Помер знаний професор та хірург

Помер знаний професор та хірург

Пішов з життя відомий медик та вчений Фомін Петро Дмитрович. Про це повідомили на офіційному сайті ТНМУ ім. І.Я. Горбачевського.

Ректорат, професорсько-викладацький, трудовий та студентський колективи Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського сумують з приводу смерті Фоміна Петра Дмитровича – українського ученого-хірурга, доктора медичних наук, професора, завідувача кафедри хірургії № 3 Національного медичного університету імені О.Богомольця, академіка НАН і НАМН України, члена Міжнародного наукового комітету Асоціації раку шлунку, члена Правління та Президії Українського товариства хірургів, заслуженного діяча науки і техніки України. Петро Дмитрович був почесним професором і членом Наглядової ради ТНМУ.

Він належав до когорти людей, які були переповнені енергією, не зупинялися на досягнутому й постійно випробували свої можливості, а завдяки його таланту тисячі пацієнтів отримали можливість бути здоровими і радіти життю.

Петро Дмитрович розробив і впровадив у практику нові методи операцій пластики стравоходу після механічних пошкоджень, запальних процесів і пухлинних уражень сегментами товстої та тонкої кишок в залежності від особливостей  розгалуження мезентеріальних судин. Основні напрямки його наукової діяльності були спрямовані на розробку на рівні світових стандартів, теоретичне обґрунтування і впровадження в клінічну практику малоінвазивних ендохірургічних і рентгенендоваскулярних технологій та приладів для лікування шлунково-кишкових кровотеч; електрозварюювачих технології в абдомінальної хірургії; хірургічної інфекції, абдомінального сепсису; розробку Держаних стандартів вищої медичної освіти в Україні в галузі вивчення хірургічних дисциплін відповідно міжнародних стандартів.

Світлий, добрий спомин про Петра Дмитровича назавжди залишиться в серцях тих, хто його знав, любив і поважав.

Редакція "20 хвилин" висловлює щирі співчуття рідним та близьким, усім тим, хто знав Петра Дмитровича.

Стежте за новинами Тернополя у: Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (18)
  • Анна Янковская
    Вечная память
  • Таня Шевченко-Матієнко
    жаль, Великі люди відходять які рятували інших. Менше місяця назад загинув в ДТП відомий вінницький нейрохірург.
  • Оксана Русин
    Світла пам'ять.
  • Зинаида Савчук
    Светлая память учёному и великому доктору.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
15:30 Відійшов у вічність ветеран служби порятунку Ігор Волощук 15:04 Що кажуть про наркотики та обшуки: баталії між підприємцем Мамусом та поліцією тривають 14:03 «На щиті»: в Україну повернули тіла тисячі загиблих захисників photo_camera 13:40 Від -32 до +26: яким був березень на Тернопільщині у попередні роки і минулі десятиліття Від читача 13:33 Жінка з Кременеччини перетворила хоббі на бізнес завдяки гранту від Служби зайнятості 13:00 На Тернопільщині судитимуть трьох осіб за ухилення від військової служби та шахрайство 12:15 Графік відключення світла в Тернополі та області на 26 лютого (оновлене) 12:03 7,5 років за ґратами: Верховний Суд підтвердив вирок матері, яка навмисно покалічила 3-річного сина 11:30 Пожежа у Тернопільському районі забрала життя 61-річного чоловіка 11:00 На семи вулицях Тернополя ліквідують вибоїни на дорогах 10:20 Відійшов у вічність священник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії о. Василь Деркач 09:40 рф здійснила масовану атаку на Україну ракетами та дронам: що відомо 09:00 Тернопільщина втратила Героїв Михайла Кулика, Андрія Сапищука, Сергія Заболотного та Володимира Рокецького 08:00 Нові виплати за шкоду здоров'ю: хто тепер має право на гроші від держави 22:00 У Тернополі організували фотопроєкт «Весна української жінки» photo_camera 21:00 Від артилерійської розвідки до спецназу поліції: бойовий шлях тернопільського КОРДівця Назара play_circle_filled photo_camera 20:00 Не збиралися вже сім місяців. Обласна рада знову скликає депутатів на сесію у березні 19:00 У школах Тернополя скоротять весняні канікули 18:00 На мистецькій акції у Тернополі збирали кошти на авто для бригади «Азов» 17:40 Сім'ї зниклих безвісти отримуватимуть виплати по-новому: що зміниться
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up