arrow_up