У Тернополі почався прийом проєктів на «Шкільний громадський бюджет 2024» та «Громадський бюджет 2024»

У Тернополі почався прийом проєктів на «Шкільний громадський бюджет 2024» та «Громадський бюджет 2024»
 • 1 вересня в Тернопільській громаді стартує «Громадський бюджет-2024» – конкурс, який надає можливість долучитися до розподілу частини коштів з місцевого бюджету шляхом створення проєктів для покращення інфраструктури у населених пунктах громади та голосування за них.
 • Також 1 вересня в Тернопільській громаді починається прийом проєктів на участь у конкурсі кращих ідей учнів «Шкільний громадський бюджет 2024». Прийом проєктів триватиме до 30 вересня включно.

Про це повідомили в Тернопільській міській раді.

Які проєкти отримають найбільшу підтримку та реалізуються у 2024 році за кошти місцевого бюджету – вирішуватимуть жителі Тернопільської громади.

Прийом проєктів на участь у «Громадському бюджеті-2024» триватиме з 1 до 30 вересня 2023 року. Також цьогоріч згідно з Положенням «Про громадський бюджет» на проєкти категорії «Освіта» виділяється не більше 30% від загальної суми Громадського бюджету.

Відео дня

Хто може подати проєкт? Автором проєкту може бути як одна особа, так і група осіб (у цьому разі проєкт подається одним з авторів). Це можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, які мають дозвіл на постійне проживання на території України, та на момент подання проєкту досягли 16-річного віку.

Які проєкти та з яким бюджетом можуть бути подані? До участі у конкурсі приймаються малі проєкти (вартість реалізації проєкту – від 1000 до 500 000 гривень) та великі проєкти (від 500 000 до 2 000 000 гривень). Проєкти повинні бути спрямовані на покращення інфраструктури громади (наприклад: вулиці, парку, дороги, спортивного чи дитячого майданчика, територій школи, медичних закладів тощо).

У разі, якщо реалізація проєкту передбачає використання земельної ділянки, вона повинна належати до власності територіальної громади та не перебувати у власності/користуванні фізичної та/або юридичної особи (окрім ОСББ). Результат проєкту має бути загальнодоступними та безкоштовним для всіх жителів громади.

У міській раді звертають увагу! Заборонено подавати проєкти для реалізації на території тих установ, організацій, де в попередні три роки вже відбувалася реалізація проєктів-переможців Громадського бюджету.

Як подати проєкт? Проєкт подається особисто автором або одним із авторів проєкту:

 • у паперовому вигляді у Центрі надання адміністративних послуг (м. Тернопіль, вул. Князя Василя Костянтина Острозького, 6);
 • в електронному вигляді, шляхом заповнення відповідної форми на Е-сервісі «Громадський бюджет».

Впродовж семи календарних днів з дня подачі проєкту автор підтверджує підтримку поданого проєкту голосами не менше 15 жителів громади, ідентифікованих за допомогою Bank ID/Mobile ID через Е-сервіс «Громадський бюджет».

Кожен автор може подати не більше, аніж один великий та один малий проєкт, реалізація якого відбуватиметься коштом громадського бюджету.

Традиційно, з 1 вересня для авторів будуть проводитися консультації щодо заповнення проєкту. Про  час та місце їх проведення буде повідомлено додатково на сайті Тернопільської міської ради (стежте за анонсами).

З Положенням про Громадський бюджет можна ознайомитися тут.

Шкільний громадський бюджет 2024

Також 1 вересня в Тернопільській громаді стартує прийом проєктів на участь у конкурсі кращих ідей учнів «Шкільний громадський бюджет 2024». Прийом проєктів триватиме до 30 вересня включно, повідомили в міській раді.

Створити, оформити і подати власний проєкт на шкільний конкурс можуть: учень/учениця або команда учнів/учениць 7-11 класів з одного навчального закладу.

Автору перед поданням проєкту необхідно отримати підтримку не менше 10 учнів, що підтверджується відповідним бланком.

Відповідно до Положення «Шкільного громадського бюджету 2024», проєкти, які учні подаватимуть, повинні бути спрямовані на:

 • розвиток шкільної громади (шкільного самоврядування, освітніх навчальних процесів, впровадження інновацій, задоволення потреб учнівської спільноти в частині освітніх та навчальних програм) та тематичного напрямку шкільного закладу;
 • покращення навчального закладу та території (покращення проєкту/дизайну приміщень  навчального закладу, озеленення та освітлення території, благоустрій  спортивних та відпочинкових зон тощо);
 • впровадження інноваційних проєктів в тематичних сферах: «Школа як місце експериментування», «Школа 2.0», «Школа як спортивний майданчик», «Школа приємних вражень»;
 • науково-просвітницькі заходи (організація інтелектуальних турнірів, семінарів, форумів, інших заходів науково-просвітницького спрямування);
 • соціальні заходи (організація  заходів,  спрямованих  на  покращення  процесу соціалізації та підтримку незахищених верств населення);
 • покращення екологічної ситуації у навчальному закладі;
 • покращення просторовому розвитку та естетичного вигляду, впровадженню сучасних інноваційних проєктів.

Голосування за подані учнями проєкти відбуватиметься через електронну систему. Ідентифікація учня проводитиметься за допомогою учнівського квитка. Віддати голос за обраний проєкт зможуть лише учні 7-11 класів. Учень/учениця зможе підтримати лише один проєкт.

Дату початку голосування буде повідомлено додатково.

Увага! Якщо учень бажає внести зміни у власний проєкт, він/вона може це зробити не пізніше, ніж за 7 календарних днів до початку голосування.

Проєкти, які під час голосування отримають найбільшу кількість голосів за рейтинговою системою, будуть реалізовані у 2024 році.

Участь у Шкільному громадському бюджеті зголосилося брати 32 навчальних заклади міста/

У міській раді звертають увагу! Фінансуються проєкти, які є доступними для всіх учнів навчального закладу та впровадження яких можливе впродовж одного бюджетного року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Тернопіль – один із перших обласних центрів України, де реалізовується «Шкільний громадський бюджет». Вперше конкурс учнівських ініціатив був проведений у Тернополі в 2020 році. 

 

Читайте також:

Обіцяли понад 50, а реалізували лише 3. Що зробили у Тернополі в рамках громадського бюджету

«Громадський бюджет 2022»: хто і на що виграв майже 17 мільйонів. А ви задоволені результатом? (ГРАФІКА)

«Громадський бюджет 2022»: знову виграють школи? Які проєкти і за скільки пропонують (ГРАФІКА)

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up